برخی از بهترین توصیه‌ها برای کاستن از هزینه‌ها از نسل‌های گذشته می‌آیند
این روزها هر بار که به خواربارفروشی می‌رویم به نظر می‌رسد حتی اولیه‌ترین اقلام موجود در لیست خرید ما افزایش قیمت داشته است. تورم همه را تحت تأثیر قرار می‌دهد، و این در حالی است که ما نمی‌توانیم کار زیادی در مورد آن انجام دهیم.
ما می‌توانیم به کمک برخی از بهترین توصیه‌ها از نسل‌های گذشته در مورد صرفه‌جویی در هزینه، هزینه‌های آشپزخانه را کاهش دهیم.

با این ۱۲ روش تا ۳۰% از هزینه‌های مواد غذایی گران شده خود بکاهید

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
۱- از آنچه دارید استفاده کنید: امروزه، اساساً به همه چیزهایی که می‌توانیم در خصوص آن رویاپردازی کنیم، دسترسی داریم و می‌توانیم برای خرید هر چیزی که نیاز داریم به فروشگاه برویم، اما مراجعات غیرضروری به خواربارفروشی اغلب منجر به خریدهای فوری (که برخی از آن‌ها می‌توانند غیر ضروری هم باشند) می‌شود. بنابراین قبل از اینکه به فروشگاه بروید، انباری خود را بررسی کنید.

۲- برنامه‌ریزی کنید: گاهی اوقات ممکن است‌عدم برنامه‌ریزی برای شما در فروشگاه مواد غذایی هزینه بیشتری داشته باشد و باعث به هدر رفتن مواد غذایی شود.

۳- نیازهایتان را از قبل یادداشت کنید: قبل از رفتن به خرید، به مواردی که نیاز دارید و همینطور چیزهایی که دارید توجه کنید. برنامه غذایی خود را بر اساس اقلامی که از قبل دارید تهیه کنید و فقط آنچه را که واقعاً نیاز دارید از خواربار فروشی بخرید.

۴- اسراف نکنید: جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی را به یک عادت تبدیل کنید. فریز کردن اقلامی که می‌دانید به زودی از آن‌ها استفاده نمی‌کنید قبل از خراب شدن، یکی از راه‌های آسان برای انجام این کار است. فقط محصولات خود را بشویید و قسمت‌های خراب (قسمت‌های اضافه یا بدون استفاده) آن را جدا کنید، سپس آن را خرد کرده و در کیسه فریزر بریزید تا بعداً به راحتی از آن‌ها استفاده کنید.

۵- جایگزین‌های آسان استفاده از چیزهایی که در منزل دارید باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های خرید شما می‌شود و همچنین به شما کمک می‌کند در زمان و هزینه بنزین که گرانتر از همیشه است، صرفه‌جویی کنید. مانند:

 • ۱ قاشق چایخوری آب لیمو = ۱.۲ قاشق چایخوری سرکه
 • ۱ فنجان خامه ترش = ۱ فنجان شیر + ۱.۳ ۱ قاشق غذاخوری سرکه
 • ۱ فنجان کره = ۱.۲ فنجان دوغ + ۱.۲ فنجان سس سیب

۶- برخی از مواد غذایی را با برخی دیگر که سالم‌تر هستند جایگزین کنید: چند جایگزین خوب دیگر که باید بدانید عبارتند از:

 • ۱ فنجان سس مایونز = ۱ فنجان ماست ساده
 • ۱ قاشق غذاخوری سبزی تازه = ۱ قاشق چایخوری سبزی خشک
 • ۱ فنجان شکر = ۲.۳ فنجان شهد آگاوه
 • ۱ تخم مرغ = ۱.۲ موز یا ۱.۴ فنجان سس سیب
 • ۱ فنجان دوغ = ۱ فنجان ماست ساده

۷- مرغ کامل بخرید: خرید یک مرغ کامل، ارزان‌تر از خرید تکه‌ای آن از قصابی (فقط خرید بسته‌های ران یا سینه مرغ) است. همچنین شما با خرید یک مرغ کامل می‌توانید از تمام قسمت‌های آن استفاده کنید و واقعاً از هدر رفتن غذا جلوگیری کنید.

۸- سه نوع غذا از یک مرغ درست کنید: اگر مرغ را کامل کباب کنید، می‌توانید در چندین وعده غذایی آن را میل کنید:

 • لذت بردن از تکه‌های بزرگ مرغ سوخاری در غذا.
 • مرغ را تمیز کنید و از تکه‌های گوشت باقی مانده در سالاد مرغ یا برای تهیه یک سوپ مرغ خانگی خوشمزه استفاده کنید.
 • از استخوان‌های مرغ برای تهیه یک آبگوشت استخوانی فوق‌العاده خانگی استفاده کنید (با جوشاندن استخوان‌های مرغ می‌توانید از عصاره آن در تهیه آبگوشت خانگی استفاده کنید).

۹- گوشت را با استخوان بخرید، ارزان‌تر و خوشمزه‌تر است: مانند خرید کامل مرغ، خرید گوشت با استخوان هم به میزان قابل توجهی در هزینه گوشت صرفه‌جویی می‌کند. این نه تنها هزینه را کاهش می‌دهد، بلکه برش‌های گوشت با استخوان، طعم بهتری هم دارند! و فراموش نکنید که با استفاده استخوان‌ها درست مانند کاری که با مرغ انجام دادید می‌توانید از عصاره آن استفاده کنید.

۱۰- وعده‌های غذایی بدون گوشت بخورید: حبوبات در مقایسه با گوشت بسیار مقرون به صرفه‌تر هستند! امروزه، ما بسیار بیشتر از اجدادمان گوشت مصرف می‌کنیم، بنابراین طبق توصیه مادربزرگ‌ها، سعی کنید در غذاهای مورد علاقه خود از لوبیا یا عدس استفاده کنید. اگر واقعاً می‌خواهید هزینه‌ها را کاهش دهید، لوبیا و عدس را به صورت عمده و خشک بخرید.

۱۱- مواد غذایی خود را پرورش دهید: لازم نیست حتما کشاورز باشید و یا حیاط غول پیکری داشته باشید تا در آن سبزیجات بکارید و مواد غذایی خود را پرورش دهید. حتی اگر در یک آپارتمان کوچکی زندگی می‌کنید، اگر آپارتمان شما نورگیر باشد می‌توانید سبزیجات زیادی را در گلدان بکارید.

۱۲- سوپ را جزء اصلی برنامه غذایی خود قرار دهید: اگر برای جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی تلاش می‌کنید، درست کردن یک قابلمه بزرگ سوپ از مواد غذایی باقی مانده در یخچال در هر هفته به شما کمک زیادی می‌کند. می‌توانید از باقی مانده سبزیجات خریداری شده و عصاره استخوان به عنوان پایه سوپ استفاده کنید، سپس تکه‌های گوشت باقی‌مانده و یا سبزیجاتی که در یخچال دارید و به نظر می‌رسد که ممکن است خراب شود را به آن اضافه کنید.

یادآوری همیشگی: و سرانجام یادتان نرود که بهتر است: لازم نیست حتما مارک مشهور بخرید، بیشتر میوه و سبزیجات مصرف کنید، از فروشگاه‌های ارزان‌تر خرید نمائید، کمترین میزان غذای بسته‌بندی شده را خرید کنید، از کوپن‌ها استفاده کنید، در حراجی‌ها بیشتر بخرید و سرانجام اینکه یک بودجه مشخص به خریدتان اختصاص دهید.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, June 13, 2022 - 07:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به