در طول مدت 15 سال از عمر کاری موثر یک آبگرم‌کن ممکن است شما 1 تا 2 بار نیاز به تعمیر داشته باشید
در این مقاله لازم دیدم توضیحات بیشتری در رابطه با آب‌گرم کن‌های مورد استفاده در منازل مسکونی و یا واحد‌های تجاری بدهم، چرا که با داشتن اطلاعات بیشتر در این خصوص تصمیم‌گیری برای خرید‌ و یا اجاره آبگرم‌کن برای شما راحت‌تر می‌شود.  
آبگرمکن‌ها به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند: اول مخازن آب گرم سنتی یا آبگرم‌کن‌های زمینی و دوم آب گرمکن‌های مدرن بدون مخزن. هر دو نوع هدف مشابه‌ای را دنبال می‌کنند که آن عرضه‌ی قابل اعتمادی آب گرم به شما می‌باشد.
Website Design
آبگرم‌کن‌های زمینی یا مخرن دار که اغلب به عنوان مخزن آب داغ‌ نامیده می‌شود. شما می‌توانید این دستگاه‌ را در ابعاد و اندازه‌های مختلف بر اساس میزان مصرف آب گرم خود انتخاب کنید‌. هر چند مخازن 40‌ گالنی از محبوب‌ترین مدل‌ها هستند، این مخزن آب گرم، از یک عنصر حرارت دهنده الکتریکی‌ و یا گازی برای گرم کردن آب استفاده می‌کند. آب ذخیره شده در مخزن تا دمای مشخصی گرم می‌شود‌ تا این‌ اطمینان حاصل گردد که در صورت درخواست، آب گرم به صورت محدود در دسترس خواهد بود. این مخازن فارغ از استفاده و یا عدم استفاده از آب گرم تمام مدت آن را داغ نگه خواهند داشت و با توجه به بازدهی متوسط این نوع از آبگرم‌کن‌ها مصرف قابل توجهی دارند. از طرف دیگر با توجه به قابلیت جرم‌گیری داخل این مخازن بعد از گذشت چند سال داخل این مخازن وضعیت درآماتیکی به خود گرفته و شما از همان آب گرم برای مصارف روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.  
آبگرم‌کن‌های بدون مخزن که دیواری هم نامیده می‌شوند در طول چند سال گذشته به طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند و به دلیل عدم وجود مخزن به صورت قابل ملاحظه‌ای کوچک هستند و گزینه‌های بیشتری از نظر محل نصب در اختیار شما قرار می‌دهد. این نوع آبگرمکن‌ها تنها آبی که مورد استفاده شما قرار می‌گیرد را گرم می‌نماید. به طور کلی‌ دارای بازدهی بالاتری می‌باشند و می‌توانند منبع آب گرم بی‌پایانی را فراهم آورند. تکنولوژی بالای ساخت و مقرون به صرفه بودن آبگرمکن‌های دیواری در سال‌های اخیر واقعا سبب افزایش محبوبیت آنها شده است.
در بین آبگرم‌کن‌های ذکر شده آبگرم‌کن‌های دیواری آب سالم‌تری را در اختیار شما قرار می‌دهند.

