ashpazi-parvin-kabob-torky

اگر از رنگ غیر طبیعی خوشتان نمی‌آید می‌توانید با آب چغندر‌، اسفناج‌، زردچوبه و زعفران رنگ‌های دلخواهتان را به دست آورید

مواد لازم‌:
گوشت راسته گوسفند یا فیله گوساله 250 گرم
پیاز‌: 3 عدد
نان باگت‌‌: 3 عدد
روغن مایع‌: نصف پیمانه
نمک و فلفل‌: به میزان لازم
خیارشور، گوجه و کاهو‌: به مقدار لازم
 
طرز تهیه:
گوشت را در جهت الیاف گوشت، برش می‌دهیم. برش‌ها باید خیلی نازک باشند و به اندازه یک چوب کبریت برش داده شوند. آب 2 عدد از پیازها را گرفته، به مدت 2 ساعت، برش گوشت‌ها را داخل آب پیاز و روغن مایع و کمی فلفل می‌خوابانیم. پیاز سوم را پوست کنده، بصورت خلالی نازک برش می‌زنیم و در مقدار خیلی کمی روغن تفت می‌دهیم تا نرم و شفاف شود. گوشت را در ماهیتابه ریخته و مقدار بسیار کمی روغن به آن اضافه می‌کنیم و روی حرارت بالای گاز قرار می‌دهیم، گوشت را به مدت 3 دقیقه با حرارت بالا تفت می‌دهیم. خیارشور، گوجه و کاهو را خرد می‌کنیم. و نان باگت‌ها را از وسط برش می‌زنیم. گوشت آماده شده و پیاز تفت داده شده را به همراه سایر مخلفات، داخل نان باگت ریخته و سرو می‌کنیم. کباب ترکی را با جعفری تازه و سیب‌زمینی سرخ شده نیز می‌توانیم سرو کنیم.
 
ته چین رنگارنگ
موادلازم:
زردچوبه: به میزان لازم
نمک: به میزان لازم
کره:100 گرم
روغن (مایع): 1 ونیم پیمانه
ماست: 3 پیمانه
گوشت: 1 کیلوگرم
برنج: 6 پیمانه
تخم مرغ: 4 عدد
رنگ خوراکی (سبز،قرمز): به میزان لازم
زعفران: به میزان لازم
پیاز: 2 عدد
خلال پسته: به میزان لازم
خلال بادام: به میزان لازم
 
طرز تهیه:
در ظرفی مناسب گوشت را کمی با کره تفت می‌دهیم و سپس به همراه پیاز و زردچوبه می‌پزیم آن را ریش‌ریش کرده و کنار می‌گذاریم. برنج را در ظرفی مناسب به مرحله آبکشی رسانده و آبکش کرده و به چهار قسمت مساوی تقسیم می‌کنیم. یک قسمت را با نیمی از ماست، تخم‌مرغ و زعفران کاملا مخلوط می‌کنیم.قسمت دوم را سفید می‌گذاریم، قسمت سوم را اسانس خوراکی سبز، ماست و تخم‌مرغ مخلوط می‌کنیم و قسمت چهارم را با رنگ قرمز مخلوط کرده و آنها را به صورت طبقه‌ای روی هم به طور مساوی می‌ریزیم و لای آن را مرغ یا گوشت قرار می‌دهیم و بعد از پخت آن را با ماست چکیده و خلال‌های بادام و پسته تزیین می‌کنیم.
نکات:
اگر از رنگ غیر طبیعی خوشتان نمی‌آید می‌توانید با آب چغندر‌، اسفناج‌، زردچوبه و زعفران رنگ‌های دلخواهتان را به دست آورید. می‌توانید به جای گوشت از مرغ هم استفاده کنید. بهتر است خلال پسته و بادام را از شب قبل در آب و شکر و گلاب خیس کنید تا خوشمزه‌تر شود.

Category: Health

Sub-Category: Food

Date: 7 months 3 days ago

For Country: Canada

Happened at: Canada

Share this with: ارسال این مطلب به