اگرچه این کاهش اندک است ولی این اولین کاهش متقن اجاره بها پس از رشد روزافزون آن از بیش از یک سال گذشته به شمار می‌رود
تحقیقات منتشره در ۲۳ فوریه نشان می‌دهد که متوسط اجاره بها برای همه انواع ملک در کانادا با کاهش ۰.۵ درصدی به ۱,۹۹۶ دلار در ژانویه رسیده است. این در حالی‌ست که متوسط اجاره بها در دسامبر بالای ۲,۰۰۰ دلار بود.
اگرچه این کاهش اندک است ولی این اولین کاهش متقن اجاره بها پس از رشد روزافزون آن از بیش از یک سال گذشته به شمار می‌رود. رشد سالانه اجاره بها در ژانویه امسال نسبت به سال گذشته ۱۰.۷% افزایش نشان می‌دهد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
بالاخره اجاره در کانادا پایین آمد؛ بالاترین و پایین‌ترین قیمت اجاره‌ها در استان‌ها و شهرهای کانادا چیست؟
بر اساس گزارشی که در ماه فوریه و بر اساس فهرست‌های موجود منتشر شده، میانگین اجاره بها برای اجاره آپارتمان‌های استیجاری و کاندومینیوم در سراسر کانادا ۰.۶% نسبت به ماه دسامبر و ۱۰.۳% نسبت به سال گذشته با افزایش مواجه شده‌اند بطوریکه نرخ متوسط آنها به ۱,۹۲۳ دلار در ماه رسیده است. نرخ اجاره یک خوابه همین آپارتمان‌ها نیز ۱۰.۱% افزایش نسبت به سال گذشته را ثبت کرده و به میانگین ۱,۷۳۹ دلار رسیده که بالاترین افزایش در سال گذشته را به نمایش گذاشته است. اجاره آپارتمان‌های دو خوابه نیز طی سال گذشته رشد ۹.۹ درصدی داشته و به طور متوسط به ۲,۱۰۳ دلار در ماه رسید، در حالی که اجاره سه خوابه‌ها با ۵.۷% افزایش شاهد کمترین رشد بودند و به ماهی ۲,۳۶۴ دلار رسیدند. ارزان‌ترین آپارتمان‌ها که همان "استودیوها" باشند نیز به طور متوسط با افزایش سالانه ۸.۷% به ۱,۴۲۶ دلار در ماه رسیدند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
وضعیت اجاره استان‌های کانادا
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
اگر بخواهیم وضعیت اجاره را به صورت استانی بررسی کنیم، آنگاه آلبرتا با ۱۴.۶% رشد و رقم ۱,۴۳۵ دلار در ماه، بیشترین افزایش متوسط سالانه اجاره آپارتمان‌ها را شاهد بوده است. متوسط اجاره یک آپارتمان یک خوابه در آلبرتا ۱,۲۷۱ دلار در ماه، دو خوابه ۱,۵۹۵ دلار و سه خوابه ۱,۶۹۱ دلار بود. از سوی دیگر، بریتیش کلمبیا که همیشه گران‌ترین استان کانادا در بحث املاک است، از نظر رشد، پس از آلبرتا قرار گرفته که با ثبت ۱۴.۴% رتبه دوم را به خود اختصاص داده و انتاریو با ۱۳.۵% رشد سالانه اجاره، در جایگاه سوم قرار گرفت.
میانگین اجاره بهای آپارتمان در بریتیش کلمبیا در ژانویه ۲,۴۷۱ دلار بود، بطوریکه میانگین اجاره یک خوابه ۲,۱۶۳ دلار و دو خوابه ۲,۷۶۹ دلار شده است. میانگین اجاره یک آپارتمان در این غربی‌ترین استان کانادا ۷۲% بیشتر از آلبرتا و ۵% بیشتر از انتاریو است. اجاره آپارتمان یک خوابه به طور متوسط در انتاریو ۲,۱۳۰ دلار بود و صاحبخانه‌ها برای واحدهای دو خوابه ۲,۵۷۳ دلار می‌خواستند.
نرخ رشد سالانه اجاره بها در ساسکاچوان و کبک در ماه ژانویه تک رقمی باقی ماند و یک آپارتمان به ترتیب به طور متوسط ۱,۰۸۷ و ۱,۸۰۸ دلار اجاره رفت. این قیمت‌ها به ترتیب نشان دهنده افزایش ۷.۶ درصدی و ۹ درصدی در این استان‌هاست. اما کمترین افزایش اجاره در کشور در استان مانیتوبا بوده بطوریکه سالانه تنها ۷% اجاره‌ها بالا رفته و میانگین اجاره بها را به ۱,۴۲۸ دلار در ماه رسانده است.
 
وضعیت اجاره شهرهای کانادا
ونکوور و کلگری به ترتیب با رشد سالانه ۲۲.۹% و ۲۲.۷% شاهد بیشترین افزایش اجاره بها برای آپارتمان‌ها و بوده‌اند. شاید تعجب‌آور نباشد که ونکوور جایگاه خود را به عنوان گران‌ترین بازار اجاره در کانادا همچنان حفظ کرده و صاحبخانه‌ها به طور متوسط به دنبال ۲,۷۵۵ دلار برای یک خوابه و ۳,۷۳۲ دلار برای دو خوابه در ماه بودند. بر اساس این گزارش، پس از ونکوور، تورنتو دومین بازار گران اجاره‌هاست بطوریکه متوسط اجاره بها یک خوابه در تورنتو ۲,۴۷۱ دلار و برای دو خوابه ۳,۲۳۸ دلار در ماه ژانویه بود. اجاره آپارتمان در تورنتو در ژانویه ۲۰.۸% افزایش نشان می‌دهد.
سه شهر بزرگ باقی‌مانده، یعنی مونترال، اتاوا و ادمونتون به طور قابل توجهی رشد سالانه اجاره کمتری را ثبت کردند که در آنها مونترال افزایش ۷.۹ درصدی و اتاوا افزایش ۱۱.۵ درصدی داشته است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


در مجموع، گران‌ترین شهرها برای اجاره در کل کشور، به ترتیب ونکوور، تورنتو، برنابی، ویکتوریا و کلونا، هستند که در این لیست پنج شهر آن در استان بریتیش کلمبیا قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, February 24, 2023 - 16:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به