قرار داد ۷۵۷.۱ میلیون دلاری طراحی، ساخت و تأمین اعتبار تونل اسکاربورو که کارهای مقدماتی آن از ماه آوریل آغاز شده و ساخت عمده آن از ماه ژوئن آغاز می‌شود، امضاء شد
سری گزارش‌های زنده، حضوری و اختصاصی ایران استار با دولت‌های کانادا:
امروز سه‌شنبه، "کارولین مولرونی"، وزیر حمل و نقل انتاریو، همراه با "کینگا سورما" وابسته وزیر حمل و نقل در ناحیه بزرگشهر تورنتو و "ویجی تانیگاسلام" دستیار پارلمانی وزیر حمل و نقل، طی بیانیه‌ای کشیده شدن متروی اسکاربورو را تصویب و صادر کردند: "از روز اول، دولت ما روشن کرده بود که ایجاد حمل و نقل بهتر و سریعتر یک اولویت‌های اصلی و وظیفه ماست. تحت مدیریت داگ فورد، برنامه کشیدن مترو بیلیون دلاری انتاریو برای منطقه بزرگشهر تورنتو تا حد زیادی بزرگترین و بلندپروازانه‌ترین اقدام ترانزیتی در تاریخ کانادا بوده است. در اوایل این ماه دولت فدرال کانادا سهم ۴۰ درصدی خود به اجرای این پروژه را تصویب کرد و امروز ما قرار داد ۷۵۷.۱ میلیون دلاری طراحی، ساخت و تأمین اعتبار تونل اسکاربورو که کارهای مقدماتی آن از ماه آوریل آغاز شده و ساخت عمده آن از ماه ژوئن آغاز می‌شود را امضاء کردیم.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
شهروندان مسافر اسکاربورویی سالهاست که نیاز به این سیستم دارند و این پروژه علاوه بر برآورد کردن نیازهای آنها هزاران شغل دیگر را در ساخت و پس از ساخت آن در سراسر شهر ایجاد می‌کند. مترو با سه ایستگاه در "کندی" تا خیابان "شپرد" و جاده "مک‌کووان" امتداد می‌یابد و حمل و نقل سریع و بدون نقصی را برای مسافران فراهم می‌کند. این پروژه با دو تیم باتجربه "سترابگ" و "وست‌اند کانکتورز" انجام می‌گردد. تعهد جدید بودجه دولت فدرال ۱۰.۷ بیلیون دلار است تا چهار پروژه ترانزیتی اولویت‌دار بطور موفقیت‌آمیزی اجرا و تحویل داده شود.

وزیر راه انتاریو پاسخ داد: قرارداد متروی اسکاربورو امضاء شد، پروژه دقیقا چگونه انجام می‌شود؟
"آریس بابیکیان"، "ریموند چو" و "کریستینا میتاس" که دیگر نمایندگان مجلس حاضر در این میز گرد بودند با شرح مختصری از هماهنگی‌های انجام شده در هر سه دولت شهری، استانی و فدرال برای تحقق این پروژه افزودند که داگ فورد از روز اول تشکیل دولتش خواهان اجرای پروژه‌های حمل نقل انتاریو بوده زیرا این پروژه‌ها ده‌ها سال از برنامه اجرایی عقب هستند و تعویق آنها منجر به هزینه‌های زمانی، ترافیکی، مالی و جانی مردم می‌شود. آنها افزودند که اجرای این پروژه منجر به کمتر شدن وقت مصروفی شهروندان اسکاربورویی بین ۲۰ دقیقه تا حتی بیش از یک ساعت برای رسیدن به مرکز شهر تورنتو خواهد شد. اسکاربورو یکی از مناطق پُر رشد و شلوغ بزرگشهر تورنتوست که هر روزه هزاران نفر را با اتوبوس یا اتومبیل شخصی روانه مرکز شهر و یا حتی غرب تورنتو می‌کند.
 

لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
سوالات از وزیر:
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
ایران استار: این پروژه پیش از شهردار فقید تورنتو "راب فورد" مطرح شده و چندین بار پیش از او، در حین او و پس از او در شورای شهر دستخوش تغییرات بنیادی شده است. راب مهمترین کسی بود که پروژه را تبدیل به مترو کرد. آیا این پروژه تصویب شده، همان طرح است یا آن هم تغییر کرده است؟
بله این پروژه نیز نسبت به آنچه در زمان راب فورد مطرح بوده تغییر کرده اگر چه سه ایستگاه مترو در هر دو طرح وجود دارند. واقعیت اینست که چندین بار این پروژه بین استان و شهرداری جابجا شد بخصوص تغییراتی که از نظر اجرایی، زمانی و هزینه‌ای در پروژه مطرح می‌شد که بسیار تاثیرگذار بودند. سرانجام طرح نهایی دو سال پیش تصویب شد و ما اکنون تصویب دولت فدرال را نیز اخذ کردیم. "ریموند چو" نماینده مجلس در ادامه توضیح داد: "من مدتها در شهرداری تورنتو نماینده اسکاربورو شمالی بودم و از نزدیک مشکلات را می‌دیدم. من چندین بار از مقامات خواستم تا خودشان با من بیایند و مثل یک شهروند عادی از اسکاربورو به تورنتو برویم تا ببینند چندین اتوبوس و "ال‌آر‌تی" و مترو باید عوض کرد تا به مقصد رسید. اکنون توانستیم طرحی را به نتیجه برسانیم که متروی اسکاربورو را راه‌اندازی می‌کند و خوشحالیم که پس از ده‌ها سال کم کاری دولت‌های دیگر استانی آنرا به انجام می‌رسانیم.
 
آیا خط شپرد به باغ‌وحش تورنتو کشیده خواهد شد یا خیر؟
بله ما در حال بررسی و پیش‌بردن پروژها از ۳ طرح تصویب شده دیگر نیز هستیم زیرا می‌دانیم که خط باغ وحش نیز مورد نیاز افراد است و زندگی بسیاری از مردم را به میزان زیادی راحت‌تر می‌کند. "آریس" نماینده مجلس در ادامه افزود: بله باید بگویم این اولین خبر خوب ماست، من قبلا هم گفته‌ام که ما در دولت در حال کار زیادی هستیم و بزودی خبرهای خوب دیگری را هم برای مردم اعلان خواهیم کرد. اعلان راه‌اندازی این خط اولین قدم است و امتداد خط شپرد به باغ وحش خبر دوم خوب بعدی ما خواهد بود که تا تمام نشده باشد اعلانش نمی‌کنیم. شخص داگ فورد از مشکلات مردم در آن منطقه خبر دارد و خودش در حال پیگیری آن با شهرداری و دولت فدرال به همراه وزیر مالرونی است تا به وعده‌هایشان عمل کنند.
 
آیا ۲۰۳۰ که این پروژه تمام می‌شود، خیلی دیر نیست؟
شاید ۲۰۳۰ زمانی طولانی بنظر برسد اما این ما نیستیم که زمان اتمام پروژه را تعیین می‌کنیم، زمان اتمام آن بستگی به کارهای مهندسی و اجرایی مهم دیگری نیز دارد. تا همین الان هم شهروندان اسکاربورو سالیان سال است که زیادی معطل شده‌اند و کاش می‌شد این طرح را خیلی زودتر از اینها راه‌اندازی می‌کردیم. من می‌دانم که زمان اتمام آن خیلی در آینده بنظر برسد اما ما برای جلو افتادن از طرح از همین چند هفته آینده تونل کندن را آغاز می‌کنیم و حتی بدون تصویب دولت فدرال برخی از کارهای را از دو ماه پیش آغاز کردیم. بعلاوه ما همراه با شرکایمان در حال بررسی راه‌هایی هستیم تا همین زمان را نیز کوتاه‌تر کنیم و آنرا زودتر به اتمام برسانیم. این سرعت بخشیدن در بخش‌هایی از پروژه، از قبل دیده شده بود.
 
