گزارش حسابرس به این نتیجه رسید که اداره مالیات و وزارت اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا نتوانسته‌اند این برنامه‌ها را به‌طور مؤثری مدیریت کنند
با ورود و سپس شیوع کرونا، پرداخت‌های کمک‌های همه‌گیر باعث شد میلیاردها دلار به افراد و کسب‌وکارها بر اساس اکنون پرداخت می‌شود و سپس صحت یا سقم آن بررسی می‌شود، برسد.
روند راستی‌آزمایی اداره مالیات کانادا اگرچه خوب بوده اما اشتباهات زیادی نیز داشت که باعث شد تاکنون بیش از هزار نفر این اداره را به دادگاه بکشند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
بیش از هزار کانادایی اداره مالیات کانادا را به دلیل پرداخت غلط یا عدم پرداخت در زمان کرونا یا درخواست بازپرداخت به دادگاه بردند و برخی پیروز شدند
پس از پرداخت‌ها، تلاش‌های بعدی دولت برای پس گرفتن وجوه پرداختی از کسانی که شرایطی نداشته و پول گرفته بودند، آغاز شد. در این نبرد تعدادی از این افراد اقدام اداره مالیات را غلط اعلان کرده و در دادگاه فدرال علیه دولت شکایت‌نامه پُر کردند. بررسی ده‌ها مورد از این شکایات نشان می‌دهد که بسیاری از این افراد مجبور بودند به قول یکی از استادان حقوق، وارد جنگی "کاملا نابرابر با دولت و قانونی که خود دولت می‌گذارد" شوند. جالب اینجاست که ده‌ها نفر توانسته‌اند حتی در این جنگ پیروز نیز گردند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
برای مثال یک کارمند که بعلت بیماری درست پیش از کرونا از کارش بیکار شده بود و یک کارگر صنعت توریسم نشان دادند که کارشان به نوعی توسط کرونا نابود شده و اداره مالیات نیز سه مصاحبه با آنها ترتیب داده بود که در آنها بصورت غیر حرفه‌ای رفتار کرده بود. یک کارمند و طراح وب که گزارشی از پلیس ارائه کرد تا ثابت کند که اسناد مالیاتی و بانکی او به سرقت رفته نیز حتی توانست ۸۰۰ دلار هزینه دادگاهش را از اداره مالیات بگیرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
یک طراح فضای سبز نیز توانست یک قاضی کبکی را متقاعد کند که پس از از دست رفتن درآمدش در زمان کرونا، کارهای عجیب و غریبی انجام می‌داده تا بتواند پولی بدست بیاورد و روزگارش را سر کند که اداره مالیات او را به درآمد مخفیانه متهم کرده بود. یک مادر که در خانه مانده بود و اداره مالیات پرداختی وی را قطع کرده بود و هیچ وسیله‌ای برای استخدام وکیل نداشت ، در این مدت یک دوره آموزشی تصادفی خودآموز در حقوق را آغاز کرد و توانست دستور بازپرداخت ۱۶,۰۰۰ دلاری که اداره مالیات به وی داده بود را لغو کند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
سخنگوی اداره مالیات می‌گوید که ۱,۰۴۶ نفر در مورد مزایای کرونا به دادگاه شکایت برده‌اند که این شامل شکایاتی که حکم دریافت کرده و پایان یافته‌اند می‌شود و نیز شکایاتی که هنوز در حال رسیدگی هستند. بیشتر این افراد در اوایل سال ۲۰۲۲ پرونده تشکیل دادند و توانستند دادگاه‌های خود را که اکثرا در ماه گذشته و این ماه بود به نفع خود خاتمه دهند. برخی از افراد هم رای "بازبینی مجدد و کامل" پرونده در اداره مالیات را گرفتند و البته برخی نیز دادگاه را باختند.
از جمله کسانی که پرونده آنها بازنده شد، یک زن تورنتویی بود که تنها ۷ دلار از درآمد لازمه ۵,۰۰۰ دلاری قبل از کرونا درآمدش کمتر بود؛ و یک راننده سابق اوبر در تورنتو که ناتوانی او در رانندگی به دلیل ناتوانی جسمانی خودش بود و نه بیماری کرونا؛ و چندین فردی که خانه‌های "ایربی‌اند‌بی" داشتند که تصور می‌کردند درآمدشان اجاره است و نه کار از طریق خود اشتغالی.
 
حسابرس کل کانادا چه گزارش داد؟
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


حسابرس کل کانادا در سال ۲۰۲۲ گزارش داد که پرداخت‌های حمایتی دولت در زمان کرونا از افراد و مشاغل بالغ بر ۲۱۱ میلیارد دلار بوده است. در حالی که ۴.۶ میلیارد دلار آن به افرادی داده شده که واجد شرایط نبودند و بیش از ۱۵ میلیارد دلار نیز به مشاغلی اختصاص یافته که درآمد آن‌ها در نهایت به اندازه کافی کاهش نیافته بود. گزارش حسابرس به این نتیجه رسید که اداره مالیات و وزارت اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا نتوانسته‌اند این برنامه‌ها را به‌طور مؤثری مدیریت کنند.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, July 12, 2023 - 20:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به