حداقل پیش پرداخت شما برای خرید خانه چگونه محاسبه می‌شود؟

من می‌خواهم با 5 درصد خانه بخرم حداقل Down payment، سوالی است که بسیاری از شما ممکن است در ذهنتان داشته باشید
سپیده ثابت هستم متخصص وام مسکن Royal bank Canada، امروز در خدمتتان هستم که به این حداقل‌ها با هم پاسخ بدهیم. بگذارید با یک مثال ساده این مسئله را با هم مرور کنیم. حداقل خرید زیر 20 درصد یعنی Insured Mortgage. برای Insured Mortgage می‌خواهیم با یک مثال این مسئله را پیش ببریم، من می‌خواهم 600 هزار دلار خرید کنم. Ok 600 هزار دلار خرید، پس برای این خرید‌ حداقل 5 درصد یعنی 30 هزار دلار؟ جواب منفی است. برای حداقل خرید 600 هزار دلاری شما باید 35 هزار دلار در نظر بگیرید، چرا؟ با هم مرور می‌کنیم. برای 500 هزار دلار اول‌تان، شما حداقل 5 درصد یعنی 25 هزار دلار می‌توانید در نظر بگیرید. خیلی خوب این عدد 25 هزار دلار را یک جا ثابت نگه دارید برویم برای مابقی‌اش، برای 100 هزار دلار بقیه 10 درصد، یعنی عدد ما به 35 هزار دلار می‌رسد. این عدد یه چیزی حدود 5.83 درصد برای Down payment در نظر گرفته می‌شود خوب حالا اینجا داستان تمام شده است؟
نه. شما زیر 20 درصد هر خریدی که بخواهید داشته باشید insured Mortgage تلقی می‌شود و به آن Insurance ‌اضافه می‌شود. برای مثال برای خرید 600 هزار دلاری‌تان با 35 درصد Down payment که Minimum، Down payment برای خرید است insurance ‌شما حدودا 22.600 دلار در نظر گرفته می‌شود. این عدد Insurance به Mortgage شما اضافه می‌شود، یعنی شما برای این خریدتان باید برای عدد 587.600 دلار با درآمدتان Qualify بشوید. این چیزی است که به عنوان Insurance Mortgage،‌On the top of mortgage شما اضافه شده است. شما می‌توانید این عدد 22.600 دلار اضافه را که با توجه به این میزان Down payment شما در نظر گرفته شده است به صورت "Lamp Sum" ابتدا پرداخت کنید یا اینکه به اقساط Mortgage ماهانه‌ خودتان اضافه کنید.
اما نکته اصلی که شما باید در نظر بگیرید این است که آیا من برای هر خریدی می‌توانم حداقل Down payment را در نظر بگیرم؟ جوابتان منفی است. به خاطر اینکه برای خرید تا زیر سقف یک میلیون دلار ما می‌توانیم با حداقل Down payment زیر 20 درصد حرکت کنیم و این Insured Mortgage تلقی می‌شود. برای خرید یک میلیون دلار و بالاتر Minimum، Down payment شما 20 درصد خواهد بود. خوب یک بار دیگر بیاییم و با هم این مسئله را Review  کنیم. پس همیشه 500 هزار دلار اول، 25 هزار دلار را یک عدد ثابت گوشه ذهنمان نگه می‌داریم. هر خریدی بالاتر از ‌500 هزار دلار برای مابقی‌اش 10 درصد حداقل است Down payment و‌ اینها را جمع می‌کنیم و می‌شود حداقلی که می‌توانیم برای خرید‌ در نظر بگیر‌یم. یادتان نرود برای گرفتن وام باید برای این عددی که می‌خواهید دریافت کنید با Income خودتان Qualify بشوید. پس Down payment یک بخشی از پروسه وام مسکن است و حرکت بعدی روی مبحث‌ Income (درآمد) است که در آن موارد در برنامه آینده با هم بیشتر صحبت خواهیم کرد.‌
مرسی از توجه و همراهی شما. تا برنامه بعد روزتان بخیر و خدانگهدار.‌
آیا واقعا حداقل پیش‌پرداخت خرید ملک شما ۵% است؟

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignOntario COVID-19 Vaccine Farsi

Share this with: ارسال این مطلب به