ناتاشا با درآمد حدود ۹۰,۰۰۰ دلار در سال قادر به خرید خانه ۹۱۶,۱۶۷ دلاری در شهر خودش هم نیست
بازار مسکن در تورنتو و منطقه واترلو آنچنان از بودجه مردم خارج شده که این خانم شهردار نمی‌تواند در شهر خود خانه بخرد.
"ناتاشا سالونن" شهردار شهر "ویلموت" در شمال غربی تورنتوست که می‌گوید علیرغم درآمد حدود ۹۰,۰۰۰ دلار در سال، قادر به خرید خانه نیست.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
این شهردار کانادایی در شهر خودش هم نمی‌تواند خانه بخرد
ناتاشا پیش از شهردار شدن، مشاور منطقه‌ای، و مشاور متخصص شرکت برق منطقه‌ای بوده و می‌افزاید: "من در خانه پدر و مادرم زندگی می‌کنم. زندگی در این منطقه برای یک جوان حرفه‌ای که بدهی دانشگاه دارد واقعا امکان‌پذیر نیست و من می‌دانم که مطمئنا در این زمینه تنها نیستم". شهرک ویلموت که درست خارج از کیچنر - واترلو قرار دارد، حدود ۲۲,۰۰۰ نفر جمعیت دارد. طبق گزارش انجمن املاک منطقه واترلو، میانگین قیمت خانه در ویلموت در ماه گذشته ۹۱۶,۱۶۷ دلار بوده است. در حالی که ناتاشا فقط ۲۸ سال دارد، وضعیت او هنوز در میان همتایان سیاسیش منحصر به‌فرد است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
او می‌گوید: "وقتی در شهرداری در این مورد صحبت به میان آمد، تازه متوجه شدم من تنها کسی میان همکاران شهردارم در منطقه هستم که خانه‌ای ندارم". وی در اکتبر ۲۰۲۲ با کسب بیش از ۶۰ درصد آرا، اولین شهردار زن ویلموت شد. او پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه "آکسفورد" در انگلستان در سال ۲۰۱۹، در حال کار کردن بوده و همچنان در حال پرداخت وام‌های دانشجویی خود است و می‌گوید که این موضوع باعث می‌شود که پولی برای خانه خرید برایش باقی نماند. او می‌گوید که بسیاری از دوستان او که نزدیک سی سالگی خود هستند، هیچیک قادر به خرید خانه در ویلموت نیستند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
"شان راماتور"، مشاور املاک می‌گوید که این وضعیت حتی برای یک شهردار تعجب‌آور نیست و می‌افزاید: "یک خانه به تازگی وارد بازار شد و سریعا به فروش رفت، نمی‌دانم با چه قیمتی فروخته شد، اما فروشنده درخواست ۷۹۸,۹۰۰ دلار برای حدود ۱,۰۰۰ فوت مربع زیر بنا را داشت". شان ادامه داد: "متاسفانه اکنون به نظر می‌رسد که این واقعیت این روزگار شده، آنچه در حال حاضر می‌بینیم این است که به ویژه خریدارانی که می‌خواهند برای اولین‌بار خانه بخرند، واقعا تحت فشار هستند و مانع بزرگی در مقابلشان وجود دارد".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
برخی از والدین می‌بینند که فرزندانشان نمی‌توانند خودشان خانه بخرند، پس آنها به خانه پدری باز می‌گردند تا کمی پول جمع کنند شاید بتوانند در آینده خانه بخرند، بطوریکه اکنون در بسیاری از خانه‌ها چند نسل از پدربزرگ و مادربزرگ تا بچه و نوه در کنار هم زندگی می‌کنند". ناتاشا می‌گوید که از این وضعیت آگاه است چون خود او نیز در همین وضع قرار دارد و این به وی امکان می‌دهد تا نماینده و شهردار بهتری برای مردم و شهرش باشد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


ناتاشا ماه گذشته قانونی را تصویب کرد که در آن از ساخت ۱۰,۰۰۰ خانه مقرون به‌صرفه و قابل خرید در منطقه تا سال ۲۰۳۰ حمایت می‌کرد. اگرچه، او تشخیص می‌دهد که افرادی در شرایط بسیار بدتر از او وجود دارند و می‌گوید که این پروژه لزوما با هدف کمک به افراد متخصص جوانی که دستمزدهای بالا مشابه او دریافت می‌کنند، نیست؛ اما امیدوار است که شهرداران و مقامات کشور سرانجام برای ایجاد فرصت خرید خانه برای مردم دست در دست یکدیگر بگذارند.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, August 12, 2023 - 20:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به