با بکار بردن چه روش‌هایی می‌توانید سریعتر وام مسکن خود را بازپرداخت کرده و بهره کمتری بدهید؟

چطور می‌توانم mortgage خودم را سریع‌تر pay off کنم؟ سپیده ثابت هستم متخصص وام مسکن‌Royal bank  امروز اینجا هستم که چند تا نکته را در این زمینه با هم‌review  کنیم.
‌اولین راه‌pay off  کردن سریع‌تر mortgage شما double up payment است.‌double up payment به این معنی است که شما از مبلغ 100 دلار تا payment ماهانه خودتان را می‌توانید به یکی یا هر Paymentی که دارید اضافه کنید و این مبلغ مستقیم به اصل mortgage شما apply می‌شود و در interest شما save می‌کنید و بازپرداخت سالانه‌تان را کاهش می‌دهد. فرض مثال اگر payment شما 2000 دلار باشد در ماه شما می‌توانید بین 100 تا 2000 دلار به هر اقساطی اضافه کنید. فراموش نکنید که این option برای شما باز است و شما هر زمان که بخواهید می‌توانید برای آن‌apply کنید.‌
دومین نکته برای سریع‌تر pay off کردن mortgage شما 10 درصد anniversary payment است. 10 درصد anniversary payment به این معنی است که original balance که برای mortgage دریافت کردید در زمانی که mortgageتان را گرفتید سالانه 10 درصد اصل Mortgageتان را شما می‌توانید پرداخت کنید و این در بازه هر سال یعنی هر دوازده ماه یک بار می‌توانید این کار را انجام دهید. باز هم این مبلغ به اصل Mortgage شما اضافه می‌شود و در زمان سالهای بازپرداخت را کاهش می‌دهد و‌Interest  شما را به اصطلاح save می‌کند. توجه داشته باشید که این برای lump sum payment اگر بر فرض مثال شما 400.000 دلار mortgage دریافت کردید و 40.000 دلار در سال می‌توانید پرداخت کنید این مبلغ را یک بار در سال می‌توانید‌ apply کنید نمی‌توانید دو بار و دو تا 20.000 تا apply کنید.
مورد دیگری که برای save کردن mortgage‌تان درنظر گرفته می‌شود شما می‌توانید paymentهای خودتان را از ماهانه به by weekly، weekly،یا حتی accelerated by weekly، accelerated weekly تبدیل کنید. چه تفاوتی توی داستان ایجاد می‌کند؟ میزان پرداخت‌های ماهانه شما یک مقدار تغییر می‌کند و شما زمان amortizationتان کوتاه‌تر خواهد شد‌. سوالی که بسیاری از دوستان می‌پرسند تفاوت‌by weekly  و accelerated by weekly است برای محاسبه ما regular monthly payment را ضرب در دوارده تقسیم بر بیست و شش می‌کنیم برای by weekly regular و برای by weekly accelerated، monthly payment را تقسیم بر دو در نظر می‌گیریم. تعداد دفعات پرداخت شما همان بیست و شش تا در سال است فقط تفاوت‌اش روی عددی است که شما پرداخت می‌کنید یعنی تفاوتش روی‌by weekly accelerated شما عدد بیشتری پرداخت می‌کنید روی هر paymentتان نسبت به by weekly regular. شما هر زمانی که بخواهید می‌توانید frequencyی paymentتان را تغییر بدهید و می‌توانید این را با توجه به pay checkهایی که دریافت می‌کنید setup کنید. می‌توانید انتخاب کنید در چه روزی از ماه پرداختتان از حساب‌تان انجام شود که متناسب باشد با شرایط دریافت حقوقتان و pay checkتان‌. امیدوارم optionهایتان بتواند به شما کمک کند که سریعتر mortgageتان را pay up کنید و interest کمتری بدهید.
‌مرسی از توجه و همراهی شما‌. روز بخیر و خدانگهدار.
با بکار بردن چه روش‌هایی می‌توانید سریعتر وام مسکن خود را بازپرداخت کرده و بهره کمتری بدهید؟

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignCar Home Low rate insurance بیمه

Share this with: ارسال این مطلب به