واجد شرایط بودن در مناطق پُرخطر پیل و تورنتو شامل همه ۱۸ ساله‌ها به بالا و نیز معلمان می‌شود
همانطوریکه در خبر صبح امروز ایران استار آمده بود، امروز بعدازظهر داگ فورد نخست وزیر انتاریو با اعلان وضعیت اضطراری، انتاریو را از سحرگاه فردا پنجشنبه به مدت چهار هفته بست. این بستن از بسیاری موارد شبیه بستن ژانویه امسال که طی آن دستور در خانه ماندن صادر شده بود می‌باشد.
با همین اعلان، فورد گفت که واکسیناسیون در انتاریو سرعت گرفته و به زودی نوبت به جوانان خواهد رسید. فورد چندین بار با تاکید گفت که حدود یک میلیون سالمند بالای شصت سال هنوز واکسن نزده‌اند در حالیکه ۹۶ درصد مرگ و میرهای استان در همین محدوده سنی رخ داده و از همه مردم در همه رده سنی خواست در اولین فرصتی که می‌توانند واکسن بزنند.
Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
 
بسته شدن فردای انتاریو دقیقا چیست؟ ۱۸ سال به بالا هم آماده واکسیناسیون شوند
خرده‌فروشی‌ها:
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
خرده‌فروشان غیر ضروری محدود به تحویل فروش‌هایشان در جلوی در مغازه‌هایشان بین ساعات ۷ صبح تا ۸ شب هستند. تحویل دم درب منازل نیز بین ساعت ۶ صبح تا ۹ شب مجاز خواهد بود.
مراکز فروش اجناس باغبانی در فضای باز، نهالستان‌های گیاهان و گلخانه‌های داخلی می‌توانند برای خرده‌فروشی با محدودیت ظرفیت ۲۵ درصدی باز بمانند.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Ontario COVID-19 Vaccine Farsi
دسترسی به مراکز خرید و پاساژها محدود به تحویل در جلوی درب مراکز و فقط با قرار ملاقات است.
فروش حضوری در همه فروشگاه‌های فروشنده مایحتاج اولیه اعم از بزرگ و کوچک محدود به فروش مواد غذایی، وسایل نظافت منزل و اقلام دارویی است.
بعضی از خرده‌فروشی‌های خاص می‌توانند برای خرید حضوری و فقط با قرار ملاقات بین ساعت ۷ صبح تا ۸ صبح با ۲۵ درصد ظرفیت خود باز بمانند. این مشاغل عبارتند از:
  • فروشگاه‌های لوازم ایمنی
  • مشاغل فروش یا اجاره یا تعمیر وسایل پزشکی و کمک پزشکی
  • خدمات اجاره و وسایل نقلیه، ماشین آلات و سایر تجهیزات
  • فروشگاه‌های عینک فروشی طبی با نسخه
  • نمایشگاه‌های فروش، تعمیر و تجهیز وسایل نقلیه، قایق‌ و وسایل نقلیه آبی
  • فروشگاه‌های مخابراتی و خدمات ارتباط از راه دور ارائه دهنده تعمیرات و پشتیبانی فنی
 
مدارس:
مدارس در حین دستور خانه ماندن باز خواهند ماند زیرا از نظر آماری امن‌ترین اجتماع در انتاریو هستند، مگر در مواردی که واحدهای بهداشت عمومی محلی دستور تعطیلی آنها را داده باشند. این استان می‌گوید اقدامات جدیدی پس از بازگشت دانش‌آموزان از تعطیلات بهاری هفته آینده را به اجرا خواهد گذاشت از جمله:
  • آزمایش کرونا در مراکز ارزیابی حتی برای کسانیکه علائمی ندارند بین ۱۲ آوریل تا ۱۸ آوریل
  • تأیید اینکه دانش‌آموزانی که به کلاس می‌روند علائم ظاهری کرونا نداشته باشند
  • آموزش مجدد پروتکل‌های ایمنی کرونا برای دانش‌آموزان و معلمان
  • امکان استفاده حداکثری از آموزش در فضای باز
 
محل کار:
این استان می‌گوید که بازرسی‌های بهداشتی و ایمنی در مراکز تجاری ضروری و با تمرکز بر نقاط پُرشیوع افزایش خواهد یافت.
 
