English


با شکایت ۳۶۰ کودک بومیان، کشیش کبکی متهم به ۲۶ تجاوز ۳.۵ سال زندانی می‌شود

خبر-کانادا-با-شکایت-۳۶۰-کودک-بومیان-کشیش-کبکی-متهم-به-۲۶-تجاوز-۳۵-سال-زندانی-می-شود
یک کشیش اهل کبک کانادا به دلیل سوء استفاده جنسی از کودکان مدرسه شبانه‌روزی کاتولیک بومیان، محکوم به زندان شد. حدود ۳۶۰ قربانی علیه گروهی از روحانیون کلیسا و "ژان پیلون" که اکنون ۷۹ سال دارد، در آوریل ۲۰۱۹ به دادگاه عالی کبک شکایت برده بودند.
Sub-Category: FirstNations
Happened at: Canada
Friday, July 30, 2021 - 07:15


اسقف کاتولیک مانیتوبا: بومیان برای پول گرفتن دروغ می‌گویند؛ شعارنویسان را با گلوله می‌زنم

خبر-کانادا-اسقف-کاتولیک-مانیتوبا-بومیان-برای-پول-گرفتن-دروغ-می-گویند-شعارنویسان-را-با-گلوله-می-زنم
ویدئوهای درز کرده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهند که پدر "رآل فارست"، یکی از اسقف‌های مانیتوبا، بومیان بازمانده از مدارس شبانه‌روزی را به دروغگویی در مورد سوء استفاده جنسی و دیگر موارد متهم می‌کند و می‌گوید که آنها برای دریافت پول بیشتر از دولت و دادگاه‌ها حاضرند دروغ بگویند. وی البته گفته کسانیکه روی دیوارها و درب‌های کلیساها شعار می‌نویسند را با گلوله می‌زند، اگر چه سپس افزوده که شاید این کار خیلی نتیجه ندهد.
Sub-Category: FirstNations
Happened at: Canada
Thursday, July 29, 2021 - 19:00


به کلیسای کاتولیک نیو وست مینستر حمله شد؛ چرا از مدارس بومیان در آمریکا خبری نیست؟

خبر-کانادا-کلیسای-کاتولیک-نیو-وست-مینستر-حمله-مدارس-بومیان-آمریکا-خبری-نیست
کارکنان و اعضای کلیسا کاتولیک "سنت پیتر" که روز یکشنبه برای دعا به این کلیسا در خیابان "رویال" منطقه " نیو وست‌مینیستر" در شرق ونکوور رفته بودند با دیوارهای شعار نوشته شده و رنگ قرمز پاشیده شده مواجه گشتند.
از سوی دیگر سی‌بی‌سی تیم تحقیقاتی خود را برای بررسی اینکه چرا چنین جنایاتی که در کانادا در مدارس شبانه‌روزی کشف شده در آمریکا کشف نشده، راهی ایالات متحده کرد و نتیجه گرفت که آمریکا مدارسش را زودتر از کانادا آغاز کرده و با سیاستی دیگر زودتر هم به پایان برده و هنوز بررسی خاصی انجام نداده است.
 
Sub-Category: FirstNations
Happened at: Canada
Monday, July 26, 2021 - 08:00


کشف چهارمین گور دستجمعی بومیان کانادا با بیش از ۱۶۰ قبر؛ بومیان: همه مدارس بررسی شوند

خبر-کانادا-کشف-چهارمین-گور-دستجمعی-بومیان-با-بیش-از-۱۶۰-قبر-همه-مدارس-بررسی-شوند
بومیان بریتیش کلمبیا می‌گویند بیش از ۱۶۰ قبر بدون نشانه جدید را کشف کرده‌اند. قبیله "پنلاکوت" در جزایر خلیج جنوبی بریتیش کلمبیا، غربی‌ترین استان کانادا که پیشتر در آن دو گور دستجمعی دیگر نیز یافت شده بود، اعلان کرد که این قبرها در محلی که قبلا یک مدرسه شبانه‌روزی بومیان در جزیره کوپر بوده قرار داشته کشف شده است. این اطلاع در ابتدا در خبرنامه آنلاین دوشنبه بومیان درج شده بود.
Sub-Category: FirstNations
Happened at: Canada
Tuesday, July 13, 2021 - 08:00


کشیشان حتی با ۳۰۰ اتهام جنایت علیه بشریت و کودک آزاری دستگیر نمی‌شوند؛ کلیسای برجسته یازدهم خاکستر شد

خبر-کانادا-کشیشان-۳۰۰-اتهام-جنایت-علیه-بشریت-کودک-آزاری-دستگیر-نمی-شوند-کلیسا-یازدهم-خاکستر
امروز پنجشنبه کلیسای "برجسته" کاتولیک در شمال غربی "ساسکاتون"، بعنوان یازدهمین کلیسای کانادایی به آتش کشیده شد. "لین سویستون" که خانه‌اش در نزدیکی دریاچه "ردبری" و نزدیک کلیساست می‌گوید در حال چمن‌زنی دود دیده و پس از اینکه بسرعت با ماشین به سویش رفته فهمیده که، این کلیسایی که اخیرا مورد استفاده نبود اما سنبل منطقه آنها بوده در آتش می‌سوزد. او گفت شوهرش و دیگران تانکرهای آب آوردند، اما استفاده نکردند زیرا آتش قبلا کلیسای لهستانی ۱۰۰ ساله را به خاکستر تبدیل کرده بود.
Sub-Category: FirstNations
Happened at: Canada
Thursday, July 8, 2021 - 19:30


