ناسا امروز پنجشنبه، اعلان کرد که توانسته آب و کربن را در بسته‌ای که از ماه ۵۱ سال پیش آورده شده بود و همین ماه گذشته باز شد، شناسایی کند. همین دیروز نیز ناسا اعلان کرد که در نمونه‌های آمده از ستاره دنباله‌دار "بننو" توانسته آب و کربن را شناسایی کند. این نمونه دو سال پیش برداشته شده بود و دو هفته پیش وارد زمین شد.
این کشف نه تنها دیدگاه‌های مهمی در مورد منشاء حیات باز می‌کند، بلکه سرنخ‌های بالقوه‌ای در مورد توزیع این عناصر بسیار مهم در جهان ارائه می‌دهد. این در حالی‌ست که هم اکنون ماه‌نوردهای چینی و هندی در ماه حضور دارند و در حال ارسال گزارش به زمین هستند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
علمی؛ کشف تاریخی ناسا: در نمونه ۵۱ سال پیشی که از ماه آورده بودیم، امروز آب و کربن یافتیم
بسته مورد بحث که "شیء ستاره‌مانند کوچک" نام دارد، در طول ماموریت آپولو ۱۷، در سال ۱۹۷۲ جمع‌آوری شد و از آن زمان در کانتینری در مرکز فضایی "جانسون" ناسا نگهداری می‌شود. دانشمندان در ماه پیش تصمیم گرفتند این شی را با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته تجزیه و تحلیل کنند که منجر به آشکار شدن قابل توجه وجود آب و کربن شد. این یافته بسیار مهم است زیرا آب و کربن بلوک‌های ساختمانی اساسی زندگی هستند و نشان می‌دهد که این عناصر ممکن است در دیگر اجرام کوچک در کیهان وجود داشته باشند، بنابراین امکان یافتن حیات در جای دیگر افزایش می‌یابد.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
این کشف همچنین راه‌های جدیدی را برای درک چگونگی شکل‌گیری زندگی به شکلی که می‌دانیم باز می‌کند. وجود آب و کربن در نمونه ماه از این نظریه حمایت می‌کند که سیارک‌هایی مانند "بننو" و دیگر اجرام کوچک آسمانی ممکن است در توسعه حیات روی زمین نقش داشته باشند. کربن یافت شده در نمونه به دو شکل آلی و معدنی وجود داشت، در حالی که آب در داخل مواد معدنی رسی به دام افتاده بود. این نشان می‌دهد که سیارک‌های مشابه می‌توانستند میلیاردها سال پیش آب و بلوک‌های ساختمانی ارگانیک را به زمین تحویل دهند و در نتیجه شرایط لازم برای پیدایش حیات را ایجاد کنند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
علاوه بر این، این کشف سؤالات جالبی را در مورد تاریخ سیاره خودمان ایجاد می‌کند. اگر اجرام کوچک آسمانی، مانند این نمونه که از ماه نمونه برداری و آورده شده، آب و کربن را در خود داشته باشند، می‌توانستند این عناصر را به زمین نیز برسانند. این می‌تواند دیدگاه‌های جدیدی در مورد چگونگی دستیابی زمین به آب و کربن، اجزای حیاتی برای توسعه حیات، را ارائه دهد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
در حالی که این کشف بدون شک قابل توجه است، تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است. این نمونه در حال حاضر در مرکز فضایی جانسون ناسا در شهر "هیوستون" در حال تجزیه و تحلیل است و دانشمندان در سراسر جهان مشتاقانه منتظر یافته‌های بیشتری هستند. اینگونه کشفیات نه‌تنها درک ما از جهان و پتانسیل حیات فرازمینی را بهبود می‌بخشد، بلکه می‌تواند به طور بالقوه درک ما از منشأ حیات را تغییر دهد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


پیشتر یک استاد دانشگاه آلمان نشان داده بود که احتمالا ناسا می‌توانسته در حین حضورش در مریخ، بصورت تصادفی، نمونه‌هایی از حیات را کشف کند اما آن را نابود کرده باشد. چند هفته پیش از آن نیز، مریخ‌تورد چینی توانسته بود نشانه‌هایی از جریان بسیار کم آب را روی این سیاره نشان دهد. سال پیش در همین ماه نیز دانشمندان علم شیمی گفتند که چگونگی آغاز حیات را کشف کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, October 12, 2023 - 17:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به