در ماه سپتامبر بود که ۷۰,۰۰۰ فیلتر هوا خریدم و فقط چند هفته بعد بود که همه به اهمیت آن پی بردند
سری گزارش‌های زنده، حضوری و اختصاصی ایران استار با دولت‌های کانادا:
وزیر آموزش و پرورش، "استفن لچه" روز در یک جلسه خبری با رسانه‌های منتخب به سوالات باز شدن مدارس انتاریو از روز دوشنبه پاسخ داد. پیش از آغاز پرسش و پاسخ با لچه، "پارم گیل" وزیر شهروندی و چند فرهنگی انتاریو گفت که دولت محافظه‌کار داگ فورد در این دوره از بازگشایی مدارس، در داخل خود مدارس مراکز تست و نیز کلینیک کرونا راه‌اندازی کرده و در تامین امنیت و سلامتی دانش‌آموزان از هیچ کاری کوتاهی نمی‌کند. او گفت که این استان برای استخدام نیروهای لازمه، پیشتر ۳۰۰ میلیون دلار کنار گذاشته است و به خانواده‌ها قول داد که مدارس انتاریو همچون گذشته امن‌ترین نقطه انتاریو باشند.

لچه وزیر آموزش و پرورش به ریز توضیح می‌دهد: هر آنچه از باز شدن فردای مدارس انتاریو باید بدانید

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
لچه در ابتدای جلسه گفت که همه دولت به همراه خانواده‌ها سعی می‌کنند تا دانش‌آموزان را به سلامت به مدرسه برگردانند زیرا طبق تایید همه متخصصان فقط در مدرسه است که سلامتی فیزیکی، فکری و روحی فرزندان کانادا تامین می‌گردد و افزود که روندها و قوانینی که از این دوره در مدارس زیر نظر او به کار گرفته می‌شود توسط "کلیه مراکز بهداشتی کانادا" و نیز "کارگروه متخصص پزشکی بهداشتی مشاور کرونا" در انتاریو (به سرپرستی دکتر جونی) بعنوان "بهترین در کل جهان" شناخته شده است. وی افزود: "ما برنامه دقیقی داریم تا کلیه ریسک‌ها را کم کنیم و در اینباره از همه علوم ممکنه استفاده کرده‌ایم و بودجه‌های آن نیز قبلا تامین شده است. انتظار داریم ۹۰٪ بچه‌ها بطور حضوری سر کلاس‌ها بیایند و باید بگویم که تقریبا همه دانش‌آموزان در در سراسر کانادا در حال سر کلاس رفتن هستند".
وی در ادامه چنین توضیح داد: "برنامه ما ۳.۹ میلیون تست سریع دارد که در راه است تا در هفته آینده بین دانش‌آموزان پخش شود تا بتوانند خودشان را چک کنند، ما هوای مدارس را تا حد بیمارستان‌ها تهویه و تصفیه کرده‌ایم، به کارمندان ماسک ان-۹۵ می‌دهیم و ماسک‌های عالی چند لایه نیز در اختیار دیگران قرار داده‌ایم، تمیزکننده‌ها را به کلیه مدارس فرستاده‌ایم، برنامه مدون حفظ فواصل فیزیکی و شیوع احتمالی را ابلاغ کرده و آموزش داده‌ایم و نهایتا کلینیک کرونا در مدارس گذاشته‌ایم که در آن با اجازه والدین و بطور داوطلبانه به دانش‌آموزان واکسن می‌زنیم". وی گفت از معلمان و کارمندانی که احتمالا مریض شوند، قادر خواهند بود دو برابر زمان معمولی استعلاجی بروند و استراحت کنند.

ایران استار: در زمانی که همه می‌گفتند انتشار کرونا از طریق قطرات آب بینی و دهان است و دنبال دستکش بودند، شما رفتید دنبال فیلترهای قوی هپا و تصفیه هوا که پروتکل مهم انتشار بیماری از طریق بسته‌های هوایی‌ست. چگونه به این نتیجه رسیدید؟
بله، من خیلی زود جنبیدم، در واقع در ماه سپتامبر بود که ۷۰,۰۰۰ فیلتر هوا خریدم و فقط چند هفته بعد بود که همه به اهمیت آن پی بردند و رفتند سراغ بازاری که دیگر به قدر کافی نداشت. ما توانستیم برای امنیت باارزش‌ترین افراد اجتماع یعنی فرزندانمان به موقع عمل کنیم. اکنون ما در مهد کودک‌ها بین یک تا دو دستگاه فیلتر هپا داریم، در مدارسی که تهویه مکانیکی نداریم و فضای بزرگ داریم فیلتر هپا نصب کرده‌ایم و مدارسی که تهویه مکانیکی دارند را مورد بازرسی، تعمیر و به روزرسانی قرار دادیم. علاوه بر این ما ۳,۰۰۰ فیلتر هپای دیگر نیز خریده‌ایم که به زودی می‌رسند و آن‌ها را نیز سریعا نصب می‌کنیم. باید بگویم مدارس ما اکنون بیشتر از کل استان انتاریو فیلتر هپا دارد، در حالیکه مدارس برخی از استان‌های کانادا اصلا هپا ندارند و برخی نیز با نصب هپا مخالفند. باید بگویم، ما در انتاریو در تامین هوای سالم و پاک برای فرزندانمان در کانادا مجهزترین هستیم.

