English


شهرداری تورنتو ۲ میلیون دلار برای بیرون کردن بی‌خانمان‌ها از پارک خرج کرد، اما ۲ میلیون دلار برای اجاره خانه ۱۰ سال آنها نمی‌دهد

شهرداری-تورنتو-۲-میلیون-دلار-بیرون-کردن-بی-خانمان-ها-از-پارک-خرج-کرد-اجاره
شهر تورنتو نزدیک به ۲ میلیون دلار برای پاکسازی ۳ پارک از بی‌خانمان‌ها و تعمیرات پارک‌ها هزینه کرد. بر اساس ارقامی که روز جمعه توسط مقامات شهرداری منتشر شد، شهر تورنتو برای رسیدگی به بیرون کردن ۲۲ بی‌خانمان که از بی‌سرپناهی در پارک‌ها چادر زده بودند، نزدیک به ۲ میلیون دلار خرج کرده است.
این درحالیست که چنین مبلغی برای تامین ۱۰ سال اجاره یک آپارتمان خوب در مرکز تورنتو برای هر یک از آنها کافی بود. پلیس برای بیرون کردن این افراد از دادگاه حکم گرفت و ساعت‌ها با مردم معترضی که به طرفداری از بی‌خانمان‌ها تجمع کرده بودند درگیر شد. نهایتا ۶ نفر از آنها به شلتر رفتند.
 
Sub-Category: General
Happened at: Canada - GTA
Saturday, September 18, 2021 - 08:15


خلبانان افغان پناهنده به ازبکستان در حال فرار بدون هواپیما

خبر-جهان-خلبانان-افغان-پناهنده-به-ازبکستان-در-حال-فرار-بدون-هواپیما
یکی از خلبانان افغان که با آغاز پیشروی سریع طالبان با هواپیمای خود به ازبکستان گریخته بود به رویترز گفت که خلبانان افغان آموزش دیده افغان توسط آمریکا و دیگر پرسنلی که حدود یک ماه گذشته را در اردوگاهی در ازبکستان گذرانده‌اند، خروج از این اردوگاه را از روز یکشنبه آغاز کرده‌اند.
Sub-Category: General
Happened at: World
Monday, September 13, 2021 - 06:45


از آخر امسال گواهینامه رانندگی و کارت‌های سلامت انتاریویی‌ها دیجیتالی می‌شود

خبر-تورنتو-از-آخر-امسال-گواهینامه-رانندگی-و-کارت-های-سلامت-انتاریویی-ها-دیجیتالی-می-شود
امسال انتاریو خود را برای راه‌اندازی برنامه "شناسه دیجیتالی" شهروندانش آماده می‌کند، بطوریکه این برنامه قرار است در ماه‌های آینده اجرایی گردد. طی این برنامه مردم دیگر نیازی به همراه داشتن گواهینامه رانندگی یا کارت سلامت نخواهند داشت.
بنا به برنامه و به گفته دولت، شناسه دیجیتال انتاریویی‌ها قرار است در اواخر سال ۲۰۲۱، یعنی همین امسال راه‌اندازی گردد و امروز این استان اطلاعات بیشتری در مورد این برنامه را اعلان کرد.
 
از آخر امسال گواهینامه رانندگی و کارت‌های سلامت انتاریویی‌ها دیجیتالی می‌شود
Sub-Category: General
Happened at: Canada - GTA
Thursday, September 9, 2021 - 19:15


هشدار انتاریو: گواهینامه رانندگی و کارت سلامت منقضی شده خود را سریعا تمدید کنید

خبر-تورنتو-هشدار-انتاریو-گواهینامه-رانندگی-و-کارت-سلامت-منقضی-شده-خود-را-سریعا-تمدید-کنید
دولت انتاریو به افرادی که گواهینامه رانندگی، برچسب پلاک، کارت سلامت یا هر مدرک دولتی دیگری که منقضی شده را دارند، خواست تا به سرعت باید آنها را تمدید کنند. دولت می‌گوید این افراد حداکثر باید تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۲ کلیه مدارکشان تمدید شده باشد.
Sub-Category: General
Happened at: Canada - GTA
Saturday, September 4, 2021 - 19:45


ماجرای پدری که پسرش را در مونترال دزدیده وارد روز چهارم شد و پلیس آثاری را کشف کرد

خبر-کانادا-ماجرای-پدری-که-پسرش-را-در-مونترال-دزدیده-وارد-روز-چهارم-شد-و-پلیس-آثاری-را-کشف-کرد
با وجود آب و هوای سرد و بارانی در مونترال کانادا، جستجو برای یافتن پسر سه ساله که تصور می‌شود توسط پدرش ربوده شده وارد روز چهارم شد. پلیس استان کبک معتقد است که "دیوید کوته" ۳۶ ساله روز سه‌شنبه پسرش، "جیک" را از منطقه "سنت پائول"، واقع در شبه جزیره "گاسپه" در ۶۳۰ کیلومتری شمال شرقی مونترال ربوده است.
در حالیست که پلیس پیشتر برای یافتن این دو نفر در دو استان کبک و نیوبرانزویک آژیر "امبر" کشیده بود و تاکنون احتمال یافتن آنها را "تضعیف" شده توصیف کرده بود اکنون می‌گوید نشانه‌هایی را پیدا کرده است که نشان می‌دهد این دو نفر هنوز در منطقه و زنده هستند.
 
