سری گزارش‌های زنده، حضوری و اختصاصی ایران استار با دولت‌های کانادا:
در دیدار امروز با دکتر "مریلی فولرتون" وزیر ارشدان و سالمندان انتاریو که در پی اعلان کمک‌های دولتی به خانه‌های سالمندان به وقوع پیوست، وزیر علاوه بر توضیح وضعیت کنونی و کمک‌های دولتی به سوالات رسانه‌ها نیز پاسخ داد. در این جلسه که ایران استار هم دعوت شده و سوالاتش با وزیر را در میان گذاشت که وی در پاسخ به نکاتی اشاره نمود که در برنامه اعلان شده امروز دولت انتاریو نیامده بود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
خانه‌های سالمندان انتاریو که در پی شیوع کرونا مجبور به درخواست کمک از ارتش شدند، سرانجام با گزارشی از چگونگی رفتارها و کمبودهای داخل این خانه‌ها از طرف ارتش روبرو گشتند که آه از نهاد جامعه درآورد. داگ فورد، نخست وزیر انتاریو در اینباره و سودجویی برخی از افراد رو به آنها گفت: "من به تو می‌گویم برو بیرون، از خانه‌های سالمندان برو بیرون، آنجا جای بیزینس نیست". پس از این اتفاق، اگر چه رسیدگی به خانه‌های سالمندان جزو وظایف دولت‌های استانی است، دولت فدرال جاستین ترودو نیز با بررسی و تصویب یک قانون روند بازرسی خانه‌های سالمندان در سرتاسر کانادا را تغییر داد، و همزمان نیز مردم درخواست‌هایی مبنی بر دولتی کردن و یا تغییر نوع مدیریت را به مقامات استانی و فدرال سرازیر کردند.
 
آموزش و استخدام هزاران بهیار جدید در انتاریو با اعلان انقلابی دولت فورد
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
نخست وزیر فورد گفت: "ما در حال انجام اقدامات خارق‌العاده‌ای برای محافظت از آسیب‌پذیرترین افراد جامعه و ارائه بالاترین کیفیت مراقبت‌های بهداشتی برای ساکنان خانه‌های سالمندان هستیم. ما با استخدام و آموزش برخی از بهترین و درخشان‌ترین افراد به این مهم دست خواهیم یافت. این امر کیفیت زندگی سالمندان ما را بهبود می‌بخشد و نقطه پایانی خواهد بود بر دهه‌ها بی‌توجهی در این بخش. وزیر امور ارشدان و سالمندان مریلی فولرتون گفت: "اعلان امروز یک گام مهم دیگر در جهت استخدام بهیاران شخصی به اندازه کافی برای ارائه چهار ساعت مراقبت مستقیم روزانه به ساکنین این خانه‌هاست. نوسازی خانه‌های مراقبت‌های طولانی مدت به راه‌حل‌ها و برنامه‌های نوآورانه‌ای نیاز دارد که به ما امکان می‌دهد بهیاران را به سرعت جذب کرده و آموزش دهیم تا آنها بتوانند به کار مهم خود در مراقبت از عزیزان ما بپردازند".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
دولت انتاریو بیش از ۱۱۵ میلیون دلار برای آموزش حداکثر ۸,۲۰۰ بهیار در استان سرمایه‌گذاری می‌کند و معتقد است این شغل در استان بسیار مورد نیاز می‌باشد. دولت انتاریو با همکاری ۲۴ دانشکده و کالج انتاریویی و با کمک عمومی این برنامه ابتکاری را از آوریل ۲۰۲۱ آغاز می‌کنند که یکی از بزرگترین برنامه‌های استخدامی و آموزشی در تاریخ استان است. جزئیات این برنامه امروز توسط نخست وزیر داگ فورد، دکتر مریلی فولرتون وزیر مراقبت طولانی مدت و راس رومانو وزیر دانشکده‌ها و دانشگاه‌ها ارائه شد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
برنامه آموزش سریع بهیاران یک فرصت آموزشی رایگان برای ۶,۰۰۰ دانشجوی جدیدالورود است و انتظار می‌رود که به جای هشت ماه معمول، فقط شش ماه طول بکشد. پس از سه ماه دوره آموزشی و یادگیری در یک محیط بالینی، دانشجویان بهیار سه ماه آخر آموزش خود را در یک محل خانه‌های سالمندان و مراقبت طولانی مدت یا در خانه یک سالمند به پایان می‌رسانند. ثبت نام در این برنامه از طریق سرویس برنامه کالج انتاریو در دسترس خواهد بود و انتظار می‌رود در اوایل ماه مارس ثبت‌نام‌ها آغاز شود.
این استان همچنین به دانشجویانی که نزدیک به اتمام برنامه خود در یکی از کالج‌های دولتی انتاریو هستند، کمک شهریه نیز اعطا می‌کند. تقریباً ۲,۲۰۰ دانشجو واجد شرایط دریافت کمک هزینه ۲,۰۰۰ دلاری خواهند بود تا به آنها در تکمیل تحصیلات و همچنین ادامه آن در یک خانه سالمندان، کمک باشد.
استان در دسامبر سال گذشته از طرح "یک مکان بهتر برای زندگی، یک مکان بهتر برای کار" رونمایی و سپس راه اندازی کرد. در این طرح ، ساعات مراقبت مستقیم از ساکنان طی چهار سال به طور متوسط به چهار ساعت در روز افزایش خواهد یافت. برای اجرای این طرح، دولت در حال انجام سرمایه گذاری‌های فوری سالانه ۱.۹ میلیارد دلار سالانه تا سال ۲۰۲۴-۲۰۲۵ است. علاوه بر اجرای این برنامه چند ساله، طبق اعلان دولت در پاییز گذشته، دولت نزدیک به ۵۴۰ میلیون دلار دیگر صرف بازرسی، نظارت، افزایش پرسنل، افزایش منابع، تهیه وسایل مورد نیاز بهداشت شخصی و ادامه مراقبت‌های بهداشتی خواهد نمود.
 
