فرانسیس هاگن که کارمند متا بود، در مقابل کنگره ایالات متحده و کمیته پارلمانی بریتانیا درباره روش‌های متا شهادت داد
سی و سه ایالت از جمله کالیفرنیا و نیویورک از شرکت "متا" که مالک این دو پلتفرم بزرگ شبکه‌های اجتماعی‌ست، به دلیل آسیب رساندن به سلامت روان جوانان شکایت کرده‌اند.
این ایالت‌ها می‌گویند متا با طراحی آگاهانه ویژگی‌هایی در اینستاگرام و فیس بوک باعث اعتیاد کودکان به پلتفرم‌های متا می‌شود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
سی و سه ایالت آمریکا از مالک فیس بوک و اینستاگرام به دلیل اثر اعتیادآوری روی کودکان شکایت کردند
این شکایت که در دادگاه فدرال در کالیفرنیا تنظیم شده، همچنین ادعا می‌کند که متا به طور معمول اطلاعات کودکان زیر ۱۳ سال را بدون رضایت والدین آنها جمع‌آوری می‌کند و این موضوع نقض قوانین فدرال است. "لتیتیا جیمز" دادستان کل نیویورک گفت: "کودکان و نوجوانان از سطح بی‌سابقه‌ای از سلامت روان رنج می‌برند و شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند متا مقصر هستند. متا با طراحی عمدی پلتفرم‌های خود با ویژگی‌های دستکاری که کودکان را به پلتفرم‌های خود معتاد می‌کند، و در عین حال عزت نفس آنها را پایین می‌آورد، از درد کودکان سود برده است".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
این شکایت مدنی گسترده، نتیجه تحقیقاتی است که توسط یک ائتلاف از هر دو حزب دموکرات‌ها و جمهوریخواهان دادستان‌های کل کالیفرنیا، فلوریدا، کنتاکی، ماساچوست، نبراسکا، نیوجرسی، تنسی و ورمونت به پیش برده می‌شود. در این شکایت آمده است: "تحقیقات نشان داده که استفاده جوانان از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی متا با افسردگی، اضطراب، بی‌خوابی، تداخل با تحصیل، صدمه به زندگی روزمره و بسیاری پیامدهای منفی دیگر همراه است".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
این شکایت و ائتلاف به دنبال گزارش‌هایی بود که ابتدا توسط "وال استریت ژورنال" در پاییز ۲۰۲۱ منتشر شد که بر اساس تحقیقات خود متا نشان داد این شرکت در مورد آسیب‌هایی که اینستاگرام می‌تواند روی سلامت روان و بدن نوجوانان، به‌ویژه دختران نوجوان ایجاد کند، می‌دانسته اما کاری برای جلوگیری از آن نکرده است. تحقیقات متا اشاره داشت که ۱۳.۵% از دختران نوجوان گفتند اینستاگرام افکار خودکشی را بدتر می‌کند و ۱۷% از دختران نوجوان گفتند که مشکلات خوراک آنها بدتر شده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
پس از اولین این گزارش‌ها، کنسرسیومی از سازمان‌های خبری، از جمله آسوشیتدپرس، یافته‌های خود را بر اساس اسناد افشا شده از "فرانسیس هاگن" که کارمند متا بود و در مقابل کنگره ایالات متحده و کمیته پارلمانی بریتانیا شهادت داد، منتشر کردند. طبق مرکز تحقیقاتی "پیو"، ۹۵% از جوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله در ایالات متحده از یک پلت فرم رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند و بیش از یک سوم نیز گفته‌اند که آنها تقریبا دائما از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

برای رعایت مقررات فدرال، شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی، اجازه ثبت نام کودکان زیر ۱۳ سال در پلتفرم‌هایشان را نمی‌دهند، اما تحقیقات نشان می‌دهند که کودکان به راحتی از ممنوعیت‌ها عبور می‌کنند و آنها را دور می‌زنند، چه با رضایت والدینشان و چه بدون رضایت آنها بطوریکه بسیاری از بچه‌های کوچک‌تر حساب‌های رسانه‌های اجتماعی دارند. این شکایت به دنبال راه‌حل‌های مختلف از جمله مجازات‌های مدنی و مالی قابل توجه است. متا می‌گوید که همیشه به دنبال ایجاد امنیت آنلاین جوانان بوده و همچنان به تلاش‌هایش ادامه می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, October 24, 2023 - 20:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به