English


لایحه استیضاح بایدن در اولین روز ریاست جمهوریش به مجلس آمریکا برده شد

اخبار-آمریکا-لایحه-استیضاح-بایدن-در-اولین-روز-ریاست-جمهوریش-به-مجلس-آمریکا-برده-شد
"مارجوری تیلورگرین"، نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا، درست در روز اول آغاز به کار "جو بایدن" رئیس جمهور جدید آمریکا، لایحه استیضاح او را به مجلس ارائه کرد. بدین ترتیب بایدن رکورددار دریافت لایحه استیضاح در تاریخ آمریکا شد. اکنون ترامپ نیز با دو استیضاح رکورددار تعدد استیضاح‌های آمریکاست که استیضاح اول او پس از تصویب در مجلس نمایندگان، در مجلس سنا تصویب نشد و استیضاح دوم او پس از تصویب در مجلس نمایندگان در نوبت ارائه و سپس رسیدگی در مجلس سناست.
Sub-Category: Political
Happened at: World
Friday, January 22, 2021 - 08:00


 رسوایی آزار کارمندان در محل کار، ژولی پایات فرماندار کل کانادا را مجبور به استعفا کرد

posts/اخبار-کانادا-رسوایی-آزار-کارمندان-در-محل-کار-ژولی-پایات-فرماندار-کل-کانادا-را-مجبور-به-استعفا-کرد
ایران استار: "جولی پایات" فرماندار کل کانادا بالاخره چندی پس از رسوایی مربوط به آزار و اذیت کارمندانش در دفتر کار، از سمت خود استعفاء کرد. خانم پایت از سال ۲۰۱۷ و بنا به پیشنهاد جاستین ترودو نخست وزیر وقت و موافقت ملکه انگلستان، فرماندار کل کانادا بود.
پایات تا پیش از سمت فرماندار کلی، فردی با جایگاه علمی و اجرایی در حوزه فضانوردی شناخته می‌شد. وی در ۲۰ اکتبر ۱۹۶۳ میلادی در مونترآل زاده شده و در مأموریت‌های اس‌تی‌اس-۹۶، اس‌تی‌اس-۱۲۷ حضور داشته‌است.
 
Sub-Category: Political
Happened at: Canada
Thursday, January 21, 2021 - 19:00


 ادعای جدید جمهوری اسلامی: اینترپل حکم بازداشت محمود خاوری را صادر کرده اما کانادا حاضر به استرداد نیست

ادعای-جدید-جمهوری-اسلامی-اینترپل-حکم-بازداشت-محمود خاوری-را-صادر-کرده-اما-کانادا- حاضر-به-استرداد-نیست
ایران استار: سخنگوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در تازه‌ترین تلاش خود برای استرداد محمود خاوری از کانادا مدعی شده که پلیس اینترپل برای این مقام سابق بانکی ایران حکم جلب را صادر کرده است اما دولت کانادا وی را تحویل نمی‌دهد.
Sub-Category: Political
Happened at: Iran
Wednesday, January 20, 2021 - 21:45


 بازداشت کاوه لطف الله افراسیابی در آمریکا به اتهام لابی غیرقانونی برای جمهوری اسلامی

بازداشت-کاوه-لطف-الله-افراسیابی-در-آمریکا-به-اتهام-لابی-غیر-قانونی-برای- جمهوری-اسلامی
ایران استار: دادستانی آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد یک نویسنده ایرانی که خودش را به عنوان یک متخصص روابط خارجی و دانشمند سیاسی معرفی کرده بود اما به واقع واقعاً سخنگوی دولت ایران بوده است را به دلیل نقض قانون الزام ثبت‌نام نمایندگان کشورهای خارجی در دولت ایالات متحده متهم و بازداشت کرده است.
 
بازداشت کاوه لطف الله افراسیابی در آمریکا به اتهام لابی غیرقانونی برای جمهوری اسلامی
Sub-Category: Political
Happened at: USA
Tuesday, January 19, 2021 - 20:15


آیا نماینده محافظه‌کاری که از تندروهای سفیدپوست کمک مالی گرفته اخراج می‌شود؟

اخبار-کانادا-آیا-نماینده-محافظه-کاری-که-از-تندروهای-سفیدپوست-کمک-مالی-گرفته-اخراج-می-شود
"ارین اوتول"، رهبر محافظه‌کاران، می‌گوید که پس از انتشار اخباری مبنی بر دریافت کمک مالی "درک اسلون" نماینده محافظه‌کار مجلس فدرال کانادا از سوی تندروهای سفیدپوست، قصد دارد او را اخراج کند.
"فردریک پی. فروم" در آگوست سال ۲۰۲۰ به کمپین اسلون از شرق انتاریو مبلغ ۱۳۱ دلار کمک مالی کرده است. بنا به درز این گزارشات، پال فروم به عنوان فردی تندرو و معتقد به برتری سفیدپوستان شناخته می‌شود که البته وی برچسب "نئو نازی" را در مورد خود رد می‌کند.
 
