این بانک در ماه مارس و زیر نظر پولوز سه بار پیاپی ۰.۲۵٪ نرخ بهره پایه را کاهش داد
بانک مرکزی کانادا که تقریبا هر چهارشنبه اول هر ماه، نرخ بهره را تعیین و اعلان می‌کند، امروز (۳ ماه جون) در اتاوا اعلان کرد که نرخ بهره پایه این کشور را ثابت نگه می‌دارد و گفت که به نظر می‌رسد تأثیر شیوع کرونا بر اقتصاد جهانی اکنون به نقطه اوج خود رسیده، در عین حالی که اقتصاد کانادا از بوجود آمدن بدترین حالت اقتصادی خود در شیوع کرونا توانسته حذر نماید.
این بانک گفت که با توجه به بهبود عملکرد بازار، زمان بررسی نرخ بهره پایه را به هفته‌ای یکبار خواهد رساند و برنامه خرید "پذیرش اوراق بانکداران" را نیز به یک هفته درمیان کاهش می‌دهد. این بانک افزوده که انتظار دارد سطح تولید ناخالص داخلی واقعی در سه ماهه دوم با توجه به سکون اقتصادی بازارها و سرمایه‌گذاری تا ۱۰-۲۰٪ کاهش نشان دهد و همچنان به رونده بازده پایین خود ادامه دهد و افزوده: "امسال بازارهای پولی انتظار حرکت بیشتری ندارند".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
مدیریت جدید
تصمیم به ثابت نگه داشتن نرخ بهره امروز مصادف شد با مدیریت جدید "تیف مکلم" که ریاست بانک مرکزی را از "استفن پولوز" تحویل گرفت. مکلم بنا به گفته بانک مرکزی کانادا بانکداری باسابقه در بانک مرکزی‌ست که قبلا معاون سابق یک دانشگاه کاملا معتبر اقتصادی نیز بوده است. این بانک در ماه مارس و زیر نظر پولوز سه بار پیاپی ۰.۲۵٪ نرخ بهره پایه را کاهش داد و برای اولین‌بار برنامه خرید اوراق قرضه در مقیاس بزرگ را بعلت شیوع کرونا و پایین بودن قیمت نفت راه‌اندازی نمود.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
مکلم گفت: "شیوع کرونا در کانادا منجر به خسارات تاریخی در تولید و کار شده با این حال به نظر می‌رسد اقتصاد کانادا از بروز شدیدترین خسارت جلوگیری کرده است". وی افزود: در حالی که چشم‌انداز نیمه دوم سال و بعد از آن همچنان "به شدت ابری" است اما وی انتظار دارد اقتصاد کانادا رشد خود را در سه ماهه سوم از سر گیرد و ادامه داد: "من این موضوع را بخاطر دلگرمی نمی‌گویم". "داگلاس پورتر" اقتصاددان ارشد بانک مونترال نیز گفت که اظهارات مکلم "کمتر از آنی که انتظارش را داشت منفی بود".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
دلار کانادا بالاترین ارزش سه ماهه اخیر خود را با نرخ ۷۴.۲۱  نسبت به هر دلار آمریکا داشت، بطوریکه هر ۱.۳۴۷۶ دلار کانادا با یک دلار آمریکا معاوضه شد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
بازار املاک
و اما امروز اعلان شد که تعداد فروش خانه‌ها در تورنتو که بزرگترین بازار املاک کاناداست، در ماه مه از آوریل بهبود یافته و بیشتر شده اما از نصف سال پیش کمتر بوده است. هیئت املاک و مستغلات منطقه‌ای تورنتو می‌گوید: در ماه مه ۴۶۰۶ فروش در سیستم "ام‌ال‌اس" در ماه مه ثبت شده که نسبت به سال گذشته ۵۳.۷ درصد کاهش نشان می‌دهد در حالیکه نسبت به ماه آوریل ۵۵.۲ درصد رشد داشته است.
در همین حال میانگین قیمت فروش خانه‌ها نیز ۸۶۳.۵۹۹ دلار بوده که نسبت به ماه مه ۲۰۱۹ سه درصد افزایش نشان می‌دهد. تعداد کل خانه‌های جدید لیست‌های شده ۹۱۰۴ سند بوده است که نسبت به سال گذشته ۵۳.۱ درصد کاهش داشته اما در مقایسه با ماه گذشته ۴۷.۵ درصد رشد نشان می‌دهد.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

"مایکل کالینز" رئیس هیئت مدیره این هیئت می‌گوید در صورت ادامه گشایش تدریجی اقتصاد، این امکان وجود دارد که فروش مسکن در ماه‌های آینده بهبود یابد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, June 3, 2020 - 20:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به