ramandi-home-cooler

خرید یک دستگاه معمولی گاها ارزانتر از تعمیرات هزینه دارد

سن دستگاه را در نظر بگیرید
تکنسین‌های تهویه مطبوع می‌گویند که سن، یکی از مهم‌ترین عوامل در نظر گرفتن زمان تعمیر و یا جایگزینی تهویه مطبوع است. به این ترتیب که باید تناسبی بین هزینه‌های تعمیر و عمر دستگاه وجود داشته باشد من معمولا از قانون 4000 دلار استفاده می‌کنم به این ترتیب که عمر دستگاه را در میزان هزینه تعمیرات آن ضرب می‌کنم اگر نتیجه بیشتر از 4000 دلار شد زمان تعویض فرا رسیده به عنوان مثال یک واحد 10 ساله با هزینه تعمیر 350 دلار معادل 3500 دلار می‌شود پس خوب است که تعمیرات بر روی آن انجام شود.
به طور متوسط و با توجه به نوع خرابی هزینه تعمیرات در دستگاه‌های جدید معمولا بین 300 تا 700 دلار می‌شود. هزینه تعمیرات در دستگاه‌های قدیمی‌تر بیشتر است و در اکثر موارد هیچ تضمینی هم وجود ندارد. برای بسیاری از افراد چالش این است که در تابستان بدون A / C باقی بماند.
 
میزان مصرف انرژی مهم است
پیشرفت‌های اخیر در تکنولوژی A / C باعث بهبود بهره‌وری انرژی شده است. اگر دستگاه کولر مرکزی کنونی شما بیشتر از 10 عمر دارد برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی و پرداخت کمتر هزینه‌های برق مصرفی، بهتر است در فکر یک دستگاه جدید با بازدهی بالا باشید. البته میانگین عمر دستگاه‌های تهویه مطبوع در صورت انجام سرویس‌های منظم حدود 10 تا 15 سال است.
 
چرا یک‌ دستگاه تهویه مطبوع نیاز به سرویس دارد؟
انجام بازرسی‌های سالیانه به منظور اندازه‌گیری میزان گاز مُبرد(خنک کننده)، همچنین پیدا کردن نشتی احتمالی در سیستم‌، بازرسی سیستم برقی و همچنین پاک‌سازی کویل‌ها است و باید حداقل سالی ‌یکبار انجام گیرد.
در صورتی که دستگاه شما قدیمی است گاز مبرد استفاده شده در آن از نوع R-22 می‌باشد در حال حاضر از این گاز برای دستگاه‌های جدید استفاده نمی‌شود، بنابراین در صورت نیاز به مُبرد باید هزینه زیادی بپردازند. یعنی هزینه تعمیرات اینگونه دستگاه‌ها گاهی تا 2 برابر هزینه تعمیرات دستگاه‌های جدید است. به نظر می‌رسد هزینه کردن در این مورد بی‌معنی باشد. و خرید یک دستگاه معمولی گاها ارزانتر از تعمیرات هزینه دارد. تولید R-22 تا سال 2020 پایان خواهد یافت.
صرف نظر از سن دستگاه تهویه مطبوع‌ چند نشانه دیگر می‌تواند زمان جایگزینی سیستم تهویه مطبوع را مشخص کند. یکی اینکه آیا شما هزینه زیادی برای قبض برق خود پرداخت می‌کنید یا دستگاه شما قادر به خنک کردن منزل شما نیست.
در صورت خرید یک دستگاه کولر "انرژی استار" به صورت تخمینی 20 درصد در هزینه‌های برق منزل خود صرفه‌جویی کرده‌اید.
و در آخر اگر منزل شما در تابستان به قدر کافی خنک است و از پرداخت قبض برق خود شکایتی ندارید هیچ دلیلی برای جایگزینی دستگاه موجود وجود ندارد.
برای ارزیابی وضعیت A / C موجود خود یک بازرسی را با تکنسین تهویه مطبوع برنامه‌ریزی کنید.

Category: Real Estate

Sub-Category: Home

Date: 6 months 1 week ago

For Country: Canada

Happened at: Canada

Share this with: ارسال این مطلب به