این عدد تقریبا معادل ۱۰% کل بودجه کشور کانادا در یک سال است
طبق آمار اداره آمار کانادا، کانادایی‌ها ۱۶ میلیارد دلار خسارت ناشی از کلاهبرداری را بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ گزارش کرده‌اند. این عدد تقریبا معادل ۱۰% کل بودجه کشور کانادا در یک سال است.
گزارش جدیدی که روز دوشنبه توسط آژانس فدرال منتشر شد، یافته‌های بررسی عمومی اجتماعی را به در اختیار مردم گذاشت و نشان داد که این طرحی که از سال ۲۰۱۹ به کانادایی‌ها اجازه داده تا کلاهبرداری‌ها را گزارش کنند، مرتبا تعداد و مبلغ کلاهبرداری‌ها افزایش نشان داده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
طی ۵ سال گذشته ۱۶ میلیارد دلار از کانادایی‌ها کلاهبرداری شده است
بر اساس این گزارش، از هر ۶ نفر ۱ نفر گفته که بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ قربانی کلاهبرداری شده است. حدود ۲۴% از افراد ۱,۰۰۰ دلار از دست داده‌اند، در حالی که ۳% گزارش کرده‌اند که ۱۰,۰۰۰ دلارشان از کفشان رفته است. میانگین ضرر ناشی از تقلب در آن دوره زمانی ۶۰۰ دلار بود. اما این گزارش می‌گوید علاوه بر اینکه اکثر کانادایی‌ها معتقدند که تقلب در کانادا افزایش یافته، آمار نیز این اعتقاد را تایید می‌کند. آمارهای پلیس و اداره آمار کانادا نشان می‌دهند که کلاهبرداری از ۸۷,۱۷۴ مورد در سال ۲۰۱۱ به ۱۶۸,۴۸۳ مورد در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-Niagara-Falls-Light-Festival-رهتورز-تور-آبشار-نیاگارا-فستیوال-نور
انتشار این گزارش پس از همکاری پلیس سلطنتی کانادا با مرکز مبارزه با کلاهبرداری کانادا (CAFC) برای ایجاد یک پورتال دولتی به منظور شفاف‌سازی در مورد تعداد کانادایی‌هایی که قربانی کلاهبرداری شده‌اند، منتشر شده است. طبق این گزارش، هر دو سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ از نظر تعداد کلاهبرداری‌ها به نسبت میزان آنها، سال‌های "تاریخی" بوده‌اند. در سال ۲۰۲۱، ۳۸۰ میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری از دست رفته و در سال ۲۰۲۲، این مبلغ به ۵۳۱ میلیون دلار افزایش یافته است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
بسیاری از کانادایی‌ها از افزایش کلاهبرداری‌های تلفنی و ایمیلی آگاه هستند، اما کلاهبرداران اکنون از تکنیک‌های پیشرفته‌تر و پیچیده‌تر استفاده می‌کنند. گزارش قبلی "بتر بیزینس بورو" (Better Business Bureau) می‌گوید که خطرناک‌ترین کلاهبرداری در کانادا، کلاهبرداری تعمیرات خانه است. میانگین کلی ضرر گزارش شده ۳۰۰ دلار در سال ۲۰۲۲ بود که از مبلغ ۲۵۰ دلار ثبت شده در سال ۲۰۲۱، افزایش ۲۰ درصدی نشان می‌دهد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-South-Africa-رهتورز-تور-آفریقا-جنوبی
کلاهبرداری در صدر فهرست جرایم گزارش شده کانادایی‌هاست بطوریکه تقریبا ۵ میلیون کانادایی ۱۵ساله به بالا که ۱۷% جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند گزارش کرده‌اند که قربانی حداقل یک کلاهبرداری بین سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۹ شده‌اند. در ۱۲ ماه منتهی به این نظرسنجی، نزدیک به ۲.۵ میلیون کانادایی یعنی ۷.۸% از جمعیت ۱۵ سال به بالای کشور گزارش کردند که قربانی کلاهبرداری شده‌اند. به همین دلیل در بیانیه این گزارش آمده: "کلاهبرداری بیشتر از هر جرم دیگری در کانادا رواج دارد". در مقام مقایسه می‌توان گفت که تعداد افرادی که از کلاهبرداری‌ها دچار خسارت شده‌اند تقریبا دو برابر ۱.۴ میلیون نفر یا ۴.۳% جمعیت کشور است که قربانی یک جنایت خشونت‌آمیز مانند تجاوز جنسی، سرقت و تجاوز شده‌اند.

 
حداکثر و حداقل کلاهبرداری‌ها در استان‌ها و شهرها
در حالیکه ساکنان آلبرتا بیشترین درصد افرادی را داشتند که قربانی کلاهبرداری شدند؛ مردم در نوناووت، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و کبک کمتر قربانی کلاهبرداری می‌شوند. از نظر شهری، افرادی که در ادمونتون، ویکتوریا و کلگری زندگی می‌کنند بیشتر قربانی کلاهبرداری می‌شوند، در حالی که افرادی که در لندن (شهری در انتاریو)، ساسکاتون، هالیفاکس و سنت‌جانز زندگی می‌کنند کمتر قربانی کلاهبرداری می‌شوند.
 
قربانیان چگونه می‌فهمند؟
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا

حدود ۴۱% از قربانیان پیش از کلاهبرداری نمی‌دانستند که اطلاعات شخصی آنها به دست کلاهبرداران افتاده، ۳۸% از قربانیان می‌گویند هنگام بررسی صورت‌حساب‌های بانکی یا کارت اعتباری خود متوجه کلاهبرداری شده‌اند و ۳۱% نیز گفتند که پس از تماس یک موسسه مالی یا شرکت کارت اعتباری دریافتند که کلاهشان برداشته شده است.

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, July 26, 2023 - 21:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به