جوانترها و ۱۸ سال به بالا آماده واکسیناسیون شوند
در تلاش برای مبارزه با موج سوم ، واکسن‌های کوید-۱۹ اکنون استان انتاریو می‌گوید افراد ۱۸ سال به بالا به زودی در مناطق پُرشیوع کرونا واکسینه می‌شوند. دولت فورد امروز ۷ آوریل اعلام کرد که طبق برنامه جدید واکسیناسیون هدفمند شده و در نقاط پُرشیوع بیشتر واکسن زده می‌شود. فورد گفت که محله‌های پیل و تورنتو در واکسیناسیون در اولویت قرار می‌گیرند و تیم‌های سیار به زودی برای واکسن زدن عمومی به افراد ۱۸ سال و بالاتر به محیط‌های پُرشیوع و پُرخطر اعزام می‌شوند از جمله به آپارتمان‌های مسکونی پُرجمعیت، عبادتگاه‌ها و مکان‌های بزرگ کاری.
فورد گفت در این مناطق کلینیک‌های فوری نیز بوجود خواهد آمد و افزود که واجد شرایط بودن برای ثبت نام از ۹ آوریل، شامل افراد ۵۰ سال به بالا در مناطق پُر خطر خواهد شد.
 
هم اکنون چه کسی در کجا واجد شرایط واکسن زدن در انتاریوست؟
در ابتدا باید گفت که این استان در حال حاضر در مرحله ۲ واکسن زدن است. بزرگسالان ۶۰ سال به بالا واجد شرایط دریافت واکسن در کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها هستند، در حالی که بزرگسالانی ۵۵ سال به بالا می‌توانند در داروخانه‌ها واکسن بزنند. در محله یورک سن واکسن زدن در پنج منطقه به ۵۰ سال به بالا کاهش یافته است. با اعلام روز چهارشنبه، واجد شرایط بودن در مناطق پُرخطر پیل و تورنتو شامل همه ۱۸ ساله‌ها به بالا و نیز معلمان می‌شود.
طبق اعلان امروز کارکنان آموزش و پرورش که به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه کمک می‌کنند می‌توانند واکسن بزنند و هیئت مدرسه منطقه‌ای نیاگارا اعلام کرد که معلمان و کارکنان آموزش و پرورش می‌توانند از ۱۰ آوریل تا ۱۸ آوریل واکسن خود را دریافت کنند.
 
فورد: الان وقت سیاسی‌بازی نیست
پس از اعلان امروز و در جلسه پرسش و پاسخ پس از آن، سوال شد که چرا دولت انتاریو به درخواست جامعه پزشکی برای تصویب پرداخت حقوق بعلت بیماری ترتیب اثر نمی‌دهد. فورد در پاسخ گفت که این برنامه اتفاقا از قبل وجود دارد و کافی‌ست مردم بطور آنلاین برای آن ثبت نام کنند تا حقوق زمان بیماری خود را دریافت نمایند. فورد توضیح داد: "پیام من به مخالفان و دیگران که در حال حاضر سیاسی‌کاری می‌کنند اینست که این کار شما کاملا غیرمسئولانه است، شما به مردم لطمه می‌زنید، حقوق این افراد از قبل توسط دولت فدرال که ما از آنها متشکریم، از قبل آماده گذاشته شده، لطفا بجای سیاسی‌کاری به مردم بگوئید بروند روی وب سایت کانادا دات سی‌ای و حقوق بیماری خود را دریافت کنند... تقریباً ۳۰۰,۰۰۰ انتاریویی ظرف مدت سه تا پنج روز پس از پُر کردن این فرم آنلاین حقوق بیماری (موسوم به کرسب) را كه هفته‌ای ۵۰۰ دلار (۴۵۰ دلار پس از کسر مالیات) است را تا چهار هفته دریافت می‌کند. ما نخست وزیران استانی ماه‌ها پیش در اینباره با ترودو صحبت کردیم و او با سعه صدر ۱.۱ بیلیون دلار برای این منظور بودجه تخصیص داد که هنوز ۷۵۰ میلیون دلار آن در بانک دولت آماده پرداخت به مردم است. به همه مخالفان و همه کسانی که در مورد بیماری سیاسی‌بازی می‌کنند می‌گویم چرا بجای سیاسی‌کاری سعی نمی‌کنید محل دریافت این پول را به مردم بگوئید؟".
فورد با تشکر از ترودو گفت که طی دو روز گذشته هم مقادیر زیادی واکسن دریافت کرده و انتظار دارد همچنان این سرعت دریافت ادامه داشته باشد (که به سرعت آنها را به مردم خواهد زد) و هم منحنی ابتلاهای روزانه کرونا بشدت بالا رفته است. او مجددا از مردم خواست تا در اولین فرصت ممکنه واکسن بزنند و برای سلامتی خودشان و دیگران به توصیه‌های بهداشتی عمل کنند.
Date: Wednesday, April 7, 2021 - 20:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه
Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به