سوالات:
مبنی بررسی و کمک به خانه‌های سالمندان چه بوده است؟ آیا خانه‌های سالمندان انتاریو توسط وزرای سابق اداره می‌شوند و آیا دولت کنترل آنها را بدست می‌گیرد؟
رسیدگی کنونی به خانه‌های سالمندان بستگی به وضعیت داخلی آنها و نیز افراد (سالمندان و بهیاران) آنها دارد. اگر ما در موج اول کرونا مجبور به کمک گرفتن از ارتش در تعداد مشخصی از خانه‌های سالمندان شدیم به این دلیل بود که در آن خانه‌ها با مشکلات کمبود پرسنل مواجه گشته بودیم. اما ما توانستیم در موج دوم نفرات کافی داشته باشیم و مشکلات را حل کنیم و اکنون نیز می‌بینید که توانسته‌ایم بقدر کافی در این خانه‌ها واکسن بزنیم.
 
چگونه می‌توانید به کسانیکه مشکلات مالی دارند برای رفتن به خانه‌های سالمندان کمک کنید؟ این مشکل بسیاری از مهاجران است.
جمعیت مُسن کنونی ما از همیشه در تاریخ کانادا و در استان بیشتر است و رسیدگی به وضعیت و جوابگویی به این جمعیت ده‌ها سال است که به تعویق افتاده است. ما با این شرایط اکنون از سالمندان می‌خواهیم که در خانه‌هایشان بمانند و در آنجا به آنها کمک کنیم با متخصصانی که با برنامه به آنها رسیدگی می‌کنند. این اکنون مهمترین نقطه توجه ماست.
 
آیا پرستارهای دو زبانه را نیز استخدام یا تعلیم می‌دهید؟ برای بسیاری از مهاجران زبان انگلیسی یا فرانسه سخت است.
ما می‌دانیم که این موضوع مهم است. ما داریم زبان‌های مختلفی را بررسی می‌کنیم در نقاط مختلفی از استان. برای مثال ما در حال بررسی خانه‌های سالمندانی با زبان فرانسه در برخی نقاط انتاریو هستیم. ما از این نیاز سالمندان مطلع هستیم و باید چنین موضوعاتی را با توجه به بافت جمعیتی هر منطقه و خانه سالمندان همان منطقه بررسی کنیم که اکنون در حال کار روی آن هستیم.
 
آیا می‌خواهید خانه‌های سالمندان را نوسازی کنید یا برنامه اصلی شما ساخت خانه‌های تازه است؟
عمدتا برنامه اصلی ما ساختن خانه‌های جدید است. هم اکنون حدود ۳۸,۰۰۰ سالمند در صف ورود به خانه‌های سالمندان را داریم که بطور وضوح می‌گوید چقدر با کمبود فضا مواجه هستیم و می‌خواهیم برای آنها جا به اندازه کافی ایجاد کنیم. البته در کنار خانه‌های جدید ما تشویق می‌کنیم که آنها در خانه‌های خودشان نیز بمانند زیرا به این سرعت نمی‌توانیم برایشان مکان‌های لازمه را بسازیم به اضافه اینکه نیاز‌های آنها منحصر به فقط یک مکان نیست بلکه به افراد متخصص و دیگران پارامترهای دیگر برای هر خانه سالمندان نیز نیاز داریم، در حالیکه برخی از این کمک‌ها را سالمندان با اقامت در خانه‌های خودشان از طریق نزدیکانشان دریافت می‌کنند.
 
