طبق گزارشات درز کرده، رئیس سابق بانک مرکزی انگلیس و کانادا مدتی‌ست بعنوان مشاور غیر رسمی جاستین ترودو نخست وزیر کانادا عمل می‌کند. یک مقام ارشد دولت کانادا که نخواست نامش فاش شود گفت: "مارک کارنی" مطمئناً در مراحل مختلف بازگشت اقتصادی کشور پس از کرونا به ترودو مشاوره داده و من امیدوارم که بتوانیم بیش از پیش روی او حساب کنیم". این خبر امروز دوشنبه ۱۰ آگوست توسط بلومبرگ گزارش شده است.
 
Sarafi Arz Taheri Exchange Toronto Canada
Han Dong Toronto Canada MP
مارک کارنی مشاور غیر رسمی کانادا در بازگشت اقتصادی پس از کرونا شد
پس از پایان دوره ریاست موفق هفت ساله او در بانک مرکزی انگلیس بعنوان اولین رئیس غیر انگلیسی این بانک در ماه جون امسال شایعاتی به گوش می‌رسد که وی آرزوهای سیاسی دارد. بسیاری از محافل لیبرال، کارنی را به عنوان کاندیدای برتر برای وزارت دارایی در نظر داشتند و یا بعنوان جانشین ترودو برای زمانی که ترودو کنار برود. با خالی شدن ناگهانی کرسی منطقه مرکزی یورک در تورنتو، شایعاتی مبنی بر اینکه کارنی نامزد انتخابات انتخاباتی آینده باشد بوجود آمد اما منابع ارشد لیبرال بارها و بارها این موضوع را رد کردند.
کارنی برای توصیه و کمک به نخست وزیر کانادا در دوران دشوار اقتصادی مناسب‌ترین گزینه است. وی بیش از یک دهه قبل در طول بحران مالی جهانی بانک مرکزی کانادا را رهبری کرد و بالاترین شغل را در بانکداری انگلیس در جریان بلبشوی برگزیت بر عهده داشت. او در هر دو مورد موفق عمل کرده است. وی اکنون به عنوان نماینده ویژه سازمان ملل متحد در زمینه اقدامات اقلیمی و تأمین مالی آب و هوا فعالیت می‌کند و با تشبیه بحران آب و هوا به یک بحران اقتصادی از بخش مالی خواسته تا برای حل این مسئله کمک کند.
روی عکس کلیک کنید تا شماره بگیرد
insurance بیمه Nobel Auto
 
دولت و اقتصاد کانادا زیر فشار
لیبرال‌ها پس از گسترش کرونا، اکنون زیر فشارند تا کاهش کسری بودجه برای سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ را که بالغ بر ۳۴۲.۲ میلیارد و ده برابر بیشتر از بودجه قبل از کروناست به حداقل برساند. این فشار به ویژه بر روی "بیل مورنو" وزیر دارایی شدیدتر است.
بیشترین رقم کسری مربوط به کمک مستقیم اوتاوا به افراد و مشاغل به میزان ۲۱۲ بیلیون دلار می‌شود. مورنو در آن زمان گفت که گذشته از هزینه‌های کرونا روند نزولی اقتصادی ۸۱.۳ میلیارد دلار دیگر به کسری بودجه سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ خواهد افزود و ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که اقتصاد امسال ۶.۸ درصد و سال آینده نیز ۵/۵ درصد کاهش یابد، این بحران، بدترین بحران اقتصادی از زمان رکود بزرگ اقتصادی جهان خواهد بود.
Date: Monday, August 10, 2020 - 20:15

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به