در حالی که این توافقنامه یک پیشرفت مثبت است، بسیاری از کارگران همچنان با آینده‌ای نامعین مواجه هستند
ترجمه ایران استار -‌ جنرال موتورز کانادا می‌گوید که 170 میلیون دلار در "اوشاوا"، "انتاریو" سرمایه‌گذاری خواهد کرد تا قسمتی از این مجموعه بتوانند به عنوان واحد پیش مونتاژ و تست خودرو به کار خود ادامه دهد. "تراویس هاستر"، مدیر جنرال موتورز کانادا ‌می‌گوید: "‌‌با این حرکت 300 شغل از 2600 مشاغل اتحادیه حفظ می‌گردد". جنرال موتورز در ماه نوامبر گذشته اعلام کرد که تا پایان سال 2019 تولید این کارخانه را متوقف خواهد کرد و حدود 2600 کارگر بیکار خواهند شد. یونفور و جنرال موتورز در بیانیه مشترکی اعلام کردند کارخانه بسته خواهد شد و این شرکت پرسنل واجد شرایط را با شرایط بهتری بازخرید و یا بازنشسته خواهد نمود.
هستر صبح روز چهارشنبه در تورنتو همراه با "جری دیاس" رییس "یونفور" در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که انجام این کار باعث رشد بالقوه منطقه و ایجاد امکانات جدید برای مشتریان خواهد شد. هستر به خبرنگاران گفت که سایت اوشوا در پایان سال 2019 تولید خودرو را به پایان خواهد رساند، اما 22 هکتار از این تسهیلات به مرکز تست آزمایشی برای وسایل نقلیه معمولی و دیگر انواع پیشرفته تبدیل خواهد شد که هستر می‌گوید این کار به گسترش مراکز فنی پیشرفته در کانادا کمک خواهد کرد.

دیاس گفتگو‌های خود را با خودرو‌ساز سازنده خواند و از آن به عنوان یک توافق نوآورانه یاد کرد اما اعتراف کرد که که این مساله یک راه حل کامل نیست. دیاس بارها و بارها وعده داده بود که کارخانه باز خواهد ماند. او گفت موضوع بسته شدن کارخانه برای او یک موضوع عمیقا شخصی نیز هست چرا که برادر زاده و خواهر زاده‌هایش نیز در این کارخانه کار می‌کنند، پدرش در همین شهر کار می‌کرده و مادرش نیز در همین شهر دفن شده است. سخنرانی دیاس بیشتر از آنکه مشکل‌گشا باشد جنبه عاطفی داشت.

Sarafi Arz Taheri Exchange Toronto Canada
در این بیانیه آمده است که جنرال موتورز در ماه ژوئن در اوشاو یک مرکز فعالیت‌های شغلی ایجاد خواهد کرد تا کارکنان برای آینده خود برنامه‌ریزی کنند. این مرکز که از طرف دولت انتاریو حمایت خواهد شد، مهارت‌های کارکنان را با الزامات کارفرمایان جدید مطابقت خواهد داد.
"تاد اسمیت"، وزیر توسعه اقتصادی، ایجاد شغل و تجارت انتاریو روز چهارشنبه اعلام کرد: "این حرکت خبر خوبی برای اوشاوا و منطقه دوراهام است". او گفت ما خوشحالیم که این سایت تاریخی همچنان مرکزی برای تولید قطعات خودرو، نوآوری‌های تکنولوژیکی و رشد اقتصادی منطقه است؛ وی افزود: "در حالی که این توافقنامه یک پیشرفت مثبت است، بسیاری از کارگران همچنان با آینده‌ای نامعین مواجه هستند".
 
Date: Wednesday, May 8, 2019 - 20:00

به فیس‌بوک اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید به اینستاگرام اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید به توئیتر اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید به تلگرام اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignClassico Roma Luxtury

Share this with: ارسال این مطلب به