این پزشکان تا اوایل سال جاری هیچ شکایتی از محیط کار خود نداشتند تا اینکه دکتر بانی ریچاردسون سرپرست بخش پزشکی بیمارستان شد و همه چیز را فقط برای "سفیدپوستان" کرد
ده متخصص داخلی آموزش دیده در خارج از کانادا که در بیمارستان‌های شهر "رجینا" در استان "ساسکاچوان" کار می‌کنند، می‌گویند هنگام کار در بیمارستان عمومی رجینا هدف "رفتار نژادپرستانه و تبعیض‌آمیز" قرار گرفته‌اند و به همین دلیل شکایتی را به کمیسیون حقوق بشر ساسکاچوان ارائه کرده‌اند.
شکایت آنها که در ۵ اکتبر ثبت شده، می‌گوید که ۱۰ پزشک در بخش داخلی، که همگی در آفریقا یا شرق آسیا آموزش دیده‌اند، تا اوایل سال جاری هیچ شکایتی از محیط کار خود نداشتند تا اینکه دکتر "بانی ریچاردسون" سرپرست بخش پزشکی بیمارستان شد و همه چیز را فقط برای "سفیدپوستان" کرد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
این پزشکان مهاجر به ساسکاچوان بعلت تبعیض و کار در سمی‌ترین محیط، به سازمان حقوق بشر شکایت کردند
این شکایت می‌افزاید که دکتر ریچاردسون و همکارش دکتر "لیناس کوملیوسکاس"، که سرپرست بخش پزشکی داخلی شده، فردی که برنامه‌ریزی شیفت‌های پزشکان بیمارستان را تنظیم می‌کرد را اخراج کردند و خودشان شروع به برنامه‌ریزی شیفت‌ها کردند. پس از آن بود که شیفت‌ها دیگر به طور عادلانه بین ۱۷ پزشک بخش تقسیم نشد، بطوریکه بیشترین شیفت‌ها، از جمله شیفت‌های آموزشی که در آن پزشکان فارغ‌التحصیلان پزشکی را در حین کار آموزش می‌دهند و نیز شیفت‌هایی که برای کار اضافی حق بیمه ارائه می‌دهند، "تقریبا به‌طور کامل به ۷ پزشک سفیدپوست اختصاص یافت".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
دکتر "اولو اوگاندیر" که یک پزشک اهل نیجریه است که در سال ۲۰۲۰ به رجینا مهاجرت کرده می‌گوید: "این کاملا گستاخانه بود، ما… رنگین پوستان و افرادی که در گروه مورد علاقه آنها نیستیم، تقریبا به صفر رسیدیم. ما احساس می‌کنیم که مورد تبعیض‌نژادی قرار گرفته‌ایم. این مکان فوق‌العاده‌ای برای شروع کارم بود و در ابتدا ۱۰۰% از آن راضی بودم اما اکنون به معنای واقعی کلمه تبدیل به سمی‌ترین مکان شده، نه فقط برای من بلکه برای همه ما". دکتر "باباتوند آدوونمی" که یک پزشک از نیجر است که قبل از انتقال خانواده خود به رجینا در بریتانیا پزشک بوده نیز این را تایید می‌کند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
دکتر "رزماری سروادا" که یک پزشک از آفریقای جنوبی‌ست، می‌گوید: "من عاشق کارم هستم، بیمارانم شگفت‌انگیز هستند، همکارانم عالی هستند، همه چیز تا حدود شش ماه پیش خود بود اما خیلی سریع تغییر کرد". او می‌افزاید که شیفت‌های خوب و زیاد فقط به سفیدپوستان می‌رسد، در حالیکه طبق قرارداد او با بیمارستان، باید حداقل چندین شیفت به او نیز تعلق می‌گرفت. رزماری می‌گوید از وقتی اوضاع را اینچنین دیده، از بیمارستان استعفا داده است. پزشکان می‌گویند رویه‌های کنونی مصداق کامل نژادپرستی به نفع چندین پزشک "مشخص" است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
در شکایت این پزشکان آمده که وقتی پزشکان با وزارت بهداشت استان تماس گرفتند، هیچ پاسخ مستقیمی دریافت نکردند و پس از اینکه شکایت خود را به دادگاه برده‌اند، اکنون وزارتخانه می‌گوید که "نمی‌تواند در مورد مسائل قانونی فعال اظهار نظر کند". اداره بهداشت ساسکاچوان که این بیمارستان‌ها را زیر نظر دارد می‌گوید که تحقیقاتی در این زمینه آغاز شده، اما ارزیابی اینکه آیا دکتر ریچاردسون از سیاست‌های بیمارستان پیروی کرده است یا خیر را به کارکنان بیمارستان واگذار کرده و مشخص نیست نتیجه آن چه زمانی بررسی و اعلان خواهد شد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


دکتر "تام پرون" یک پزشک سفیدپوست در بخش داخلی در بیمارستان عمومی رجینا که شیفت‌های زیادی به او تعلق گرفته در اینباره می‌گوید: "تعداد پزشکان ما در بیمارستان، اخیرا زیاد شده و برخی از ما در خارج از بیمارستان هم کار می کنیم. طبیعی‌ست با این شرایط گاهی اوقات شیفت‌های کمتری به برخی از پزشکان برسد و در نتیجه تعدادی از پزشکان مجبور می‌شوند که از بیمارستان بروند. به گمانم این روند و کار درستی است که در این شرایط در حال اتفاق افتادن است".

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, November 5, 2023 - 18:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به