ایران استار: یک خانواده متوسط ​​کانادایی برای سال آینده باید حداکثر ۶۹۵ دلار اضافی به دلایلی از جمله کرونا، تغییرعادت‌های مصرف غذایی و آتش‌سوزی‌های گسترده در کانادا و آمریکا برای هزینه غذا پرداخت کند که یکی از بیشترین افزایش سالانه قیمت مواد غذایی در بیش از یک دهه گذشته است.

کانادایی‌ها برای سال ۲۰۲۱ منتظر افزایش چشمگیر قیمت مواد غذایی باشند؛ گوشت مرغ، سبزیجات برگ دار، نان، گوجه و خیار بیشترین افزایش قیمت را خواهند داشت​
بر اساس گزارش قیمت مواد غذایی کانادا در سال ۲۰۲۱ که روز سه‌شنبه منتشر شد، انتظار می‌رود افزایش قیمت نان، گوشت و سبزیجات منجر به افزایش کلی قیمت مواد غذایی از سه تا پنج درصد شود. این افزایش قیمت به معنی آن است که برای یک خانواده چهار نفره به طور متوسط هزینه مواد غذایی به ۱۳,۷۰۹ دلار خواهد رسید.

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
سیلوین شارلبو، نویسنده اصلی این مطلب و استاد توزیع مواد غذایی و سیاستگذاری دانشگاه دالاهو گفت: "ما به این زودی‌ها انتظار تعطیلات در فروشگاه های مواد غذایی را نداریم. این بالاترین افزایشی است که تاکنون انتظار داشته‌ایم".
در یازدهمین ویرایش گزارش قیمت مواد غذایی که سالانه توسط دانشگاه دالاهوسی و دانشگاه گلف منتشر می‌شود و امسال با کمک دانشگاه ساسکاچوان و دانشگاه بریتیش کلمبیا انجام شده آمده است که کرونا نیز در سال آینده بر قیمت مواد غذایی تأثیر خواهد گذاشت زیرا صنعت گوشت به ویژه در معرض کمبود احتمالی نیروی کار، اختلالات تدارکاتی کمبود گیاهان غذایی و مرکز توزیع و تغییر تقاضای مصرف کننده است.
 
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
گوشت مرغ، سبزیجات برگ دار، نان، گوجه و خیار بیشترین افزایش قیمت را خواهند داشت
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
از طرف دیگر در حالی که قیمت گوشت می‌تواند به طور کلی تا ۶.۵ درصد افزایش یابد، بیشترین افزایش قیمت برای مرغ پیش‌بینی شده است. شارلبو گفت، قیمت طیور از ماه ژوئیه ۷ درصد افزایش یافته است و خاطرنشان کرد که با افزایش هزینه‌های تولید قیمت خرده فروشی نیز افزایش خواهد یافت. وی گفت: "ما انتظار داریم قیمت مرغ کمی مساله ساز شود. اگر از کشاورزان خواسته شود که بیشتر برای تجهیزات و پروتکل‌های تمیز کردن برای جلوگیری از کرونا هزینه کنند، در نهایت مصرف کنندگان باید هزینه بیشتری بپردازند".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
در همین حال، تغییر اقلیم از جمله امواج گرما، آب شدن یخ، آتش سوزی، سیل و خشکسالی بر افزایش میزان قیمت مواد غذایی در سال آینده تأثیر خواهد گذاشت. بر اساس این گزارش، سبزیجات نیز می‌توانند از این شرایط به ویژه آسیب ببینند و انتظار می‌رود قیمت ها تا ۶.۵ درصد رشد کنند.
بیشتر محصولاتی که کانادایی‌ها مصرف می‌کنند از کالیفرنیا می‌آید یعنی ایالتی که یکی از بدترین فصول را به لحاظ آتش سوزی داشته است. کرونا نیز به زنجیره تامین گوشت کانادا ضربه وارد کرده است. در همین حال اسمیت، دانشیار گروه اقتصاد کشاورزی و منابع گفت: "سبزیجات جایی است که مردم بیشترین تأثیر را خواهند دید". وی گفت: در حالی که قیمت محصولاتی مانند سیب زمینی و هویج باید ثابت می‌ماند اما سبزیجات برگ‌دار و محصولات فاسدشدنی بیشتر مانند گوجه فرنگی و خیار گران‌تر خواهند شد. ;اسمیت به عنوان رئیس صندوق نوآوری و مواد غذایی و بهبود پایداری نیز گفت: "با این وجود برخی از بزرگترین افزایش قیمت ها می تواند برای سبزیجاتی مانند کلم ، گل کلم و مارچوبه باشد". در همین حال، این مطالعه به مصرف کنندگان هشدار داد که انتظار داشته باشند قیمت نانوایی تا ۵.۵ درصد افزایش یابد. اسمیت گفت هزینه هر بشکه گندم در ماه نوامبر حدود ۶ دلار بود ، در حالی که تقریبا ۱۸ ماه پیش حدود ۴ دلار بود و این یعنی ۵۰ درصد افزایش.
انتظار می رود قیمت کالاهای پخته شده در سال آینده ۵.۵ درصد افزایش یابد زیرا قیمت گندم در سال جاری تقریباً نیمی افزایش یافته است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


در همین حال، آخرین گزارش به طور متوسط هزینه‌های غذایی افراد را بر اساس سن و جنس تقسیم کرده است و به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا هزینه‌های بالقوه غذایی خود را بر اساس وضعیت خودشان تخمین بزنند. این گزارش نشان می دهد که یک مرد ۳۱ تا ۵۰ ساله می‌تواند انتظار داشته باشد که سال آینده ۱۶۹ دلار بیشتر برای غذا بپردازد در حالی که یک زن در همان سن انتظار دارد ۱۵۲ دلار بیشتر بپردازد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, December 8, 2020 - 19:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به