چرا پیشتر اعلان کرده‌اید تا میزان شیوع به ۳۰٪ نرسیده به والدین در مورد انتشار کرونا خبر نمی‌دهید؟

لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
اول از همه باید بگویم که این درصد جزو پروتکل ماست و این پروتکل را قبل از اعلان به دست کلیه منابع بهداشتی پزشکی دادیم و آن‌ها تایید کرده‌اند که حداکثر امنیتی که می‌توانیم به آن دسترسی بیابیم با این پروتکل تامین شده است. دوم باید اشاره کنم که این ۳۰٪ فقط دانش‌آموزان یا معلمان و کارمندان نیست بلکه حاصل جمع همه آن‌هاست، برای ما سلامت همه مهم است. سوم اینکه بچه‌ها قبل از رفتن به مدرسه می‌توانند در خانه در طی ۲۴ ساعت دوبار تست سریع دهند تا مطمئن شوند که بیمار نیستند و بعد به مدرسه بروند، پس جلوی شیوع پیش از آغاز گرفته می‌شود. چهارم اینکه آمارگیری کامل هر روزه، تقریبا شدنی نیست. پنجم اینکه برای شیوع در حد کلاس تا حد مدرسه پروتکل داریم که بتوانیم آنرا در همان اول کنترل کنیم.

آیا احتمالا دارد که دوباره بعلت شیوع اومیکرون که بسیار سریع منتقل می‌شود مدارس حضوری بسته شوند؟

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
ما مجبوریم که برای سلامتی بچه‌ها و والدین آن‌ها مدارس را باز کنیم، ما مدارس را باز نمی‌کنیم که خانواده‌ها را در خطر شیوع بیاندازیم، برای همین ما سعی کردیم بهترین در دنیا باشیم تا بتوانیم امنیت و سلامت را برای همه تامین کنیم. برای کنترل اومیکرون تمام آنچه تاکنون در دنیا معرفی شده و می‌شود را به کار بسته‌ایم، از ۱۱ میلیون تست سریع در تعطیلات به خانواده‌ها فرستادن گرفته تا دادن ماسک ان ۹۵ و تصفیه هوا و کلینیک. ما در عین داشتن بهترین برنامه، همیشه به برنامه‌ها و نظرات وزرات بهداشت توجه داریم و آن‌ها را رعایت می‌کنیم.

اگر شیوع در یک مدرسه به یک اندازه خاصی برسد طبیعی‌ست که بسته می‌شود، آیا در آنصورت بچه‌ها آنلاین درس می‌خوانند؟ آن اندازه خاص برای بسته شدن یک مدرسه چقدر است؟

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
بله اگر از یک حد عبور کند، مدرسه بسته می‌شود ولی بسته شدن آن موقتی خواهد بود، و نقطه بسته شدن را گروه بهداشتی می‌گویند نه ما. این بسته شدن‌ها در اکثر موارد فقط چند روزه است و در موارد کمی شاید به یک هفته برسد. ما می‌خواهیم تعداد روزهای بسته بودن حداقل ممکنه باشد. یادمان نرود که مدارس انتاریو امن‌ترین جای انتاریوست، آمار بیماری در مدارس ما همیشه از کل جامعه پایین‌تر بوده و یکی از دلایلش اینست که ما روند و برنامه‌های خوبی را به کار بسته‌ایم. حتی ما در مقایسه با دیگر استان‌ها هم از همه بهتر هستیم؛ مثلا در بریتیش کلمبیا اصلا تست سریع به خانواده‌های دانش‌آموزان نمی‌دهند. ما تنها استانی هستیم که ماسک ان ۹۵ می‌دهیم، کلینیک کرونا را به مدارس برده‌ایم و بهترین کاری که می‌توانستیم انجام بدهیم را به کار بستیم تا هیچ مدرسه‌ای بسته نشود.

