این اداره دلیل اصلی این کاهش را تعداد افرادی که در اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان دادند برشمرده است
بر اساس گزارشی که امروز دوشنبه منتشر شد، امید به زندگی برای کانادایی‌ها در سال ۲۰۲۲ و برای سومین سال متوالی کاهش یافت.
این اداره دلیل اصلی این کاهش را تعداد افرادی که در اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان دادند برشمرده و می‌گوید که در این سال بیشتر از هر سال دیگری از زمان شروع کرونا، مردم جان باخته‌اند. این در حالی‌ست که بنظر می‌آمد سال ۲۰۲۱ سال کشتار کووید در کانادا بوده باشد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
اداره آمار کانادا: طول عمر و امید به زندگی مردم در سال ۲۰۲۲ برای سومین سال متوالی کاهش یافت
تجزیه و تحلیل آمار کانادا از مرگ و میرها در سال گذشته نشان می‌دهد میانگین امید به زندگی کانادایی‌ها در سال ۲۰۲۲ به ۸۱.۳ سال کاهش یافته که یک سال کامل کمتر از ۸۲.۳ سال، ثبت شده در سال ۲۰۱۹ است. در این گزارش آمده است: "امید به زندگی زمانی کاهش می‌یابد که مرگ و میر بیشتری رخ دهد یا زمانی که مرگ و میرها در سنین پایین‌تر روی دهند و یا ترکیبی از هر دو مورد باشد. در سال گذشته کرونا سومین علت مرگ و میر کانادایی‌ها بود و برای اولین‌بار از زمان ظهور این بیماری در سال ۲۰۲۰، کشتار کرونا از کشتار تصادفات و صدمات غیرعمد پیشی گرفت". این گزارش با اشاره به کاهش محدودیت‌ها و حذف الزامات زدن ماسک می‌گوید: "این افزایش مرگ‌ها ممکن است تا حدی به دلیل قرار گرفتن در معرض انواع جدید کووید که بسیار قابل انتقال و قابل بازگشت بود، باشد".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
سرطان و بیماری قلبی اولین و دومین علت شایع مرگ و میر بودند که ۴۱.۸% از کل مرگ و میرها در سال ۲۰۲۲ را به خود اختصاص دادند. پس از کرونا نیز تصادفات و سوانح، چهارمین عامل مرگ و میر کانادا بودند که البته این عامل در دهه گذشته مقام سوم را می‌داشت. این در حالی‌ست که اداره آماری می‌گوید در مجموع وضعیت سلامت اجتماعی در کشور، سال به سال بهتر شده است. از سوی دیگر آمارها نشان می‌دهند که وضعیت بیمارستان‌ها در طول ده سال گذشته مرتبا بدتر و بدتر شده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
در این گزارش آمده است که استان "نیوبرانزویک" بیشترین کاهش امید به زندگی را در میان استان‌های کانادا داشته بطوریکه از سن امید به زندگی در آن از ۸۰.۹ سالگی در سال ۲۰۲۱، با بیش از یک سال کاهش به سن ۷۹.۸ سالگی رسیده است. امید به زندگی در استان "ساسکاچوان" در مجموع طی ۳ سال گذشته بیشترین کاهش را داشته و از سن ۸۰.۵ سالگی در سال ۲۰۱۹، به مدت دو سال کامل افت کرده و اکنون به ۷۸.۵ سالگی در سال ۲۰۲۲ رسیده است. جزیره "پرنس ادوارد" در تفکیک داده‌های سالانه بر اساس استان‌های کشور لحاظ نشده است. اداره آمار کانادا اعلام کرده که در استان‌های شرقی و همجوار اقیانوس اطلس کانادا، میزان مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در سال گذشته بیش از هفت برابر بیشتر از سال قبل بود، که این خود بالاترین جهش در هر منطقه‌ای از کشور بوده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
طبق آمار کانادا، سال گذشته بیش از ۱۹,۷۰۰ کانادایی بر اثر کووید-۱۹ جان باختند. افراد مسن بیشترین بار این افزایش را متحمل شدند، به طوری که افراد ۸۰ ساله و بالاتر شاهد افزایش ۷۸ درصدی مرگ و میر ناشی از کووید در سال گذشته نسبت به سال قبل بودند. بر اساس این گزارش، ۹۱.۴% از کل مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در سال ۲۰۲۲، در بین افراد ۶۵ ساله و بالاتر بوده است. اما افزایش مرگ و میر در میان جوانان در سال گذشته نیز ثبت شده که تا حدی به مرگ‌های تحت بررسی توسط پزشکی قانونی یا بازرس پزشکی نسبت داده می‌شود که معمولا شامل خودکشی، قتل و مرگ ناشی از مواد مخدر می‌گردد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


امید به زندگی در کانادا که از دهه ۱۹۸۰، تقریبا با یک شیب ثابت در حال بیشتر و بهتر شدن بود، در سال ۲۰۲۰ و سپس در سال ۲۰۲۱ شروع به کاهش کرد که متخصصان می‌گویند نتیجه مستقیم مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ و همچنین آسیب‌های مرتبط با مواد مخدر بوده است. کرونا در سال ۲۰۲۱، امید به زندگی در بدو تولد را از ۸۱.۷ در سال ۲۰۲۰ به ۸۱.۶ کاهش داده بود. در این آمار مشخص شده که طول عمر مردان در زمان کرونا ۰.۲ سال کاهش یافته و برای بیشتر مردان به ۷۹.۳ سالگی رسیده است در حالیکه زنان به طور متوسط تا ۸۴ سال عمر می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, November 28, 2023 - 18:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به