در "انتاریو" اکثر صاحبان خانه‌ها یک آبگرم‌کن زمینی اجاره‌ای دارند‌، اما در آلبرتا تقریبا هیچ‌کس چنین کاری نمی‌کند. البته توضیح این موضوع کمی مشکل است در واقع باید به این مسئله توجه کنیم که آیا داشتن یک آبگرم‌کن اجاره‌ای بهتر از خرید آن است. پاسخ به این سئوال بستگی به این دارد که چگونه به آن نگاه می‌کنید. از نقطه نظر هزینه‌های نصب درطول زمان قطعا بهتر است که شما یک دستگاه خریداری کنید‌ ولی شاید از نظر‌ راحتی و خدمات بدون دردسر برای بسیاری از مردم اجاره کردن ارزش بیشتری داشته باشد.
هزینه اجاره یک آبگرم‌کن در انتاریو‌ از شرکت‌های "انرکیر" و "‌ریلاینس" حدود 20 تا 40 دلار در ماه بسته به اندازه و سازنده دستگاه متغیر است. در هنگام خرید و‌ در طول مدت قرارداد لازم نیست نگران انجام تعمیر و نگهداری یا جایگزینی آن باشید‌. ولی در پایان قرارداد با آن درگیر خواهید بود.
قیمت آبگرمکن‌ها بسته به اندازه و کارخانه سازنده‌ بین 800 تا 1300 دلار است، به اضافه 400 تا 500 دلاری که برای نصب‌ هزینه می‌شود. البته هزینه‌های جانبی مثل حمل و نقل نیز باید لحاظ شود‌. از آنجایی که عمر کاری یک دستگاه معمولی با نگهداری مناسب حدود 15 سال است، معمولا دارندگان آبگرم‌کن متوجه می‌شوند که بعد از گذشت شش یا هفت سال‌ هنوز هم نیازی به‌ تعمیر‌ وجود ندارد‌. حالا به فرض این موضوع که شما هر ماه به صورت متوسط 30 دلار برای آبگرم‌کن خود پرداخت می‌کنید در طول مدت 15 سال شما مجموعا 5400 دلار، هزینه داشتن یک آبگرمکن اجاره‌ای را پرداخت کرده‌اید. مهم است قبل از امضاء قرارداد اجاره آبگرمکن متن آن را به دقت بخوانید و درک کنید که در طولانی مدت چه اتفاقاتی خواهد افتاد.در واقع اطمینان حاصل کنید که چه چیزی را امضا می‌کنید شاید جبران آن در آینده کمی مشکل باشد. با کسانی که در درب منزل به شما خدمتی را می‌فروشند بسیار محتاط باشید سعی کنید برای انجام اینگونه کارها از پیمانکاران واجد شرایط استفاده کنید.

در طول مدت 15 سال از عمر کاری موثر یک آبگرم‌کن ممکن است شما 1 تا 2 بار نیاز به تعمیر داشته باشید و هزینه این تعمیرات در بدترین حالت حدود 1000 دلار است اگر این میزان را با قیمت تمام شده آبگرمکن‌های اجاره‌ای در پایان زمان قرارداد مقایسه کنید متوجه اختلاف هزینه‌ها خواهید شد. البته شرکت‌های بزرگ دلایل عامه پسندی را بیان می‌کنند مانند اجاره کم ماهیانه، تعمیرات فوری بدون هزینه و غیره‌ که البته همیشه به راحتی نوشتن نیست.
در سال 2012، اداره نظارت بر رقابت کسب و کارها در انتاریو شکایتی را بر علیه  شرکت‌های "انرکیر" و "ریلاینس" ترتیب داد که بر اساس آن این 2 شرکت به خاطر مجازات لغو غیر‌منصفانه‌ای که در قرار‌دادهای آبگرمکن‌های اجاره‌ای گنجانده شده بود مجبور به بازپرداخت 15 و 10 ميليون دلار مجازات شدند تا در قراردادهای آتی خود آن را بازنگری کنند.
این شرکت‌ها در انتاریو به صورت تقریبی حدود 1 میلیون مشتری با آبگرم‌کن‌های اجاره‌ای دارند‌.

بازدهی بالاتر آبگرمکنهای دیواری به همراه مصرف کمتر گاز شهری در کنار داشتن آب سالم بهداشتی و فضای کمتر برای نصب شما را مقید میکند هنگام خریدن آبگرمکنهای اجارهای به هزینههای انرژی، سلامت خانواده و قیمت تمام شده آن نیز توجه کنید . در واقع اگر معامله خوبی پیدا کردید آن را امضاء کنید.
در آلبرتا، اکثر صاحبان خانه دارای آبگرمکن شخصی هستند، در حالی که در انتاریو اکثر مردم اجاره می‌کنند. یعنی این موضوع به صورت عادتی درآمده است ولی این عادت در حال تغییر است.
در آخر به نظر می‌رسد خرید و نصب یک آبگرمکن دیواری یا زمینی فارغ از نکات مثبت و منفی آن به صرفه‌تر از اجاره یک آبگرمکن زمینی باشد.

Date: Wednesday, May 8, 2019 - 20:00

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignClassico Roma Luxtury

Share this with: ارسال این مطلب به