Sub-Category: General
Happened at: Canada
Saturday, September 4, 2021 - 08:00


اوبر یک مسافر را ۵۶% بیشتر یک مسافر دیگر با همان مسیر و زمان شارژ کرد

خبر-کانادا-اوبر-یک-مسافر-را-۵۶-بیشتر-یک-مسافر-دیگر-با-همان-مسیر-و-زمان-شارژ-کرد
طبق گزارش‌های رسیده دو مسافر اوبر که تقریبا از یک نقطه به یک نقطه دیگر در همان زمان می‌رفتند و بایستی طبیعتا صورتحساب یکسانی می‌گرفتند، بین نرخ‌هایشان ۵۶% تفاوت وجود دارد.
این دو دوست تورنتویی که یکی سیاهپوست و یکی سفیدپوست است با نشان دادن تصویر نرخ‌های اوبرشان روی شبکه‌های اجتماعی جنجال آفریند. نوع خودرو، زمان جابجایی و مسیر تقریبا، کاملا یکسان بوده و این تفاوت‌ها باعث جنجال و بالا گرفتن این سوال شد که حتی در نرم‌افزارهایی مانند اوبر نیز الگوریتم‌های تفاوت نژادی و گران حساب کردن برای سیاهان مستتر است.
 
Sub-Category: General
Happened at: Canada
Sunday, August 22, 2021 - 20:00


سوسک‌ها با اشغال این ساختمان تورنتویی، نامه‌رسانی را معلق کردند

خبر-تورنتو-سوسک-ها-با-اشغال-این-ساختمان-تورنتویی-نامه-رسانی-را-معلق-کردند
هجوم سوسک در یک ساختمان مسکونی اجتماعی در تورنتو که صدها سالمند را در خود جای داده، باعث شد بیش از یک ماه، رساندن نامه‌ها به تعویق بیافتد. به همین دلیل چک‌های بازنشستگی، صورت‌حساب‌ها و نامه‌های پزشکان برای این سالمندان به مشکل خورده است.
"جوزف کویرک" و "وین یانگس" که هر دو ساکن این ساختمان آپارتمانی به نام "کنسینگتون مانور" در پلاک ۳۴ خیابان آکسفورد هستند می‌گویند کانادا پُست از ماه جولای رساندن نامه‌ها را متوقف کرده است.
 
سوسک‌ها با اشغال این ساختمان تورنتویی، نامه‌رسانی را معلق کردند
Sub-Category: General
Happened at: Canada - GTA
Friday, August 20, 2021 - 19:45


برای دومین روز متوالی رکورد مرگ بر اثر کرونا در ایران شکست

خبر-ایران-برای-دومین-روز-متوالی-رکورد-مرگ-بر-اثر-کرونا-در-ایران-شکست
بنابر گزارش اعلام شده توسط وزارت بهداشت ایران طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۵۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان این بیماری به ۹۸,۴۸۳ نفر رسید. این در حالیست که آمار واقعی چندین برابر این آمار رسمی‌ست.
آمارهای منتشره از ابتلاها، بستری‌ها و درگذشتگان بر اساس تست کرونا، موسوم به معیار قطعی تشخیصی بیماری می‌باشد که با توجه به اینکه درصد زیادی از مردم تست کرونا نمی‌دهند، این آمار فقط گوشه کوچکی از وضعیت را نشان می‌دهد.
 
برای دومین روز متوالی رکورد مرگ بر اثر کرونا در ایران شکست
Sub-Category: General
Happened at: Iran
Monday, August 16, 2021 - 07:30


پسورد یادش رفت، مرزبان کانادایی ۶,۲۵۵ دلار بعلاوه ۱۴ روز قرنطینه اجباری جریمه‌اش کرد

خبر-کانادا-پسورد-یادش-رفت-مرزبان-کانادایی-۶۲۵۵-دلار-۱۴-روز-قرنطینه-اجباری-جریمه
یک کانادایی که در حال ورود از مرز زمینی آمریکا به کانادا بود، با فراموش کردن پسوردش که منجر به عدم توانایی در اثبات واکسیناسیون وی می‌شد، بنا به قانون جریمه کرونا و قرنطینه، بشدت نقره داغ شد.
"سعدی کدهم" در پایان ماه ژوئیه (جولای) در حال بازگشت از آمریکا به خانه‌اش در کانادا بود که پنجره تاکسی را پایین کشید تا مدارکش، از جمله نتیجه تست منفی کرونایش را که در ایمیل روی تلفن همراهش داشت را به افسر مرزی نشان دهد... اما پسورد تلفن همراهش را فراموش کرده بود!
 
Sub-Category: General
Happened at: Canada
Wednesday, August 11, 2021 - 19:45


این مرد بطور همزمان خانواده چهار نفره در حال غرق شدن را نجات داد

خبر-تورنتو-این-مرد-بطور-همزمان-خانواده-چهار-نفره-در-حال-غرق-شدن-را-نجات-داد
بنا به گزارش‌ها، یک مرد اهل شهر لندن انتاریو توانست یک خانواده ۴ نفره که "همگی بطور همزمان در حال غرق شدن" در دریاچه انتاریو بودند را نجات دهد. "برونسون دیگل" که آخر هفته گذشته به همراه همسر و دو دخترش به منطقه‌ای خلوت در "گرند بند" در ساحل شمالی دریاچه انتاریو رفته بود تا از آخرین روز تعطیلاتش لذت ببرد، متوجه شد که دختر جوانی در آب در حال غرق شدن است.
برونسون پس از اینکه دید غریق‌نجات در اطراف نیست، برای نجات دادن وی به آب زد. او می‌گوید: "وقتی وارد آب شدم با یک نفر روبرو نشدم، بلکه یک خانواده چهار نفره را دیدم که در حال غرق شدن است".
 
Sub-Category: General
Happened at: Canada - GTA
Sunday, August 8, 2021 - 22:15

Pages

Share this with: ارسال این مطلب به