English


فرم کارت امتیاز "پی‌سی" را پُر کرد تا ۱،۰۰۰ امتیاز اضافه کند، کارتش خالی شد

اخبار-کانادا-فرم-کارت-امتیاز-پی‌سی-را-پُر-کرد-تا-۱،۰۰۰-امتیاز-اضافه-کند،-کارتش-خالی-شد
کریس اگرز که همراه همسرش فرم آنلاین پاسخ‌دهی به مسابقه کارت امتیازی "پرزیدنت چویس" را در یک پاساژ در تورنتو پُر کرده بود تا هزار امتیاز دیگر به کارتش بیافزاید؛ مورد کلاهبرداری صدها هزار امتیازی قرار گرفت.
هکرها با اطلاعاتی که از او بدست آوردند توانستند همین آخر هفته گذشته کارت امتیازش را خالی کنند. کریس و همسرش این مسابقه را در یکی از فروشگاه‌های "شاپرز دراگ مارت" دیده بودند و هکرها امتیازاتش را از طریق شعبه دیگری از این فروشگاه در پاساژ (مرکز خرید) "وان میلز" به غارت بردند.
 
Sub-Category: General
Happened at: Canada
Sunday, September 20, 2020 - 11:00


حمله هکرها به پرستاران انتاریو و باج‌گیری از آنها و فعالیت هکرها روی حساب‌های کانادایی‌ها در اداره مالیات

اخبار-کانادا-حمله-هکرها-به-پرستاران-انتاریو-و-باج-گیری-از-آنها-و-فعالیت-هکرها-روی-حساب-های-کانادایی-ها-در-اداره-مالیات
کالج پرستاران انتاریو امروز جمعه تایید کرد که حمله هکرها را در ۸ سپتامبر کشف کرده است و اکنون ده روز پس از اطلاع از هدف قرار گرفتن توسط حمله باج‌افزارها، هنوز در تلاش است تا بفهمد آیا اطلاعات شخصی ۳۰۰ کارمند و ۱۹۵،۵۰۰ عضو آن به خطر افتاده است یا خیر. سازمان تنظیم مقررات پرستاری در بیانیه‌ای گفت: "ما از ادعای‌های موجود در شبکه تاریک اینترنت در مورد حمله موفقیت‌آمیز آنها در سرقت اطلاعات پرستاران از کالج مطلع هستیم".
Sub-Category: General
Happened at: Canada
Friday, September 18, 2020 - 20:45


کابل تله‌کابین ونکوور برای دومین بار بریده شد

پلیس کانادا پس از اینکه ظاهراً برای دومین بار در طی یک سال کابل تله‌کابین بریده شده، در حال تحقیق است و می‌گوید احتمالا این کار خرابکاری عمدی بوده است. کابل اصلی این تله‌کابین موسوم "دریا به آسمان" در ساعت ۴ صبح روز دوشنبه قطع شد، در آن زمان هیچ کارمند و یا مسافری سوارش نبوده و این حادثه هیچ گونه مصدومی نداشته است.
در آگوست ۲۰۱۹ نیز تقریباً ۳۰ کابین در "اسکوامیش" در شمال ونکوور پس از قطع عمدی کابل آن روی زمین افتادند. شرکت اداره کننده این تله‌کابین در وب‌سایت خود اعلام کرد که سوار شدن تله‌کابین‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است.
 


معلم دبیرستان تورنتویی متهم به حمله جنسی به دو دانش‌آموز دختر در منطقه اعیان‌نشین شد

پلیس تورنتو می‌گوید یک معلم دبیرستان تورنتو متهم شده که به دو دانش‌آموز دختر حمله جنسی کرده است. پلیس می‌گوید این حملات بین سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ رخ داده است و در این رابطه پلیس معتقد است این اتفاق بین یک معلم و دانش‌آموزان "مدرسه هنر رزدیل" رخ داده است
 
معلم دبیرستان تورنتویی متهم به حمله جنسی به دو دانش‌آموز دختر در منطقه اعیان‌نشین شد


کالیفرنیا در آتش: امسال بزرگترین آتش‌سوزی تاریخ کالیفرنیا شد

آتش‌سوزی در سال جاری در کالیفرنیا تا کنون بیش از ۲ میلیون ایکر را سوزانده، جان ده نفر را گرفته و دو ایالت واشنگتن و اورگن را مملو از دود کرده و یک رکورد جدید ثبت کرده است. این رکورد زمانی خلق می‌شود که با خطرناک‌ترین قسمت سال، یعنی سپتامبر و اکتبر در پیش هستند. در سواحل غربی آمریکا از جمله ایالت اورگن که اکنون ده‌ها نفر در محاصره آتش هستند، و در ایالت واشنگتن که شهر سانفرانسیسکوی آن امروز با دود ابر کاملا نارنجی صبحش را شروع کرده نیز با تعداد زیادی آتش‌سوزی مواجهند.


