این تحقیقات می‌گوید اکنون باید به مطالعه و بررسی اثربخشی واکسن دو ظرفیتی در برابر بیماری شدید پرداخته شود
مطالعه‌ای که اخیرا توسط دانشگاه "کلگری" با همکاری سازمان بهداشت جهانی منتشر شده، نشان می‌دهد هر کسی که اول کرونا گرفته باشد و سپس حداقل دو دوز واکسن کووید-۱۹ را زده باشد، بیشترین شانس برای پیشگیری از عفونت در آینده را دارد.
این در حالی‌ست که با ورود واکسن همواره گفته می‌شد که زدن واکسن حتی خیلی بیشتر از گرفتن بیماری از فرد حفاظت می‌کند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
بگیریم یا نگیریم؟ دانشمندان کانادایی حالا می‌گویند بهترین ایمنی در مقابل کرونا، گرفتن کووید و سپس واکسن زدن است
این سند علمی که در ۱۲ صفحه در روز چهارشنبه در مجله "لنست" منتشر شده، به متخصصان پزشکی کمک می‌کند تا در مورد دوره‌های بهینه واکسیناسیون تصمیم‌گیری کنند. دکتر "نیکلاس بوبروویتز" یکی از نویسندگان این مطالعه، گفت: "یک سوال رایج در سراسر همه‌گیری این بود که آیا افرادی که قبلا آلوده شده بودند نیز باید واکسینه شوند. نتایج ما به وضوح نیاز به واکسیناسیون را حتی در میان افرادی که کرونا گرفته‌اند نشان می‌دهد. این تحقیق بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده در طول موج شیوع اومیکرون بدست آمده که باعث می‌شود نگاهی دقیق‌تر به محافظت از مردم در برابر عفونت و بیماری‌های شدید داشته باشیم".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
محققان می‌گویند افرادی که به کووید-۱۹ مبتلا شده بودند و سپس به درستی در برابر آن واکسینه شده بودند، به مدت یک سال از ۹۵% محافظت در برابر ویروس برخوردار بودند. مشخص شد که پس از این یک سال محافظت در برابر اومیکرون به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. در بیانیه دانشگاه آمده است: "می‌توان گفت واکسیناسیون بهترین راه برای تقویت دوره‌ای محافظت از شما و پایین نگه داشتن سطح عفونت در جمعیت است". این گزارش اما شرح نمی‌دهد که چرا و چگونه چنین چیزی یعنی گرفتن بیماری در ابتدا اثر مقاومتی بیشتری دارد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
به گفته محققان، داده‌های جمع‌آوری شده در این مطالعه به محافظت از جمعیت در برابر امواج آینده کووید-۱۹ کمک می‌کند. دکتر "لورنزو سوبیسی" از سازمان بهداشت جهانی که نویسنده ارشد این مطالعه نیز هست می‌گوید: "ما می‌دانیم که انواع بیشتری از کرونا در حال ظهور هستند. این مطالعه نشان می‌دهد که برای کاهش امواج عفونت، واکسیناسیون‌ها می‌توانند درست قبل از دوره‌های مورد انتظار شیوع بیشتر عفونت، مانند فصل زمستان، زمان‌بندی شوند". کانادا پس از موج اومیکرون اولیه، با موج دو زیرشاخه دیگر اومیکرون به نام‌های "ب.کیو ۱.۱" و "ایکس بی‌بی ۱.۵" مواجه است و همین هفته گذشته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها و نیز سازمان غذا و دارو آمریکا اعلان کردند که احتمالا واکسن دو ظرفیتی فایزر با سکته مغزی رابطه دارد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
حالا کرونا بگیریم یا نگیریم؟
تیم تحقیقاتی این مطالعه می‌گوید اگر به کووید مبتلا نشده‌اید، این یافته به هیچ عنوان توصیه نمی‌کند که باید در ابتدا خود را عمدا آلوده کنید. نیکلاس می‌گوید: "تأثیر ویروس بر سیستم شما غیرقابل پیش‌بینی است. این ویروس برای برخی از مردم ممکن است خیلی کُشنده باشد یا شما را به بیمارستان بفرستد. حتی اگر بطور خفیف کرونا بگیرید شاید مدت بیماری و یا اثرات آن را تا مدتها با خود داشته باشید".
این تحقیقات می‌گوید اکنون باید به مطالعه و بررسی اثربخشی واکسن دو ظرفیتی در برابر بیماری شدید پرداخته شود.

بیشتر بخوانید:

ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

برای صدها خبر کرونا در صفحه ویژه کووید ایران استار اینجا را کلیک کنید.

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, January 20, 2023 - 07:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به