چرا انتاریو از خط دولت فدرال در واکسن زدن پیروی نمی‌کند؟
برای اینکه خط ورود واکسن‌ها حفظ نشد. ما در ابتدا واکسن فایزر دریافت کردیم و بر اساس تعداد آن، واکسن زدن را آغاز کردیم، بعد فایزر دیگر وارد نشد و ما سعی کردیم شرایط خودمان را با آن هماهنگ کنیم و به همین دلیل واکسن‌ها را برای تزریق نوبت دوم نگاه داشتیم تا تزریق‌های نوبت اول هدر نرود. اکنون نیز تازه سری جدید واردات واکسن فایزر آمده است و ما خودمان را با آن تطبیق می‌دهیم. هر استانی هم در این زمینه برنامه خودش را اجرا کرده که همگی آنها لزوما از خط اعلان شده دولت فدرال پیروی نکرده‌اند. بعلاوه اینکه ما سه برابر آلبرتا یا بریتیش‌کلمبیایی‌ها سالمند داریم و تاکنون ۹۵% آنها را واکسن زده‌ایم.
 
آیا با کمک مالی که به آموزش افراد و بهیار شدن آنها می‌کنید از آنها درخواست ماندن در یک برنامه خاص برای مدت خاصی دارید؟
ما چیزی را نمی‌توانیم به آنها اجبار کنیم. دانشجویان جدید برای ۱۲ هفته حداقل ۱۲ ساعت در کلاس تئوری خواهند بود بعلاوه سه ماه حضور و کار در محل یک سرای سالمندان. اگر پس از اتمام دوره خواستند در این زمینه ادامه دهند ما به آنها کمک‌های مالی و مزایایی بیشتری خواهیم کرد تا بمانند. از ۲۷ مارچ نیز از بهیاران می‌خواهیم که فقط در یک محل کار کنند نه در چندین محل، که اجبار به این خواست ما قانون نیست اما ما همچنان از آنها خواهیم خواست. آنها با یک کالج درس خواهند خواند و سپس به یک خانه سالمندان معرفی می‌شوند، ولی ما قانونی برای نگاه داشتن آنها در این کار نخواهیم داشت.
 
تعداد زیادی از افراد از این کار کنار می‌کشند و می‌دانیم که شما ۶,۰۰۰ بهیار می‌خواهید، اما آیا این تعداد را می‌توانید پیدا کنید که هم درس بخوانند و هم بعد از آن کار کنند و در کار هم بمانند؟ آیا شما برای یکبار می‌خواهید برنامه‌ای معرفی کنید که در آن به مهاجران غیرقانونی این اجازه را بدهید که بیایند و آموزش ببینند و به کار بهیاری مشغول شوند در مقابل ماندنشان در کانادا قانونی شود؟
ما می‌خواهیم شرایط کاری خوبی را برای آنها درست کنیم تا بتوانند به خوبی خدمت کنند: افزایش حقوق و مزایای کاری. ما فقط می‌توانیم برنامه‌ها را بوجود آوریم و شرایط را بهتر کنیم اما نمی‌توانیم مردم را مجبور به آموزش و سپس کار و ماندن در کار کنیم. ما نمی‌دانیم که چند نفر در نهایت در این کار خواهند ماند و ما می‌دانیم که ماندن در این کار از نظر روحی بسیار سخت است.
 
اوکراینی‌ها دو خانه سالمندان دارند که بطور غیرانتفاعی اداره می‌شوند و در طی شیوع کرونا بهتر از دیگر خانه‌های سالمندان عمل کرده‌اند، آیا در نظر دارید چنین خانه‌هایی را بیشتر گسترش دهید؟
ما این را می‌دانیم، و البته می‌دانیم که برای ویروس اینکه به چه نوع خانه‌ای می‌زند فرقی ندارد اما آمار نشان می‌دهد که این خانه‌ها بهتر از خانه‌های سالمندان معمولی عمل کرده‌اند. بررسی شرایط و تصمیم‌گیری بهتر و کمک به سالمندان، از جمله چنین شرایطی کاری‌ست که ما به انجامش متعهدیم.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

 


این گزارش بصورت زنده با حضور وزیر تهیه شده است. ایران استار رسانه مورد اعتماد دولت‌های فدرال و استانی کاناداست.


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, February 24, 2021 - 15:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به