این تحقیق به معنای آنست که ما شاید بتوانیم جلوی آنفولانزا، کووید و سرماخوردگی و شیوع آنها را در آینده بگیریم
طبق یک مطالعه جدید، آنتی‌بادی‌های تازه کشف‌شده می‌توانند تقریبا همه انواع شناخته‌شده کووید-۱۹ را خنثی کنند.
این تحقیق به معنای آنست که ما شاید بتوانیم جلوی آنفولانزا، کووید و سرماخوردگی و شیوع آنها را در آینده بگیریم. گستردگی تاثیر این کشف بسیار نوید دهنده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
علمی؛ دانشمندان آنتی‌بادی‌هایی را کشف کردند که همه نوع کووید - کرونا را خنثی می‌کند
این مطالعه که در مجله معتبر "ساینس ادونسز" در روز پنجشنبه گذشته منتشر شد، توضیح می‌دهد که چگونه یک تیم از محققان توانستند آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده قوی را از یک بیمار بهبود یافته که علیه کووید-۱۹ واکسینه شده بود، جدا کنند. این آنتی‌بادی (یا پادتن) توانسته بطور شگفت‌انگیز و قابل توجهی در برابر انواع ویروس‌های سارس - کوویدی که ما می‌شناسیم موفق باشد و این ویروس‌های تنفسی را شکست دهد. این تیم بین‌المللی که توسط دانشکده پزشکی "دوک نز" رهبری می‌شد و دانشمندانی از دانشگاه ملی سنگاپور، دانشگاه ملبورن استرالیا و مرکز تحقیقات سرطان "فرد هاچینسون" در ایالات متحده را نیز در خود جای داده بود.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
با جداسازی آنتی‌بادی‌ها از بازماندگان سارس واکسینه شده با کووید-۱۹، محققان دریافتند که ترکیبی از عفونت کروناویروس قبلی و واکسیناسیون، یک آنتی‌بادی "بسیار گسترده و قدرتمند" ایجاد کرده که می‌تواند تقریبا تمام کروناویروس‌هایی که آنها آزمایش کردند را متوقف کند. "وانگ لینفا" نویسنده ارشد، پروفسور و متخصص ویروس خفاش در برنامه بیماری‌های عفونی نوظهور می‌گوید: "این کار شواهد دلگرم‌کننده‌ای ارائه می‌دهد که می‌توان سیستم ایمنی انسان را به روش صحیح «آموزش» داد تا بر این بیماری‌ها غلبه کند".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
در مجموع، این تیم شش آنتی بادی را به دست آوردند که می‌تواند چندین ویروس کووید را خنثی کند، از جمله کرونای اولیه، انواع آلفا، بتا، گاما، دلتا و امیکرون، و حتی ویروس اصلی سارس، همراه با چندین ویروس کرونای حیوانی دیگر که از خفاش‌ها و پانگولین‌ها منتقل می‌شوند. "شی وان‌نی" یکی از همکاران فوق دکترا در این آزمایش در سنگاپور گفت: "ما سه آنتی‌بادی «بسیار قوی با تاثیر گسترده» را یافتیم که قادر به خنثی کردن همه ویروس‌های آزمایش‌شده مرتبط با خانواده سارس با غلظت‌های پایین بودند".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
او افزود که قوی‌ترین آنتی‌بادی به نام ای ۷ (E7) می‌تواند هم سارس و هم کووید-۱۹ و هم سارس-کویروس‌های حیوانی و هم انواع جدید جهش یافته کووید-۱۹ مانند امیکرون و ایکس‌بی‌بی ۱.۱۶ را نیز خنثی کند. این مطالعه اشاره می‌کند که ای ۷ ناحیه‌ای از پروتئین اسپایک ویروس کرونا را هدف قرار می‌دهد و فرآیند تغییر شکلی که ویروس برای آلوده کردن سلول‌ها و ایجاد بیماری به آن نیاز دارد را مسدود می‌کند.
یافته‌های این مطالعه، پایه‌ای برای طراحی واکسن‌ها و داروهایی ارائه می‌کند که علیه انواع کووید-۱۹ و تهدیدات آتی ویروس کرونا کارآیی استثنایی خواهد داشت. وانگ می‌گوید: "این کار نشان می‌دهد که القای آنتی‌بادی‌های گسترده سارس کویروس (خنثی‌کننده) امکان‌پذیر است. ما فقط به توالی ایمنی و روش تحویل مناسب نیاز داریم. این ثابت می‌کند که تحقیقات دانشمندان و دانش آنها با هدف کشف راه‌های جدید برای نجات بشر، می‌تواند داروسازی را متحول کند".

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


برای صدها خبر کرونا در صفحه ویژه کووید ایران استار اینجا را کلیک کنید.

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, July 30, 2023 - 18:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به