آیا به شهرهای غربی تورنتو "کیچینر" و "واترلو" هم کشیده می‌شود؟
این پروژه اعلانی ما از هفته‌های بعد در اسکاربورو آغاز می‌شود. ما انتظار داریم بتوانیم طبق طرح پیش برویم و ۳ طرح تصویب شده بعدی را نیز راه‌اندازی کنیم که در اولویت قرار دارند. اما در مورد این دو شهر کیچینر و واترلو هم داریم اقداماتی می‌کنیم از جمله بهبود بخشیدن شبکه ریلی "راه‌آهنی" و نیز خدمات اتوبوسی (گو) تا از مشکلات مردم آنجا نیز بکاهیم. اضافه کنم که همین چند روز پیش در این زمینه با شرکایمان برای انجام آنها صحبت کرده‌ایم.
 
آیا مشکلاتی بین سه بخش دولتی در این پروژه دیده‌اید؟
در مجموع ما توانسته‌ایم در اجرای ۴ پروژه در تورنتو با شهرداری آن به توافق برسیم و سپس همه آن پروژه‌ها را در شهرداری تصویب کردیم و پس از آن بود که یک قرار داد شراکت بین ما (دولت انتاریو) و شهرداری تورنتو امضاء شد. از این نقطه به بعد بود که همه چیز به راه افتاد و ما رفتیم سراغ دولت فدرال و سرانجام توانستیم این پروژه را به نقطه تصویب دولت فدرال هم برسانیم. در ادامه "کینگا سورما" نماینده مجلس افزود: "باید بگویم نقطه پیشبرنده این توافقات بین سه دولت خود وزیر مالرونی بود که توانست هماهنگی در میان هر سه بخش را بوجود آورد تا این پروژه به نتیجه برساند. او خودش از گفتن نقشش ابا دارد اما باید بگویم که کنار آمدن با هر دو دولت دیگر را وی به سرانجام رسانیده است".
 
آیا ما زمان‌بندی دقیق اجرایی طرح و ایستگاه‌ها را داریم؟
تونل ساختن از همین چند روز آینده آغاز می‌شود و اتمام کل پروژه در ۲۰۳۰ خواهد بود. همانطور که گفتم در حال بررسی برای سرعت بخشیدن به اتمام پروژه نیز هستیم. "کینگا" افزود: "ساخت ایستگاه‌ها همزمان با ساختن تونل خواهد بود تا سرعت ساخت به حداکثر برسد. ما خواسته‌ایم که این پروژه زدن یک اتاق و نامیدن آن بعنوان ایستگاه نباشد بلکه بتوانیم ایستگاهی واقعی برای یک بخش کامیونیتی بسازیم که به کل آن ناحیه کمک و خدمت کند. در مجموع باید بگویم ساخت ایستگاه‌ها هم مثل تونل از همین ماه ژوئن آغاز می‌شود".
 
در این ۹ سال زمان ساخت، چه وقفه‌هایی در جامعه رخ خواهد افتاد؟
سعی می‌کنیم که وقفه‌های محلی را به کمترین میزان برسانیم و این پیش‌بینی هم شده است. ما در طرح چگونگی حداقل کردن آسیب‌های محلی از جمله بیزینس‌ها و تغییرات ترافیکی را هم دیده‌ایم اما گریزی از برخی از آنها نیست. بعلاوه اینکه پس از اتمام طرح نیز بیزینس‌های محلی بیشتر دیده خواهند شد. هدف ما کمک به وضعیت اجتماعی کل منطقه است نه انجام یک پروژه. بهبود وضعیت اجتماعی برای کل استان رونق به ارمغان می‌آورد.
 
سخن پایانی
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


در پایان کلیه نمایندگان مجلس گفتند که ما معتقدیم که خدمات شهری باید یکدست به مردم انجام شود و گروهی خدمات حداکثری بگیرند اما گروهی دیگر خدمات حداقلی هم نداشته باشند. مردم اسکاربورو باید خدمات یکسانی مطابق بقیه افراد تورنتو بگیرند و خوشحالیم که با تلاش سخت توانسته‌ایم فاز اول آنرا راه‌اندازی کنیم. آنها در نهایت افزودند که به همین سبب از مردم اسکاربورو بخاطر صبرشان در همه این سال‌ها تشکر می‌کنند و امیدوارند دولت فورد بتواند کارهای بیشتری برای کل مردم انتاریو انجام دهد.


این گزارش بصورت زنده با حضور وزیر تهیه شده است. ایران استار رسانه مورد اعتماد دولت‌های فدرال و استانی کاناداست.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, May 26, 2021 - 12:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به