ایران استار: در این مطلب کمی با گوآکامول و ماده اولیه آن یعنی میوه آووکادو آشنا می‌شوید که این روزها محبوب بسیاری از جهان از جمله کانادایی‌ها هستند.
شانزدهم سپتامبر روز ملی گوآکامول در مکزیک است؛ یک وعده جالب و مقوی که از آووکادو درست می‌شود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
گوآکامول از مدت‌ها قبل وجود داشته است؛ بیاید کمی درباره این خوردنی محبوب میهمانی‌ها که معمولا با چیپس تورتیلا هم سر می‌شود، صحبت کنیم.
آووکادو میوه‌ای است که روی درختان رشد می‌کند بیرون آن پوستی سبز و سخت دارد که در هنگام رسیدن تقریباً سیاه می‌شود اما داخل آن نرم و به رنگ زرد یا سبز روشن است. هر میوه آووکادو یک دانه بزرگ در وسط دارد که البته قابل خوردن نیست. این میوه طعم کره‎ای خاصی دارد و به همین دلیل اغلب مردم آن را به جای میوه به عنوان یک سبزی تصور می‌کنند. آووکادو با مقدار زیادی ویتامین و پروتئین، غذایی سالم است که مقدار کمی از آن به سرعت شما را سیر می‌کنند. گفته می‌شود که آووکادو برای مدت طولانی غذای محبوب بعضی از حیوانات ماقبل تاریخ و منقرض شده مانند تنبل غول پیکر بوده است و از طرفی بشر بیش از 4000 سال است که از آووکادو غذا تهیه می‌کند و در سراسر مکزیک و همچنین آمریکای مرکزی و جنوبی استفاده از آن بسیار رایج است.
 
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
چرا گوآکامول و آووکادو در سراسر جهان محبوب هستند
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
آووکادو پس از چیده شدن در کمتر از یک هفته می‌رسد و مانند سیب میوه‌ای است که گوشت داخل آن در تماس با هوا قهوه‌ای می‌شود. برای مدت زمان طولانی، گوآکامول محبوب و درست شده از آووکادو فقط در مکانهایی در نزدیکی محل رشد این میوه وجود داشت  یعنی مکانهایی مانند مکزیک ، کالیفرنیا و دیگر مناطق با آب و هوای گرم اما امروز داستان کاملا فرق کرده است و در طول سال‌ها  بهبود کیفیت حمل و نقل جهانی و همچنین پرورش میوه‌های سخت‌تر آووکادو باعث شده که این میوه در فروشگاه های سراسر جهان ظاهر شود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
تقریباً تمام آووکادوهایی که  امروز در سوپرمارکت‌های آمریکای شمالی مشاهده می‌کنید از انواع مختلف نوعی آووکادو به نام هاس (Hass) هستند که ریشه همه آنها از یک درخت واحد است در سال 1926 توسط شخصی به نام رودلف هاس در کالیفرنیا کاشته شد.
گوآکامول از زبان آزتک آمده و تقریباً به معنی سس آووکادو است که البته توصیف خوبی برای آن است زیرا گوآکامول تقریباً از آووکادوی له شده ساخته می‌شود که به آن  هم برای عطر و طعم و هم برای جلوگیری از قهوه ای شدن سریع آووکادو آب لیمو معمولاً اضافه شده است.
پس از اضافه شدن آب لیمو به آووکادو افراد می‌توانند در دستورالعمل‌های گوآکامول خودشان خلاقیت ایجاد کنند  و مثلا از مواد اولیه مانند نمک و فلفل تند تا برخی مواد اضافی مانند نخود فرنگی یا آناناس به اضافه کنند.
گوآکامول یکی از معروف‌ترین غذاهای مکزیک است و بنابراین تصادفی نیست که روز ملی گواکامول در 16 سپتامبر است یعنی همان روز  استقلال مکزیک.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


 
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, September 16, 2020 - 10:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به