بومیان کانادا: کلیساها را آتش نزنید، کلیسای کاتولیک باید رسما عذرخواهی کند

بومیان کانادا: کلیساها را آتش نزنید، کلیسای کاتولیک باید رسما عذرخواهی کند
امروز دوشنبه، گروهی از بازماندگان مدارس شبانه‌روزی بومیان خواستار پایان حملات مردمی در به آتش کشیدن، تخریب یا حمله به کلیساها در سراسر کانادا شدند. تاکنون حداقل سه گور دستجمعی از کودکان بومیان در محوطه این مدارس، با حداقل ۱,۱۴۸ جسد شناسایی نشده علاوه بر آمار تقریبی ۴,۲۰۰ کودکی که دولت کانادا نیز به آن اعتراف دارد، یافت شده و جستجو در اطراف حداقل ۱۱ مکان دیگر ادامه دارد. این کشفیات باعث حملات و به آتش کشیده شدن حداقل ۱۰ کلیسا در سراسر کانادا شده است.
Sub-Category: FirstNations
Happened at: Canada
Monday, July 5, 2021 - 19:45


مجسمه جیمز کوک پایین کشیده، سرش بریده و غرق شد؛ کلیسای نهم و دهم به آتش کشیده شدند

خبر-کانادا-مجسمه-جیمز-کوک-پایین-کشیده-سرش-بریده-غرق-کلیسای-نهم-و-دهم-به-آتش-کشیده-شدند
گروهی از مردم در روز پنجشنبه و در روز ملی کانادا مجسمه "جیمز کوک" را در بندرگاه داخلی شهر ویکتوریا در بریتیش کلمبیا پایین کشیدند. این خبر یک روز دیر، و پس از خبر پایین کشیده شدن و کندن سر مجسمه‌های ملکه‌های ویکتوریا و الیزابت در مانیتوبا گزارش می‌شود.
Sub-Category: FirstNations
Happened at: Canada - Vancouver
Friday, July 2, 2021 - 22:00


در روز ملی کانادا به ده‌ها کلیسا رنگ خون پاشیده و مجسمه ملکه‌های انگلیس پایین کشیده شدند

خبرکانادا-روز-ملی-ده-ها-کلیسا-رنگ-خون-پاشیده-مجسمه-ملکه-های-انگلیس-پایین-کشیده-شدند
پلیس می‌گوید در روز ملی کانادا که همیشه با جشن همراه بود وامسال تقریبا همه جشن‌ها بخاطر کشف هزاران گور دستجمعی بدون نشانی از کودکان بومیان تعطیل شده‌اند، اتفاقات دیگری نیز افتاد: بیش از ۱۰ کلیسا در کلگری آلبرتا با حمله معترضان مواجه گشته و به رویشان رنگ خون پاشیده شد. این گزارش می‌گوید حداقل چهار کلیسای دیگر نیز مورد حمله قرار گرفته‌اند اما در لیست پلیس قرار ندارند.
Sub-Category: FirstNations
Happened at: Canada
Thursday, July 1, 2021 - 21:45


کشف گور دستجمعی سوم کودکان بومیان کانادا با ۱۸۲ قبر بدون نشانی؛ دو کلیسا دیگر نیز به آتش کشیده شدند

خبر-کانادا-کشف-گور-دستجمعی-سوم-کودکان-بومیان-۱۸۲-قبر-بدون-نشانی-دو-کلیسا-آتش-کشیده-شدند
امروز چهارشنبه، گروه بومیان "کوتینای" کانادا اعلان کردند که، طی تحقیقات راداری آنها در نزدیکی یک مدرسه شبانه‌روزی دیگر بومیان، توانسته‌اند ۱۸۲ گور دستجمعی بدون نشان را در استان بریتیش کلمبیا کشف کنند. با این یافته، در یک ماه گذشته، تعداد مکان‌های دفن کودکان بومیان بدون هیچ علامتی و در نزدیکی مدارس اجباری شبانه‌روزی، در سراسر کانادا به سه نقطه می‌رسد و تحقیقات در حداقل ۱۱ مکان دیگر ادامه دارد. تعداد اجساد نیز با ۲۱۵ جسد در کملوپس، ۷۵۱ جسد ساسکاچوان، و ۱۸۲ جسد امروز در کتونخا، بالغ بر ۱,۱۴۸ جسد خواهد شد.
Sub-Category: FirstNations
Happened at: Canada
Wednesday, June 30, 2021 - 19:30


کلیسای پنجم کانادایی هم آتش گرفت اما خاکستر نشد؛ مجسمه پاپ خونی شد

خبر-کانادا-کلیسای-پنجم-کانادایی-هم-آتش-گرفت-اما-خاکستر-نشد-مجسمه-پاپ-خونی-شد
امروز خبر رسید که پنجمین کلیسای واقع در سرزمین‌های بومیان بریتیش کلمبیا هدف آتش‌سوزی قرار گرفته اما با سر رسیدن به موقع ماموران آتش‌نشانی، خاکستر نشده است. پلیس سلطنتی کانادا این آتش‌سوزی که با یک روز تاخیر گزارش می‌شود را تأیید کرد و گفت که آنرا "مشکوک" اعلان کرده و نیروهایش در حال بررسی این حادثه و ارتباط احتمالی آن با آتش‌سوزی چهار کلیسای دیگر در جنوب شرقی استان که صدها کیلومتر با این کلیسا فاصله دارد، هستند. پلیس می‌گوید در زمان آتش‌سوزی کلیسا خالی بوده و کسی آسیب ندیده است.
Sub-Category: FirstNations
Happened at: Canada
Sunday, June 27, 2021 - 19:45

Pages

Share this with: ارسال این مطلب به