ashpazi-parvin-pizza-chicago

خمیر پیتزا را به 2 قسمت بزرگ و کوچک تقسیم کنید و با کمک وردنه نانوایی قسمت بزرگ‌تر خمیر را روی سطح صافی پهن کنید

مواد لازم برای تهیه خمیر پیتزا:
آرد‌: 2 و یک چهارم پیمانه تا 3 و یک چهارم پیمانه
مخمر‌: یک بسته
آب گرم‌: یک پیمانه
نمک‌: 4/1 قاشق چایخوری
روغن زیتون و یا روغن مایع‌: دو قاشق سوپخوری

طرز تهیه خمیر پیتزا:
مخمر و نمک و 1 و یک چهارم آرد را درون ظرفی بزرگ با یکدیگر ترکیب کنید سپس آب و روغن را به مخلوط آرد بیفزایید و با کمک همزن برقی و با سرعت پایین مخلوط آرد را به مدت 30 ثانیه هم بزنید.
توجه داشته باشید که در هنگام هم زدن مخلوط خمیر باید مواد چسبیده شده به کنارهای ظرف را به طور مداوم با کمک همزن بگیرید. خمیر پیتزا را مجددا به مدت سه دقیقه با سرعت بالا هم بزنید و به کمک قاشق از باقی مانده آرد به مایه خمیر اضافه کنید و آرد را با مایه خمیر مخلوط کنید.
در مرحله بعدی طرز تهیه خمیر پیتزا سطح صافی را آرد پاشی کنید سپس خمیر پیتزا را روی سطحی که آرد‌پاشی کرده‌اید قرار دهید و باقی مانده آرد را با دست به خمیر اضافه کنید و خمیر را به مدت 10 دقیقه ورز دهید تا نسبتا سفت شود و سطح آن ارتجاعی و نرم شود سپس خمیر را به 2 قسمت تقسیم کنید و روی آن را بپوشانید و خمیر را به مدت 20 دقیقه استراحت دهید.
 
مواد لازم برای تهیه پیتزا:
خمیر پیتزا‌: به مقدار لازم
سس پیتزا‌: به مقدار لازم
سوسیس خرد و سرخ شده‌: 150 گرم
قارچ ورقه ای خرد شده‌: 150 گرم
زیتون هسته گرفته و ورقه‌ای شده‌: 10 عدد
فلفل دلمه‌ای‌: یک عدد
کالباس خرد شده‌: 150 گرم
فلفل دلمه‌ای‌: یک عدد
پنیر پیتزا رنده شده‌: 150 گرم
ریحان و آویشن‌: به مقدار لازم
پنیر موزارلا تازه و مکعبی خرد شده‌: 125 گرم

طرز تهیه:
برای طرز تهیه پیتزا شیکاگو خمیر را با 500 گرم آرد آماده کنید و در فاصله‌ای که خمیر ور می‌آید مواد میانی پیتزا را آماده کنید.
برای تهیه سس پیتزا رب گوجه فرنی را با ریحان و آویشن و نمک و سیر رنده شده و آبلیمو و فلفل سیاه و روغن زیتون و یا روغن مایه ترکیب کنید می‌توانید برای تهیه سس مخصوص پیتزا از گوجه فرنگی و پیاز میکس شده نیز استفاده کنید.
 
طرز تهیه سس پیتزا:
خمیر پیتزا را به 2 قسمت بزرگ و کوچک تقسیم کنید و با کمک وردنه نانوایی قسمت بزرگ‌تر خمیر را روی سطح صافی پهن کنید
در این مرحله خمیر پیتزا را درون قالب پیتزا به صورتی پهن کنید که خمیر هم کف قالب و هم اطراف و دیواره‌های قالب پیتزا را بپوشاند و علاوه بر این خمیر پیتزا از دیواره های قالب حدود 1 تا 1.5 سانتی متر بالا بیاید سپس قسمت‌های اضافه خمیر را قیچی کنید.
سپس ابتدا مقداری از سس پیتزا را روی خمیر پیتزا بمالید و بعد مقداری پنیر پیتزا روی سس بریزید و کالباس و قارچ و فلفل دلمه‌ای و زیتون و سوسیس را به صورت لایه لایه روی خمیر پیتزا قرار دهید و روی همه مواد را با کمک پنیر پیتزا بپوشانید سپس قسمت کوچکتر خمیر را روی تخته‌ای مناسب باز کنید و روی لایه اول خمیر بکشید به طوری که حدود 1 سانتی متر از خمیر پیتزا از لبه قالب بیرون بیاید سپس دور تا دور لایه خمیر پیتزا را به سمت داخل جمع کنید و روی سطح خمیر سوراخ‌هایی را به کمک چاقو ایجاد کنید و روی خمیر را به کمک باقی مانده سس پیتزا بپوشانید و پنیر پیتزا و پنیر موزارلا را روی سس پیتزا بریزید و قالب پیتزا را به مدت 45 دقیقه درون فر با درجه حرارت 190 تا 200 درجه سانتی گراد قرار دهید و اجازه دهید تا پیتزا درون فر به خوبی پخته شود.
اگر در طول پخت پیتزا احساس کردید که رنگ سطح پیتزا تیره شده است با کمک ورقه آلومینیومی روی پیتزا را بپوشانید و اجازه دهید تا خمیر لایه زیرین مغز پخت شود. بعد از اینکه پیتزا پخته شد 10 دقیقه صبر کنید تا پیتزا شیکاگو خنک شود سپس آن را از قالب جدا کنید.

Category: Health

Sub-Category: Food

Date: 5 months 1 week ago

For Country: Canada

Happened at: Canada

Share this with: ارسال این مطلب به