اختلافات دیپلماتیک میان چین و کانادا پس از دستگیری "وانژو منگ"، دختر بنیانگذار شرکت هوآوی و مدیر مالی این شرکت در ونکوور کانادا باعث شده که چین از خرید کلزا از کانادا خودداری کند. اکنون چین در کنار خرید بسیار محدود مستقیم از کانادا مجبور شده که از طریق واسطه‌هایی از جمله کشورهای اروپایی و امارات کسری این محصول را جبران کند.
 
Sarafi Arz Taheri Exchange Toronto Canada
Han Dong Toronto Canada MP
چین کلزای کانادا را نخرید، گران شد
روابط تیره چین و کانادا و از مصرف کلزا احتیاجات چین به کلزای کانادا کم نکرده، اکنون خرید غیر مستقیم چین از روسیه، امارات، فرانسه و استرالیا که آنها همین محصول را از کانادا می‌خرند، قیمت کلزا را حدود ۵۰ درصد افزایش داده است. اگرچه صادرات مستقیم کانادا به چین در سال گذشته ۴۵ درصد کاهش نشان می‌دهد اما صادرات کانادا به دیگر کشورها حداقل سه برابر شده است.
کانادا بزرگترین تولید کننده کلزا در جهان است و درآمد کانادا از این تولید حدود ۴۲.۶ بیلیون دلار آمریکاست. امسال با وجود صادرات بیشتر و نیز قیمت بالاتر کلزا، بسیاری از کشاورزان کانادایی از هم اکنون ۵۰ درصد برداشت سال آینده را نیز پیش‌فروش کرده‌‌اند.
روی عکس کلیک کنید تا شماره بگیرد
insurance بیمه Nobel Auto
کلزا (به انگلیسی ریپ‌سید و در بازار کانولا) یک دانه روغنی با ۲۵ تا ۵۵ روغن است که بعلت محتوای کمتر مواد ضد تغذیه‌ای، برای مصرف انسان مناسب‌تر است. دانه‌های این گیاه علاوه بر کانادا در هند و اروپا نیز کشت می‌شود.
Date: Sunday, August 9, 2020 - 17:30

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به