انتاریو بنا دارد تا آخر ماه مه همه ساکنان این استان را مشمول واکسیناسیون کند
امروز پنجشنبه، انتاریو برنامه کامل هر هفته واکسیناسیون این استان را در ماه مه اعلان کرد. افرادی که واجد شرایط هر یک از این گروه‌ها و زمان‌ها هستند، پس از واجد شرایط شدن می‌توانند با استفاده از سیستم رزرواسیون استانی وقت واکسن زدن خود را رزرو کنند.
طبق این برنامه، انتاریو بنا دارد تا آخر ماه مه همه ساکنان این استان را مشمول واکسیناسیون کند. تا کنون حدود یک سوم کانادایی‌ها واکسینه شده‌اند و سرعت واکسن زدن در انتاریو نیز همراه با بالا رفتن شدید ابتلاهای روزانه، بالا رفته است.
Han Dong Toronto Canada MP
Chatr best sale discounted plan Toronto
 
برنامه کامل واکسیناسیون هفته به هفته انتاریو اعلان شد
وزیر بهداشت انتاریو می‌گوید در طی این ماه واحدهای بهداشت عمومی، کلینک‌ها، داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها و سایر مکان‌ها نیز فرصت‌های رزرو را در اختیار مردم بگذارند. در چند هفته اخیر واحدهای سیاری نیز در مناطق پُرشیوع شروع به واکسیناسیون کلیه کسانی که بیشتر از ۱۸ سال سن دارند کرده‌اند که با استقبال و صف طولانی مردمی روبرو شده‌اند. این واحدها که اکثرا واکسن کرونای آسترازنکا می‌زنند اعلان کرده‌اند که بزودی انبارشان خالی از واکسن خواهد شد.
Insurance-best-rate-roya-saegh-Canada
Ontario COVID-19 Vaccine Farsi
استان می‌گوید کسانی که در واحدهای بهداشت عمومی از رزرو آنلاین استانی استفاده نمی‌کنند می‌توانند با دیگر سیستم‌های محلی خود، اعم از آنلاین یا مراجعه به واحد بهداشتی و یا تلفن ثبت نام کرده و واکسن خود را دریافت نمایند. برنامه هفتگی اعلان شده استان به قرار زیر است:
 
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
هفته ۲۶ آوریل
 • افراد ۵۵ سال که با وب‌سایت استان ثبت نام کرده‌اند.
 • افراد ۴۵ سال به بالا در نقاط پُرشیوع.
 • بهیاران دارای مجوز مراقبت از کودک.
 • افرادی که در معرض خطر بالایی برای سلامتی قرار دارند. این افراد شامل گیرندگان پیوند اعضا، گیرندگان پیوند سلول‌های بنیادی خونساز، بیماری‌های عصبی، تشخیص بدخیمی هماتولوژیک، بیماری کلیوی، بارداری و مراقبان ضروری هر فردی با این شرایط می‌شود.
 
هفته ۳ مه
 • افراد ۵۰ سال به بالا.
 • افراد ۱۸ سال به بالا در نقاط پُرشیوع.
 • آنهایی که شرایط سلامتی‌شان پُرخطر تشخیص داده می‌شود. این شامل افرادی با شاخص توده بدنی بالای ۴۰ سال، کسانی که تحت درمان‌هایی هستند که باعث سرکوب سیستم ایمنی بدن می‌شود و افراد دارای ناتوانی‌های ذهنی یا رشد باشند، می‌گردد.
 • گروه اول کسانیکه نمی‌توانند از خانه کار کنند. این گروه شامل کارمندان و کارگران مدارس ابتدایی و متوسطه، کارمندانی که به وقایع بحرانی پاسخ می‌دهند، افراد در اجرای قانون، بازرسی و رعایت قانون نقش دارند، کارمندان و کارگران مراقبت و نگهداری از کودکان، کارگران کشاورزی و مزرعه‌داران و کارگران مراسم تشییع جنازه و کفن و دفن می‌شود.
 
هفته ۱۰ مه
 • افراد ۴۰ سال به بالا.
 • افرادی که شرایط سلامتی آنها در معرض خطر تشخیص داده می‌شود. این لیست طولانی شامل افرادی است که دارای نقص ایمنی، سکته مغزی یا بیماری عروق مغزی، زوال عقل، دیابت، بیماری کبدی، سرطان، بیماری تنفسی، بیماری قلبی، فشار خون بالا با آسیب اندام انتهایی، اختلال روانی، بیماری خونی با سلول داسی، تالاسمی، نقص ایمنی و نیز آنهایی که شرایط بهداشتی خاص و یا سایر معلولیت‌ها را دارند، می‌شود.
 • گروه دوم کسانیکه نمی‌توانند از خانه کار کنند. این شامل کارگران اساسی و ضروری، خرده فروشان تامین کننده مایحتاج ضروری، کسانی که در صنایع تولیدی هستند و مستقیماً در پشتیبانی از عدم شیوع کرونا کار می‌کنند، سایر مشاغل و خدمات ضروری در رابطه با کنترل کرونا، مددکاران اجتماعی، کارگران حمل و نقل، انبارداران و توزیع کنندگان، اعضاء دادگاه و کارمندان سیستم قضائیه، برقکاران، کارگران زیرساخت ارتباطات، کارگران مدیریت آب و فاضلاب، کارگران خدمات مالی، تیم‌های دامپزشکی، کارگران مدیریت پسماند، کارگران نفت و گاز، کارگران معدن و کارگران فرآوری اورانیوم را شامل می‌شود. البته کارگران خرده‌فروشی شامل هر کسی که در فروشگاه‌های مواد غذایی، بانک‌های مواد غذایی، داروخانه‌ها، خدمات دولتی استانی و فدرال کانادا کار می‌کنند، عمده فروشان و فروشندگان کالاهای عمومی، افرادی که در رستوران‌ها و مشروب‌فروشی‌ها کار می‌کنند نیز جزو این گروه هستند.
 
هفته ۱۷ مه:
 • افراد ۳۰ سال به بالا
 
هفته ۲۴ مه
 • افراد ۱۸ سال به بالا
 
تکلیف کارمندان و کارگران آموزش و پرورش و مراقبت از کودکان چه می‌شود؟
کارکنان آموزش و پرورش که از دانش‌آموزان با نیازهای ویژه مراقبت می‌کنند، کارمندان کارگران آموزش و پرورش در نقاط پُرشیوع و یا مراقبان کودکان در محیط‌های دارای مجوز، همگی از همین امروز مجاز به رزرو واکسن زدن هستند.
Date: Thursday, April 29, 2021 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه
Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به