بنا بر گزارش‌ها، یگان بمب‌افکن ارتش آمریکا هنوز در حال آماده شدن برای اعزام است
مقام‌های اطلاعاتی امریکا می‌گویند اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و یک یگان بمب‌افکن ارتش آمریکا به خلیج فارس در واکنش به اطلاعات جدیدی انجام شده که از طرح‌های ایران برای تهدید نیروهای آمریکایی در منطقه به دست آنها رسیده است.
آمریکا در روز دوشنبه، این اطلاعات جدید، که بخشی از آن "توسط اسرائیل" در اختیار مقام‌های آمریکایی گذاشته شده مربوط به "برنامه‌های جمهوری اسلامی" برای حمله به ناوهای آمریکایی "در آب‌های یمن و در خود خلیج فارس" و همچنین علیه نیروی زمینی ارتش آمریکا در عراق و سوریه است.

آیا ایران و آمریکا به سوی جنگ می‌روند؟

Website Design
به نقل از چند مقام‌ آمریکایی که به نام‌شان اشاره نکرده است، این اطلاعات حاکی از خطری "واقعی و اضطراری" است و روزنامه آمریکایی وال‌ استریت جورنال نیز روز دوشنبه از قول همین مقامات نوشت که این اطلاعات "دارای جزئیاتی بی‌سابقه" است.
از جمله این جزئیات، طرح‌های ایران برای حمله احتمالی گروه‌های نیابتی‌اش به اهداف آمریکایی در تنگه باب‌المندب، و حمله با پهپادهای ایران به اهداف آمریکایی در خلیج فارس ذکر شده است.
به نوشته وال‌استریت جورنال، اطلاعاتی که به دست مقام‌های آمریکایی رسیده احتمال هدف قرار گرفتن نیروهای آمریکایی در کویت توسط ایران را نیز مطرح کرده است.
بنا بر این گزارش‌ها، ژنرال کنت مکنزی، فرمانده نیروهای آمریکایی در خاورمیانه، پس از دریافت این اطلاعات درخواست تقویت نیروهای نظامی آمریکا در منطقه را داده است.
این درخواست با پاسخ مثبت پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا، روبه‌رو شده و با تأیید او ناوگروه تازه که از پیش طبق برنامه قرار بود به منطقه بیاید، زودتر از موعد، به خلیج فارس اعزام شده است.
 
آیا آمریکا برای جنگ با ایران آماده است؟
بنا بر گزارش‌ها، یگان بمب‌افکن ارتش آمریکا هنوز در حال آماده شدن برای اعزام است و حتی پس از رسیدن این یگان به خلیج فارس، تقویت نیروهای آمریکایی در منطقه ادامه خواهد یافت.
به گفته خبرنگار سی‌بی‌اس، انتظار می‌رود وزارت دفاع آمریکا در برابر تهدید موشکی ایران درخواستی برای استقرار یگان‌های پدافند هوایی بیشتر در منطقه را نیز صادر کند.
جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، یک روز پیش، ۱۵ اردیبهشت، اعلام کرد ایالات متحده ناو هواپیمابر و بمب‌افکن به خاورمیانه اعزام می‌کند تا پیامی "روشن و عاری از سوءتفاهم" به ایران داده باشد.
Date: Wednesday, May 8, 2019 - 20:00

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignClassico Roma Luxtury

Share this with: ارسال این مطلب به