قابل ذکر است که بانک مرکزی کانادا در ماه جاری نرخ بهره پایه کانادا را ثابت نگاه داشت
ترجمه ایران استار - روز جمعه وزارت دارایی دولت لیبرال فدرال کانادا گفت که در 11 ماه اول سال مالی 2018/19 مازاد بودجه داشته، این اعداد در مقایسه با کسری بودجه سال گذشته مطرح شده، البته افزایش درآمد دولت بیشتر به دلیل افزایش مالیات بوده است.
مازاد بودجه از آوریل تا فوریه 3.1 میلیارد دلار بوده است، در مقایسه با کسری 6 میلیارد دلاری دوره 2017/18. درآمد‌ها به میزان 8.5 درصد افزایش یافته و عمدتا به دلیل افزایش درآمد مالیاتی بوده است. این در حالی است که هزینه‌ها 4.8 درصد افزایش نشان می‌دهد.
مازاد بودجه برای ماه فوریه 4.3 میلیارد دلار در مقایسه با 2.8 میلیارد دلار در فوریه 2018 بوده است. درآمد دولت در این دوره 12.2 درصد افزایش یافته، در حالی که هزینه‌های برنامه‌های دولت در مقایسه 6.9 درصد افزایش داشته است.
در ماه گذشته، لیبرال‌ها بودجه جدید را ارائه کردند و کسری بودجه‌ای 14.9 میلیارد دلاری را در سال 2018/19 داشتند و پیش‌بینی می‌شود کسری بودجه تا سال 2019/20‌ به 19.8 میلیارد دلار افزایش یابد. بدین ترتیب دولت نه تنها کسری بودجه خود را جبران کرده است بلکه آنرا تبدیل به مازاد بودجه نیز کرده است.

قابل ذکر است که بانک مرکزی کانادا در ماه جاری نرخ بهره پایه کانادا را ثابت نگاه داشت. این بانک نرخ بهره را در سال جاری اصلا بالا نبرده است در حالیکه در دو ماه ابتدای سال 2019 برای اقتصاد کانادا رشد خوبی را پیش‌بینی کرده بود. آخرین گزارش بانک مرکزی کانادا اشاره به کند شدن ناگهانی رشد اقتصادی کانادا دارد و این بانک هفته گذشته اعلان کرد که احتمالا این کندی در انتهای این سال میلادی مجددا رو به رشد خواهد گذاشت. چالش‌های اقتصادی با آمریکا و چین و نیز مشکلات فروش نفت و گاز کانادا از عوامل مهم کند شدن ناگهانی رشد اقتصادی اعلان شده‌اند.

Date: Wednesday, May 1, 2019 - 20:00

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignClassico Roma Luxtury

Share this with: ارسال این مطلب به