دولت انتاریو طی هفته‌های آینده یک طرح آمادگی جامع را برای مقابله با موج دوم کرونا منتشر خواهد کرد
ایران استار: با افزایش شدید آمار مبتلایان استان انتاریو به ۳۱۳ مورد که ۶۳ آن از بزرگشهر تورنتوست، گفته می‌شود که به زودی دولت استانی انتاریو طرحی را برای مقابله با افزایش دوباره کرونا ارائه خواهد کرد. هدف این طرح جلوگیری از ایجاد موج دوم کرونا است. موارد مربوط به ابتلاء به کرونا در مناطق جنوبی انتاریو در حال افزایش است و اینها فشار بر دولت نخست وزیر داگ فورد و مقامات بهداشت عمومی را برای اقدام‌های تازه در جهت کاهش سرعت ویروس کرونا افزایش می‌دهد.
"کریستین الیوت" وزیر بهداشت انتاریو امروز دوشنبه ۱۵ سپتامبر با اعلان افزایش شدید کرونا گفت که دولت در حال بررسی شرایط است. میانگین تعداد ابتلاء جدید به کرونا روزانه در انتاریو فقط در طی سه هفته دو برابر شده است. تعداد ابتلاء روزانه در انتاریو هم در هر سه روز گذشته بیش از ۲۰۰ بوده که از اوایل ماه ژوئن تاکنون بی‌سابقه است.

آخرین آمار رو به رشد کرونا در انتاریو

sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیاChatr best sale discounted plan Toronto
وزیر بهداشت گفت که امروز انتاریو با ثبت ۳۱۳ مورد کوید۱۹ با بیش از ۳۰،۰۰۰ آزمایش اعلان می‌کند که ۶۷٪ موارد ابتلا امروز در افراد زیر ۴۰ سال (جوانان) می‌باشد. الیوت افزود: "۷۸ درصد موارد از سه منطقه گزارش شده که ۱۱۲ مورد آنها در تورنتو، ۷۱ مورد در پیل و ۶۰ مورد در اتاوا است. همه مناطق دیگر کمتر از ۱۰ مورد جدید را ثبت کرده‌اند به جز یورک با ۱۳ مورد ابتلای جدید. در ۱۵ منطقه نیز هیچ مورد جدید ابتلا ثبت نشده است". بدین ترتیب دیده می‌شود که گسترش موج دوم کرونا در منطقه بزرگشهر تورنتو بشدت بالا گرفته است.
دکتر ایساک بوگوچ ، متخصص بیماری های عفونی در بیمارستان عمومی تورنتو، در مصاحبه با رسانه‌ها گفته این روند نگران کننده و خطرناک است. وی گفته است: "من فکر می کردم که شاهد این اتفاق خواهیم بود. به هرحال این واقعی و مطمئناً نگران کننده است. ما به طور حتم می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که این روند خطرناک رشد نمی‌کند".

داگ فورد برای مقابله با کرونا طرح جدید ارائه خواهد کرد، دلایل اصلی شیوع دوباره کرونا در انتاریو چیست؟
داگ فورد روز جمعه در آخرین کنفرانس خبری خود این وضعیت را روند "افزایش" محدود به مناطق پرجمعیت شهری انتاریو توصیف کرده بود و گفته بود :" این وضعیت تقصیر شهر تورنتو یا منطقه پیل نیست (اگرچه این مناطق شاهد رشد بزرگی بوده‌اند). این اتفاق می‌افتد و ما باید با هم کار کنیم". این در حالی است که فورد طی چهار روز گذشته، دو روز پیاپی با ترودو در این زمینه مذاکره کرده است. تورنتو و اتاوا (پایتخت کانادا) که مراکز اصلی افزایش کرونا هستند، هر دو در انتاریو قرار دارند.