آیا نماینده محافظه‌کاری که از تندروهای سفیدپوست کمک مالی گرفته اخراج می‌شود؟
Sub-Category: Political
Happened at: Canada
Monday, January 18, 2021 - 19:45


فیلم مستند اشغال مجلس آمریکا توسط خبرنگار نیویورکر در میان معترضان، منتشر شد

اخبار-آمریکا-فیلم-اشغال-مجلس-آمریکا-توسط-خبرنگار-نیویورکر-در-میان-معترضان-منتشر-شد
ویدئویی که امروز "نیویورکر" منتشر کرده، ۱۲ دقیقه از اعتراضات و اغتشاشات ۶ ژانویه در پایتخت آمریکا را نشان می‌دهد که در آن مجلس آمریکا برای بیش از ۲ ساعت اشغال شد و به مرگ ۴ معترض و پلیس انجامید.
"لوک موگلسون"، خبرنگار کهنه کار جنگ و نویسنده روزنامه نیویورکر، که در میان جمعیت معترضان بود، همراه با آنها وارد مجلس آمریکا شد و فیلم‌هایی را از چگونگی این حادثه از دید معترضان ضبط کرده است که در آن می‌توان تظاهرکنندگان را در حال فریاد زدن و جستجو بدنبال نمایندگان مجلس مشاهده کرد.
 
Sub-Category: Political
Happened at: USA
Sunday, January 17, 2021 - 19:30


عبدالله مومنی مورد تعقیبی دادستان آمریکا به اتهام نقض تحریم‌ها، فعال سیاسی زندان رفته از آب درآمد و بیانیه داد

ابعاد-جدید-پرونده-دو-برادر-ایرانی-ساکن-انتاریو-و-متهم-به-نقض-تحریم-‌های-آمریکا-چگونه- پای-یک-فعال-با-سابقه-سیاسی-در-ایران-به-پرونده-آرش-و-امین-یوسفی-جم-باز-شده-است
ایران استار: عبدالله مومنی، فعال سیاسی و با سابقه مقیم ایران که در جریان بازداشت اخیر دو برادر ساکن انتاریو به نام‌های آرش و امین یوسفی جم، مورد تعقیب آمریکا قرار گرفته است، در بیانیه‌ای به ابعاد دیگری از این پرونده اشاره کرده است.
Sub-Category: Political
Happened at: Iran
Friday, January 15, 2021 - 18:00


بازداشت امین و آرش یوسفی جم به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا، ۲۵ سال زندان و ۷۵۰ هزار دلار جریمه در انتظار این ایرانیان مقیم انتاریو

دو-ایرانی-مقیم-انتاریو-به-اتهام-نقض-قوانین-تحریم-های-آمریکا-علیه-ایران-بازداشت-شدند- 25-سال-زندان-و-750 -هزار-دلار-جریمه-در-انتظار-امین-و-آرش-یوسفی-جم
ایران استار: دو ایرانی مقیم انتاریو به درخواست دادستانی آمریکا و به اتهام نقض قانون‌های تحریم آمریکا علیه ایران و ارسال برخی کالاهای ممنوعه بازداشت شده‌اند.
گلوبال نیوز نوشته است که امین یوسفی‌جم و آرش یوسفی‌جم، دو ایرانی مقیم استان انتاریو در کانادا به درخواست دادستانی آمریکا و به اتهام توطئه برای صادرات چند محصول به ایران بر خلاف تحریم‌ها دستگیر شده‌اند.
 
بازداشت امین یوسفی جم و آرش یوسفی جم به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا، ۲۵ سال زندان و ۷۵۰ هزار دلار جریمه در انتظار این ایرانیان مقیم انتاریو
Sub-Category: Political
Happened at: Canada
Wednesday, January 13, 2021 - 20:00


آیا ماموریت ارتش کانادا در عراق در ارتباط با ایران تغییر کرده و آمدن بایدن به جای ترامپ وضعیت را عوض می‌کند؟

آیا-ماموریت-ارتش-کانادا-در-عراق-در-ارتباط-با-ایران-تغییر-کرده-است-تاثیر-آمدن-بایدن-بر- ترامپ-در-استراتژی-نظامی-کانادا
ایران استار: بیش از شش سال پس از اینکه کانادا برای کمک به نبرد با دولت اسلامی عراق و سوریه برای اولین بار نیروی نظامی به خاورمیانه اعزام کرد، صدها نفر از نیروهای مسلح کانادا هنوز در منطقه باقی مانده‌اند. امروز این پرسش مطرح است که با از میان رفتن داعش ارتش کانادا چه ماموریتی را به ویژه در عراق دنبال می‌کند و آیا این ماموریت در ارتباط با ایران تغییر کرده است؟
Sub-Category: Political
Happened at: Canada
Sunday, January 10, 2021 - 20:30


پایان اشغال مجلس آمریکا توسط معترضان طرفدار ترامپ با ۴ کشته در روز اعلان ریاست جمهوری بایدن و پیروزی دموکراتها در جورجیا

اشغال-کنگره-آمریکا-توسط-افراطیون-به-درخواست-دونالد-ترامپ-6-ژانویه-2021-میلادی-در-تاریخ-آمریکا- ماندنی-شد
ایران استار: تاریخ آمریکا روز ۶ ژانویه سال ۲۰۲۱ را هیچگاه فراموش نخواهد کرد. روزی که با درخواست دونالد ترامپ، رئیس جمهور مستقر در آمریکا تعدادی از حامیانش در اعتراض به نتیجه انتخابات به کنگره حمله کردند آن را به اشغال خودشان در آوردند. پس از ساعت‌ها درگیری سرانجام این اشغال به پایان رسید. این حادثه پُر از اتفاقات ریز و درشت مهمی بود که بطور کاملا خلاصه پس از شرح ماجرا به ذکر آنها پرداخته‌ایم:
 
Sub-Category: Political
Happened at: USA
Wednesday, January 6, 2021 - 21:00

Pages

Share this with: ارسال این مطلب به