اکنون این قسمت کانادا توانسته فعلا کرونا و اقتصاد کرونا زده را شکست دهد بطوریکه برای کاریابی این منطقه کانادا برنده تمام‌عیار در مقابله با کروناست
کانادا تبدیل به جای عجیب و غریبی برای کار گرفتن شده است! در این دنیای جدید و احتمالاً با وضعیت‌های اقتصادی موقت یکی پس از دیگری، سه منطقه بزرگ کشور: تورنتو ، مونترال و ونکوور که به موتورهای رشد اقتصادی معروفند، اکنون به یکی از بدترین مکان‌ها برای یافتن کار تبدیل شده‌اند.
در همین حال، شهرهای بزرگ لب اقیانوس اطلس کانادا (واقع در شرق کشور) که مدت طولانی‌ست با شرایط بد اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند اکنون در رده‌های بهترین مکان‌ها برای گرفتن کار با کمترین دردسر تبدیل شده‌اند و جالب است بدانید که کمترین شغل‌ها را نیز در شیوع کرونا از دست داده‌اند.
Sarafi Arz Taheri Exchange Toronto Canada
insurance بیمه
 
بهترین مکان کار گرفتن در کانادا حین کرونا و بلافاصله پس از آن
در واقع طبق گزارش بازار کار منتشره از "رویال بانک" کانادا، شهر "مونکتون" در "نیوبرانزویک" در رده اول لیست بهترین بازارهای کاری کانادا قرار گرفته است (نمودار در بالا). این شهر با فقط ۹.۹ درصد نرخ بیکاری در سه ماهه دوم سال جاری، نرخ بیکاریش به مراتب پایین‌تر از میانگین کشوری ۱۲.۳ درصد بوده و در طی بحران کرونا فقط و فقط ۲.۷ درصد مشاغلش را نسبت به سال گذشته از دست داده است.
علی رغم رکود صنعت نفت، "سنت جان" در رده‌بندی ۳۳ منطقه‌ای کانادا، ششم است؛ در حالی که "هالیفاکس" در رده هشتم قرار گرفته است.
حال این آمار را با تورنتو مقایسه کنید: ۱۳ درصد از مشاغل خود را از دست داده، نرخ بیکاری در آن به  ۱۳.۶ درصد رسیده و در رده‌بندی ۳۳ منطقه‌ای کانادا به رتبه ۱۹ سقوط کرده است. وضعیت در مونترال حتی، بدتر نیز هست که در رتبه ۲۶ قرار گرفته و ۱۵.۱ درصد بیکاری دارد. ونکوور از دو شهر دیگر بدتر است، این شهر به رتبه ۲۹ سقوط کرده و تقریباً ۱۷ درصد از کل شغل‌های خود را از دست داده است.
 
چرا اینگونه شده است؟
خوب معلوم است، گاهی اوقات در حاشیه یک اقتصاد جهانی ماندن مزایایی هم دارد، و یکی از این مزایا شیوع بیماری همه‌گیر جهانی‌ست! شرق کانادا که در حاشیه اقیانوس اطلس قرار دارد، نسبت به سایر مناطق کشور از نظر شیوع ویروس کرونا کمتر آسیب دید و نتیجتا کمتر اقتصادش را بست. اداره آمار كانادا نشان می‌دهد "نیوبرانزویک" ۹۷.۱ درصد مشاغل از دست‌رفته خود بعلت کرونا را بازیافت كرده و اکنون تنها استان کاناداست که نرخ بیكاری در آن به زیر ۱۰ درصد رسیده و البته اولین استانی نیز هست كه شروع به بازگشایی كرده است.
در حالیکه این منطقه بسیار به صنعت گردشگری وابسته است، اما بسیاری از دیگر صنایع مهم آن از جمله فرآوری مواد غذایی و ماهیگیری، که جزو اقتصادهای ضروری تلقی می‌شوند بدون وقفه کار کرده‌اند.
 
این وضعیت تا چه زمانی دوام خواهد داشت؟
البته چه کسی می‌داند این واقعیت چه مدت دوام خواهد داشت؟ با سر رسیدن اجاره‌های بیزینس‌ها، وام‌های پرداخت نشده و مالیات‌های معوقه و با کسری بودجه دولت فدرال که بسرعت در حال رشد انفجاری‌ست، اقتصاد کانادا می‌تواند تا پایان امسال بسیار متفاوت‌تر از حال باشد. اما هر چه در آینده رقم خورد، اکنون این قسمت کانادا توانسته فعلا کرونا و اقتصاد کرونا زده را شکست دهد بطوریکه برای کاریابی این منطقه کانادا برنده تمام‌عیار در مقابله با کروناست.
Date: Sunday, July 12, 2020 - 16:30

به فیس‌بوک اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید به اینستاگرام اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید به توئیتر اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید به تلگرام اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignClassico Roma Luxtury

Share this with: ارسال این مطلب به