وب‌سایت‌های یوکان، مانیتوبا، جزیره پرنس ادوارد، نوناووت و کبک از کار افتادند
وب‌سایت‌های دولتی در چهار استان و قلمرو کانادا در روز پنجشنبه بسته شدند و دست‌کم دو حوزه قضایی حملات سایبری را عامل قطعی آنها معرفی کردند.
وب‌سایت‌های یوکان، مانیتوبا، جزیره پرنس ادوارد و نوناووت همگی در طول روز غیرقابل دسترسی بودند؛ در حالیکه جزیره پرنس ادوارد و یوکان می‌گویند حملات سایبری باعث آنها بوده و وب‌سایت دولت کبک نیز از کار افتاده بود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
ده‌ها وب‌سایت دولتی در سراسر کانادا بعلت حملات سایبری از کار افتادند
در بیانیه‌ای که از طرف دولت قلمرو یوکان منتشر شده آمده: "نیمه شب ۱۴ سپتامبر، وب‌سایتYukon. ca مورد تهاجم یک حمله سایبری قرار گرفت که باعث شد تا این وب‌سایت و سایر وب‌سایت‌های دولتی یوکان که در معرض دید عموم قرار داشتند، از دسترس خارج شوند". عصر پنجشنبه سرانجام، وب‌سایت دولتی یوکان دوباره قابل دسترسی بود. جزیره پرنس ادوارد نیز می‌گوید که یک حمله سایبری باعث از کار افتادن وب‌سایت‌ها شده اما داده‌های آنها را به خطر نینداخته است، و هشدار داد که ممکن است تراکنش‌ها در مراکز خدمات دولتی مختل شده باشد.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
مانیتوبا اعلام کرد که وقفه آن به دلیل زیرساخت شبکه و سرور بوده و هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که مربوط به یک حمله سایبری باشد. دولت نوناووت هنوز به سوالات رسانه‌ها در این مورد پاسخ نداده است. این سه وب‌سایت تا عصر پنجشنبه همچنان از کار افتاده بودند. مقامات یوکان و جزیره پرنس ادوارد گفتند که مهاجمان سایبری از تاکتیک بازدیدهای متوالی که در آن وب‌سایت هدف درخواست‌های بیش از حد بازدید قرار می‌گیرد، استفاده کرده و وب‌سایت‌ها را از کار انداخته‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
روز چهارشنبه، دولت کبک نیز با یک حمله سایبری بازدیدهای متوالی که گفته می‌شود توسط گروه هکر "نونیم" طرفدار روسیه انجام شده بود، مورد حمله قرار گرفت و در نتیجه برخی از وب‌سایت‌های مرتبط با دولت موقتا از کار افتادند. "اریک کایر" وزیر امنیت سایبری استان گفت که هیچ چیزی وجود ندارد که نشان دهد اطلاعات شخصی افراد به خطر افتاده باشد. گفته می‌شود این گروه هکری قبلا به دستور مسکو حملات سایبری به ایالات متحده و متحدانش داشته و در ماه آوریل گذشته نیز به وب‌سایت و اپلیکیشن موبایل "هایدرو کبک" حمله کرده بود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
"دانیل میچل" مدیر عامل شرکت "آلت‌تک" که یک شرکت امنیت سایبری در شهر "ادمونتون" کاناداست گفت: "حمله بازدیدهای متوالی معمولا شامل یک عامل تهدید خاص است که دامنه خاصی را هدف قرار می‌دهد و از یک بات‌نت، دسته‌ای از رایانه‌ها در اینترنت که قبلا هک شده‌اند تا مجبور به حمله به یک وب‌سایت خاص شوند، استفاده می‌کنند. آنها به طور همزمان درخواست‌های پیاپی را برای بازدید به وب‌سایت هدف ارسال می‌کنند. چنین حملاتی معمولا داده‌ها را سرقت نمی‌کنند اما می‌توان از آنها برای پنهان کردن چنین هک‌هایی استفاده کرد".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


در این تکنیک ابتدا وب‌سایت‌ها و سرورهای هدف هک می‌شوند و سپس با یک حمله بازدیدهای متوالی باعث می‌شوند تا سرورها قفل شده و ادمین‌ها آنها را مجددا راه‌اندازی کنند تا اثبات وجود هک را از بین ببرند. میچل گفت که دفاع در برابر حملات بازدیدهای متوالی سخت است. از آنجایی که آنها از رایانه‌های قانونی می‌آیند، جدا کردن درخواست‌های واقعی از هک شده‌ها دشوار است و افزود که "دفع چنین حملاتی بسیار دشوار است".

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, September 16, 2023 - 21:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به