شش نکته مهم در زمان جابجایی خانه که هر کسی باید به آنها توجه کند چیست؟

آیا به جابجایی و move کردن به خانه جدید فکر می‌کنید؟
سپیده ثابت هستم، متخصص وام مسکن‌Royal bank Canada، امروز اینجا هستم که یک سری نکات را با هم review کنیم.
  1. اولین و مهمترین نکته که باید به آن توجه داشته باشیم داشتن pre-approval برای mortgage جدیدتان است، فراموش نکنید که این نکته خیلی مهمی است.
  2. نکته دوم هزینه ها، شما یک بار وارد پروسه خرید شده‌اید و یک خانه‌ای را خریداری کرده‌اید و از هزینه‌ها باخبر هستید، حالا همه این هزینه‌ها را به اضافه هزینه جدید دیگری به اسم‌real estate commission در نظر بگیرید. برای این هزینه حتما حتما باید از real estate agentتان مشاوره بگیرید و از این هزینه باخبر بشوید چون شما می‌خواهید بهترین فروش را داشته باشید و در ازای این فروشتان بعد از پرداخت همه هزینه‌ها چیزی که برای شما می‌ماند برای خرید دومتان ملاک قرار داده می‌شود.
  3. نکته سوم که باید به آن توجه کنید زمان مناسب برای فروش و زمان خرید است. این زمان را چه کسی تعیین می‌کند؟ به طورکلی اگر بخواهیم هزینه کنیم، زمان مناسب فروش فصل‌های خوب سال مثل فصل بهار و تابستان است ولی در اصل زمان مناسب را شخص شما تعیین می‌کند، چراکه ممکن است شرایط زندگی شما تغییر کرده باشد و شما لازم به move باشید. ممکن است سایز family شما بزرگتر و یا کوچکتر شده باشد و شما به این جابجایی نیاز داشته باشید، پس زمان مناسب را شخص شما تعیین می‌کنید.
  4. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید شرایط خانه‌تان قبل از گذاشتن به market است. شما باید‌ خانه را برای گذاشتن توی market ‌آماده کنید، هم بیرون خانه و هم داخل خانه. گاهی اوقات داشتن‌furniture  زیاد در فضای داخل خانه، فضای خانه را کوچکتر نشان می‌دهد. make sure کنید که به نکات ریزی برای بهترین result توجه کنید و حتی اگر property شما نیاز به یک سری تعمیرات کوچک دارد قبل از گذاشتن به market به این تعمیرات رسیدگی کنید.
  5. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، اول فروش و بعدا خرید است، البته الزاما همیشه مقدور نیست ولی بهتر است‌، چرا؟ چون آن استرس و فشار را از روی شما برمی‌دارد که آیا property که خودم دارم را می‌توانم در زمان مناسب بفروشم یا نه؟ بگذارید یک مثال دیگر برایتان بزنم در این زمینه زمان خرید و فروش، شما اگر property  خودتان را بر فرض بفروشید و زمان closing شما باشد در ماه march و property جدیدی را که خریداری می‌کنید زمان closing آن فرض کنید که فوریه است یعنی زودتر از property که خودتان دارید، برای این بازه زمانی که بین این دو تا closing وجود دارد، شما ممکن است احتیاج به bridge run ‌پیدا کنید و برای این bridge run هم باید هزینه interest اضافه‌ای پرداخت کنید، که این به هزینه‌های شما اضافه می‌کند. پس بهترین حالت و ایده‌آل‌ترین حالت، حالتی است که اول شما می‌فروشید و بعد با آسودگی خاطر می‌توانید زمان closing بعدی‌تان را تعیین کنید، که معمولا recommend می‌شود 60 روز و به بالا می‌باشد. ولی همانطور که به شما گفتم الزاما این همیشه مقدور نیست، ولی توجه به این نکته می‌تواند آن بار استرس را از روی دوش شما بردارد.
  6. نکته آخر که می‌خواهم به شما بگویم و یادآوری کنم، گاهی اوقات شما فراموش می‌کنید که با equity takeout از existing propertyتان می‌توانید همان نیازتان را که‌ شما به خاطرش دارید جابجایی را انجام می‌دهید برآورده کنید. به طور مثال اگر خانه شما احتیاج به یک بازسازی کوچکی دارد و یا به فضای بیشتری احتیاج دارید شما می‌توانید به equity takeout یا refinancing فکر کنید و در مقایسه با هزینه‌های جابجایی خوب در بسیاری از مواقع به نفع شما خواهد بود.
پس این را در نظر داشته باشید که move کردن و جابجایی به خانه جدید یک سری چالش‌ها و هزینه‌های خاص خودش را دارد، ولی با رعایت نکاتی که شما باید قبل از این حرکت مرور کنید و برایش آماده باشید فکر می‌کنم که جابجایی‌تان می‌تواند بدون استرس پیش برود‌.
مرسی از توجه و همراهی شما، تا برنامه آینده خداحافظ.
مهمترین نکات برای سود در جابجایی خانه چیستند؟

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignCar Home Low rate insurance بیمه

Share this with: ارسال این مطلب به