قتل سه فرزند و پدر در تورنتو توسط دایی

اخبار-تورنتو-قتل-سه-فرزند-و-پدر-در-تورنتو-توسط-دایی
پلیس منطقه دورهام در شرق تورنتو می‌گوید که روز جمعه پنج نفر پس از تیراندازی در خانه‌ای در شرق شهر اوشاوا (در شرق تورنتو) کشته شدند. همسایگان گفتند صدای حدود ۱۰ تا ۱۵ شلیک گلوله را شنیده‌اند.
"جورج تودوس" افسر پلیس به خبرنگاران گفت كه در حدود ساعت ۱:۲۰ بامداد خدمه اورژانس با دریافت گزارش تیراندازی به منزلی در خیابان "پرکلن"، در شرق جاده "هارمونی" شمال مراجعه کردند و با صحنه وحشتناک جنازه چهار قربانی در داخل خانه روبرو شدند که پس از مدتی جنازه یک زن دیگر که عضو این خانواده بوده را نیز یافتند
 
Sub-Category: General
Happened at: Canada
Saturday, September 5, 2020 - 19:45


بیش از ۶ ساعت جلوی کامپیوتر می‌نشینید؟ باید کرم ضد ‌آفتاب بزنید!

cerem-zede-aftab-computer-bish-az-6saat
متاسفانه به خاطر کرونا در حال حاضر بیشتر مردم جلساتشان را هم حتی جلوی کامیپوتر برگزار می‌کنند و بطور کلی میزان ماندن جلوی مانیتور به شکل قابل توجهی افزایش یافته و این خطر بزرگی برای مردم جهان است، چرا که تقریبا اکثرا نمی‌دانند علاوه بر چشم و استخوانشان، پوستشان نیز آسیب خواهد دید.
محققان شرکت "یونیلیور"، (Unilever)  که یک کمپانی انگلیسی- هلندی است در یک مطالعه با بررسی اثرات نور آبی انتشار یافته از دستگاه‌های الکترونیکی بر روی پوست متوجه شدند که این نور می‌تواند سبب پیری زودرس پوست شود.
Sub-Category: General
Happened at: World
Thursday, September 3, 2020 - 14:45


انتاریو جلوی قاچاق سکس و انسان را می‌گیرد

دولت انتاریو امروز دوشنبه ۳۱ به عنوان بخشی از سرکوب قاچاق سکس در سراسر استان از دو پروژه جدید رونمایی کرد. اعضای کابینه استانی در یک کنفرانس خبری گفتند که این ابتکارات به روند رو به رشد صنعت تجارت جنسی می‌پردازد و به کودکان می‌آموزد که علائم دام قاچاقچیان را چگونه تشخیص دهند.
 
انتاریو جلوی قاچاق سکس را می‌گیرد
دولت داگ فورد با حمایت از این برنامه ۳۰۷ میلیون دلاری ضد قاچاق انسان در استان گفت كه آنها هم پروژه "سکوتت را بشکن و قاچاق جنسی را معرفی کن" و هم پروژه "دام چیست" را آغاز می‌كنند.


سرنگونی مجسمه مک‌دونالد در مونترال؛ جیسون کنی: به من بدهید تا نصبش کنم

اخبار-کانادا-سرنگونی-مجسمه-مک-دونالد-در-مونترال-جیسون-کنی-به-من-بدهید-تا-نصبش-کنم
حدود ۲۰۰ تظاهرکننده به دعوت ائتلاف برای آزادی، عصر شنبه در یک اعتراض مسالمت‌آمیز در مونترال راهپیمایی کرده و خواستار کم کردن ۵۰ درصد بودجه پلیس در شهرهای سراسر کانادا شدند تا بودجه کاهش یافته صرف سرمایه‌گذاری در خدمات اجتماعی، معالجه بهداشت روان و برنامه‌های عدالت اجتماعی شود. در پایان، تظاهرات‌کنندگان مجسمه "آقای جان مک‌دونالد" را با طناب‌هایشان به زمین کشیده و سرش در حین سقوط از بدنش جدا شد. زیرا معتقدند که او ضد بومیان کانادا بوده است. بقایای مجسمه دیروز با کامیون از محل جابجا شد.
Sub-Category: General
Happened at: Canada
Sunday, August 30, 2020 - 20:00


انتاریو جلوی افزایش اجاره‌های سال آینده را می‌گیرد

در صورت تصویب لایحه جدید، "اکثریت قریب به اتفاق خانواده‌ها" سال آینده شاهد افزایش اجاره بها نخواهند بود. دولت داگ‌فورد، نخست وزیر انتاریو می‌گوید در پاییز امسال قانونی را برای ثابت نگاه داشتن اجاره بها برای برخی از خانواده‌ها در سال آینده وضع می‌کند.
 
انتاریو جلوی افزایش اجاره‌های سال آینده را می‌گیرد

Pages

Share this with: ارسال این مطلب به