آیا برای زدن واکسن به دانش‌آموزان در مدرسه، از والدین آن‌ها اجازه کتبی می‌گیرید؟ آیا باز هم معلمان موقتی استخدام می‌کنید؟
اول از همه باید بگویم واکسن زدن دانش‌آموزان در مدارس کاملا داوطلبانه است و سپس بگویم که بله ما اجازه والدین را نیاز داریم. این برنامه واکسیناسیون دانش‌آموزان در مدرسه قبل از ما در جزیره پرنس ادوارد اجرا شده و آن‌ها هم از والدین اجازه گرفتند و توانسته‌اند تاکنون نرخ واکسیناسیون دانش‌آموزان را به ۷۰٪ که بیشترین در کاناداست برسانند. نرخ واکسیناسیون دانش‌آموزان در انتاریو ۵۲٪ است. اگر والدین نمی‌خواهند فرزندشان در کلینیک مدرسه واکسن بزنند می‌توانند آن‌ها را هر کجا که دوست دارند ببرند، البته اگر بخواهند واکسن بزنند.
در مورد معلمان موقتی، بله ما معلمان موقتی را از طریق اتحادیه معلمان و مدارس بکار می‌گیریم، قبلا هم ۳۵۰ نفر را گرفتیم که عالی بودند و می‌خواهیم اینبار هم حدود ۷۰۰ نفر بگیریم و به آن‌ها هم قویا توصیه می‌کنیم که دوز سوم و کمکی تقویتی واکسن کرونا را نیز بزنند. ما از همه آن‌ها سپاسگزاریم.

آیا بین معلمان یا بچه‌های واکسن‌زده یا نزده تفاوت قائل می‌شوید؟
می‌دانم در شیکاگو در آمریکا این تفاوت گذاشتن اتفاق افتاده و این مرا نگران کرده و باید بگویم من متاسف هستم. ما حداکثر کمک برای واکسن زدن همه را انجام می‌دهیم و امیدوارم بیشترین معلمان و دانش‌آموزان واکسن بزنند زیرا به سلامت همه کمک می‌کند. اما باید بطور واضح بگویم ما بین هیچکدام از آن‌ها تفاوت قائل نمی‌شویم. درس خواندن و درس دادن تفاوتی میان واکسن‌زده یا نزده قائل نیست و قانون نیز واکسیناسیون را اجباری نکرده است. البته باید بگویم که متاسفانه چه معلم و چه دانش‌آموزی که واکسن نزده باشد و بیمار شود احتمالا بیماری شدیدتری خواهد داشت و زمان استراحتش نیز احتمالا بیشتر می‌شود. امیدوارم همه واکسن بزنند.

دقیقا چند تا تست سریع پخش می‌کنید؟

ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

۳.۹ میلیون تست سریع داریم که هفته آینده پخش می‌کنیم و ۱.۲ میلیون نیز هفته بعد می‌گیریم که آن‌ها را هم پخش خواهیم کرد. پس همه بچه‌ها می‌توانند دو تا تست منفی در ۲۴ ساعت داشته باشند. با اینحال می‌دانیم که این تعداد احتمالا کم خواهد آمد و نیز می‌دانیم که دولت فدرال به زودی تعداد زیادی تست سریع وارد می‌کند و به ما هم خواهد داد. پس فعلا برای هفته‌های آینده نیازی نداریم.

در پایان "آریس بابیکیان" نماینده مجلس از اسکاربورو با تشکر از رسانه‌های این جلسه که واقعیات را مستقیما در اختیار مردم قرار می‌دهند گفت که کرونا و اومیکرون مشکل جهانی‌ست و خوشبختانه وضع مدارس انتاریو در مقایسه با دنیا و حتی دیگر مناطق کانادا بسیار بهتر می‌باشد و بعلت سلامتی‌های خانواده‌ها بهتر است که مدارس بیش از این بسته نمانند. او گفت که برنامه‌های اعلان شده مهد کودک‌ها را هم در بر می‌گیرد و لچه افزود که در پیاده‌سازی این برنامه از همه والدین و بخش‌های دولتی کمال تشکر را دارد و از همه خواست تا مثبت باشند و برای آینده بهتر با هم همکاری کنند.


این گزارش بصورت زنده با حضور وزیر تهیه شده است. ایران استار رسانه مورد اعتماد دولت‌های فدرال و استانی کاناداست.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, January 14, 2022 - 14:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به