دستور استانی در خانه ماندن امروز توسط فورد اعلان خواهد شد و از ساعت ۱۲:۰۱ بامداد روز پنج‌شنبه اجرایی می‌گردد و حداکثر برای چهار هفته ادامه خواهد داشت
منابعی که در روند کاری داخلی دولت انتاریو هستند می‌گویند که انتاریو دستور "در خانه ماندن" را در جلسه اضطراری نیمه شب سه‌شنبه تصویب کرده و امروز چهارشنبه آنرا اعلان می‌کند. بدین ترتیب همه فروشگاه‌ها (بجز فروشگاه‌های ضروری) فقط مجاز به فروش دم درب خواهند بود. این اقدام در پی انتقادهایی صورت گرفت که محدودیت‌های اعلام شده در هفته گذشته دولت موسوم به "اقدامات ترمز اضطراری" را در مقابل گسترش موج سوم کوید-۱۹ ناکافی می‌دانست. بدین ترتیب انتاریو اولین استان کانادا خواهد بود که مشابه سال گذشته تقریبا همه جا را تعطیل می‌کند.
منابع آگاه از تصمیم کابینه گفتند که دستور استانی در خانه ماندن امروز توسط فورد اعلان خواهد شد و از ساعت ۱۲:۰۱ بامداد روز پنج‌شنبه اجرایی می‌گردد و حداکثر برای چهار هفته ادامه خواهد داشت.
Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
 
بزودی اعلان می‌گردد: انتاریو از سحرگاه پنجشنبه بسته می‌شود
این منابع گفتند که برای خرید حضوری و در داخل فروشگاه، فقط فروشگاه‌های مواد غذایی و داروخانه‌ها، و نیز قسمت مواد غذایی و داروخانه‌ای فروشگاه‌های بزرگ مجاز به باز ماندن خواهند بود. بجز مراکز فروش باغبانی، عملیات ساختمان‌سازی و مراکز واکسیناسیون کلیه فروشگاه‌های دیگر فقط و فقط مجازند تا آنلاین بفروشند و دم درب اجناس را تحویل دهند. هنوز اینگونه بسته شدن با بسته شدن همگانی سال گذشته توسط دولت فدرال کانادا، با وجود مشابهت‌های بسیار زیاد کمی تفاوت دارد که در آن فقط تعدادی از فروشگاه‌های مایحتاج ضروری باز ماندند.
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که تعطیلی مدارس در سطح استان بخشی از برنامه دولت باشد. در حکم خانه نشینی که در ماه فوریه در انتاریو برقرار بود، هم فروشگاه‌ها و هم مدارس به صراحت شامل بسته شدن نمی‌شدند. دولت می‌گوید طبق آمار رسمی اداره بهداشت مدارس امن‌ترین مکان اجتماعی در انتاریوست زیرا نرخ شیوع در مدارس زیر ۱.۸ درصد است. با اینحال دو منطقه تورنتو و پیل به ترتیب دیروز و پریروز مدارس منطقه خود را بدون هماهنگی با دولت و بنا به توصیه اداره بهداشت بستند.
افسران پزشکی بهداشت سه منطقه بزرگ بهداشتی انتاریو شامل تورنتو، پیل و اتاوا روز دوشنبه خواستار دستور فوری در خانه ماندن، محدودیت جابجایی بین مناطق، و صدور حکم اضطراری پرداخت حقوق روزهای بیماران را کردند. آنها دستور تعطیلی مدارس را صادر کردند و طبق آن تقریباً ۶۰۰,۰۰۰ دانش‌آموز را فقط چند روز قبل از تعطیلات بهاری، که قرار بود از پانزدهم آوریل آغاز شود، به سر کلاس‌های آنلاین فرستادند. اتحادیه مدارس اعلان کرده که کلیه مدارس بصورت حضوری تا دو هفته تعطیل خواهند بود.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Ontario COVID-19 Vaccine Farsi
روز سه‌شنبه ، فورد از تدابیری که هفته گذشته اعلام کرده بود دفاع کرد اما گفت که اقدامات دیگری در دست بررسی دارد. او بعدازظهر دیروز در یک کنفرانس خبری گفت: "من فکر می‌کنم ما هفته گذشته با تعطیل کردن کل استان اقدامات گسترده‌ای انجام دادیم. این بسیار بزرگ بود، هزاران هزار تجارت تعطیل شدند، که من از انجام آن متنفرم، اما ما برای رسیدن به موج کرونا نیاز به حرکت بسیار سریع، و محدودیت‌های بیشتری خواهیم داشت".
انتاریو به طور متوسط بیش از ۲,۸۰۰ مورد ابتلای جدید روزانه کوید-۱۹ را طی هفته گذشته گزارش کرده است. ۵۱۰ بیمار مبتلا به کوید-۱۹ در آی‌سی‌یو تحت درمان هستند که بالاترین میزان بستری‌ها در این بخش از زمان شروع شیوع کروناست. رکورد سابق بستری آی‌سی‌یو با ۴۲۰ بیمار مربوط به اواسط ژانویه امسال و در طول موج دوم بوده است.
Date: Wednesday, April 7, 2021 - 07:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه
Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به