Insurance-best-rate-roya-saegh-CanadaHan Dong Toronto Canada MP
فورد در مصاحبه مطبوعاتی امروزش گفت که وی اکنون منتظر دریافت ریز گزارشات و گراف‌های رشد است تا بتواند تشخیص دهد نقاط رشد چگونه رخ داده و بهترین راه برای جلوگیری از آن چیست. وی در این مصاحبه با وزرای بهداشت، کارف و آموزش و پرورش نیز همراهی می‌شد. در این جلسه وزیر آموزش و پرورش گفت که تاکنون سه مورد از ابتلا در مدارس "میپل ریج" در دورهام، "برنت هیلز" در هارلتون و "هالدیمند" دیده شده که یکی از آنها متعلق به یک دانش‌آموز است. فورد گفت: "ما می‌دانستیم که این برمی‌گردد و به همین خاطر من هر دفعه می‌گفتم نبایستی بی‌خیال کرونا شد و باید همچنان حداکثر مراقبت را بخرج داد؛ من از گفتن این موضوع هرگز خسته نمی‌شوم و همچنان آنرا تکرار خواهم کرد. بیشتر مردم آنرا رعایت می‌کنند اما همانطوریکه سه مسئول بهداشت می‌گویند، بازگشت موج دوم اکنون بعلت دور هم جمع شدن جمعیت‌های مردمی است. می‌خواهم بگویم که مردم باید از جمع شدن دور هم و نادیده گرفتن موازین بهداشتی و عدم رعایت موارد کرونا، پرهیز کنند".
یک مقام ارشد استانی گفته است "افزایش نگرانی" در دولت و مسئولان بهداشت عمومی درباره افزایش کرونا در انتاریو جدی است و در صورت ادامه این روند اقدامات تدافعی برای مکان‌ها و فعالیت‌های خاص که در بروز عفونت نقش دارند، در نظر گرفته خواهد شد. دکتر لارنس لو، مأمور بهداشت منطقه‌ای در انتارو گفته است که به نظر می‌رسد گردهمایی‌های اجتماعی، مسافرت و شیوع در محل کار از عوامل اصلی گسترش دوباره کرونا هستند.
Car Home Low rate insurance بیمه
 
برنامه جدید دولت اونتاریو برای مهار کرونا در راه است
"ماریت استایلس"، نماینده حزب دموکرات جدید نیز گفته است: "بسیاری از اهالی اونتاریو تلاش زیادی در راستای مسطح کردن منحنی ابتلا به کرونا و در کاهش آن انجام داده‌اند و دیدن این افزایش واقعاً ناراحت کننده است".
افزایش موارد جدید به ابتلا و همچنین تلاش‌های دولت برای جلوگیری از تبدیل آن به موج دوم همه‌گیری پس از بازگشت نمایندگان به پارک کوئین پس از هشت هفته وقفه احتمالا به بحث بیشتری گذاشته خواهد شد. "استیون دل دوکا"، رهبر جدید حزب لیبرال انتاریو نیز گفته است که دولت باید طرحی را برای جلوگیری از موج دوم کرونا ارائه کند. او در مصاحبه‌ای گفته است: "استان‌های دیگر مانند بریتیش كلمبیا و كبك نسخه‌های خودشان را از نحوه آماده سازی یا آمادگی برای موج دوم بالقوه ارائه داده‌اند و من فکر می‌کنم کمک زیادی به تأمین آرامش خاطر مردم انتاریا خواهد کرد تا بدانند که داگ فورد نیز برنامه مشابهی دارد و می‌تواند آن را با مردم انتاریو در میان بگذارد".
"پاول کالاندرا"، رهبر محافظه‌کاران در مجلس انتاریو نیز گفته است که دولت طی هفته‌های آینده یک طرح آمادگی جامع را منتشر خواهد کرد. وی در مصاحبه‌ای گفت: "هیئت وزیران و کمیته‌ها در این زمینه از نزدیک کار کرد‌ه‌اند و از موج اول درس‌هایی را فرا گرفته‌اند. این طرح شامل تمام چیزهایی است که برای اطمینان از آمادگی در صورت برخورد با موج دوم آموخته‌ایم".
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, September 14, 2020 - 10:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignOntario COVID-19 Vaccine Farsi

Share this with: ارسال این مطلب به