اخبار-کانادا-کنی-دریافت-پول-گروه‌های-محیط‌زیستی-از-خارجی‌ها-بررسی-شود

جیسون کنی گفت که برخی از سازمان‌های آمریکا شدیدا تلاش کرده‌اند تا منافع خود را برای سالیان متمادی از تعدادی از گروه‌های کانادایی تامین کنند

دولت آلبرتا اعلان کرد که یک سری تحقیقات عمومی را در مورد گروه‌های زیست‌محیطی،‌ به ظن دریافت پول از سرمایه‌داران خارج از کانادا در جلوگیری از گسترش خط لوله نفتی را شروع خواهد کرد. دولت آلبرتا مظنون است که فعالیت این گروه‌ها باعث ایجاد مشکلات صادرات نفت و ارزانی فروش آن به آمریکا شده و نتیجتا کانادا قدرت رقابت با آمریکا و خاورمیانه را از دست داده، از طرف دیگر کانادا اجبارا از کشورهای خاورمیانه در شرق نفت خریداری می‌کند.
"جیسون کنی" نخست وزیر، روز پنجشنبه گفت: "این تحقیقات عمومی همانند نور خورشید بر فعالیت‌های این گروه‌ها خواهد تابید {آن را روشن خواهد کرد}، نور خورشید بهترین ضد عفونی کننده است، این تحقیقات رد پول را دنبال می‌کند و تمام فعالیت‌ها را به نمایش می‌گذارد". وی افزود: این تحقیقات با بودجه 2.5 میلیون دلاری شروع می‌شود و به دنبال آن است که آیا در این میان قانونی شکسته شده یا خیر، و نیز روشن خواهد کرد که این استان نیاز به سیاست‌های لازم دیگری در برخورد با این مسائل را نیاز دارد یا نه. مهمتر از همه آنکه به اطلاع عموم خواهد رسید که آلبرتا به عنوان یکی از تولیدکنندگان انرژی در جهان، دیگر نمی‌تواند گروه‌های متخاصم با سرنوشت اقتصادی را تحمل کند.

"استیو آلن"، حسابدار خبره با بیش از 40 سال تجربه، به عنوان رئیس کمیسیون این تحقیقات انتخاب شده است، وی توانایی کار در این پرونده را به خوبی دارد. "داگ شوایتزر" وزیر دادگستری می‌گوید: "بخش بزرگی از اطلاعات مورد نیاز آلن در دسترس عموم قرار دارد و او می‌تواند برای جمع‌آوری اطلاعات بیشتر به‌ خارج از آلبرتا نیز سفر کند". مرحله اول تحقیق، تمرکز بر یافتن حقیقت است، در صورت لزوم او باید در جلسات عمومی شرکت کند. آلن قرار‌ است گزارش نهایی خود را طی یک سال به دولت ارائه دهد.
"ایرن بیولوس"، عضو حزب "ان‌دی‌پی" گفت: "این کار دولت، مانند استخدام کسی برای جستجو در گوگل است"! او اضافه کرد این یک دستور احمقانه است و من اعتقادی ندارم که این کار کمکی به  آلبرتا در اجرای پروژه‌های نفتی و گسترش بازار کند".
اما جیسون کنی گفت که برخی از سازمان‌های آمریکا شدیدا تلاش کرده‌اند تا منافع خود را برای سالیان متمادی از تعدادی از گروه‌های کانادایی تامین کنند. بسیاری از اظهارات او بر اساس نوشته های "وویان کراس" محقق ونکووری است. او این گروه‌ها را متهم کرد که در ساخت خط لوله داخل و خارج از کانادا کار‌شکنی کرده‌اند. کراس در اوائل این هفته گفت صنعت انرژی آمریکا از کمپین‌های ضد اقتصادی بر علیه کانادا بهره‌مند شده؛ او و کنی هر دو موافق این بودند که کانادا هدفی آسان بوده است. کنی گفت که کانادا {تاکنون مانند} بچه‌ای بوده که در حیاط مدرسه همه برایش قلدری کرده‌اند.

Author: Iran Star

Category: News

Sub-Category: Economy, Political

Date: 4 months 4 weeks ago

For Country: Canada

Happened at: Canada

آگهی
 Website DesignClassico Roma Luxtury

Share this with: ارسال این مطلب به