دی ویلا گفت که تورنتو در نقطه‌ای نیست که بتوان با خیال راحت محدودیت‌ها را برداشت
دو منطقه بزرگ درگیر با شیوع کوید-۱۹ از استان انتاریو خواستند تا رفع محدودیت‌های اعلان شده و پابرجای کنونی در این مناطق حداقل برای دو هفته به تأخیر بیافتد و می‌گویند باز کردن مجدد و زود این مناطق می‌تواند منجر به افزایش شیوع کرونا شود. مقامات پزشکی بهداشت تورنتو و پیل این درخواست را در نامه‌ای به رئیس ارشد پزشکی انتاریو ارائه دادند. قرار است که این نقاط در روز چهارشنبه ۲۲ فوریه بازگشایی شوند، اما داگ فورد نخست وزیر انتاریو نگفته که حتما این مناطق را باز خواهد کرد.
دکتر "آیلین دو ویلا" و دکتر "لارنس لو" گفتند که آنها توصیه می‌کنند تورنتو و پیل همچنان تحت محدودیت‌های فعلی که دستور می‌دهد مردم از خانه‌هایشان خارج نشوند، حداقل تا ۹ مارس باقی بمانند.
Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
 
روسای بهداشت و پزشکی تورنتو و پیل خواستار بسته بودن این مناطق حداقل تا ۹ مارس شدند
این دو پزشک و روسای این مناطق در نامه خود نوشتند: "انتظار می‌رود هرگونه کاستن از اقدامات محدود کننده در ۲۲ فوریه منجر به افزایش شیوع کوید-۱۹ و (انواع نگرانی) بیش از آنچه در حال حاضر است، شود. به نوبه خود، می‌توان انتظار داشت که این کاستن از اقدامات منجر به افزایش بیماری‌های مرتبط با کوید-۱۹، افزایش شیوع کرونا، بستری شدن بیشتر در بیمارستان‌ها و نیز مرگ شود".
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
انتاریو قرار است هفته آینده دستور ماندن در خانه برای مناطق تورنتو، پیل، یورک و نورت‌بی را لغو کند و این مناطق را نیز به مانند دیگر مناطقی که از هفته پیش به شکلی بازگشایی شده بودند برگرداند. اکنون همه مناطق دیگر استان این انتقال را انجام داده‌اند. انتاریو گفته است قبل از تصمیم‌گیری در این موارد حتما با افسران پزشکی در هر منطقه مشورت خواهد کرد.
دو رئیس پزشکی این مناطق در نامه خود آورده‌اند که آنها از تهدیدات ناشی از شیوع بیشتر کرونا نگران هستند. آنها همچنین گفتند که تعداد بیماران بستری شده در کوید-۱۹ هنوز به اندازه کافی کاهش نیافته است و بیمارستان‌ها هنوز با کمبودهای جدی ظرفیتی روبرو هستند. دی ویلا گفت که تورنتو در نقطه‌ای نیست که بتوان با خیال راحت محدودیت‌ها را برداشت. وی روز چهارشنبه هنگام بحث درباره این نامه به خبرنگاران گفت: "من هرگز به اندازه الان نگران تهدید کوید-۱۹ برای سلامتی مردم نبوده‌ام، در هیچ مرحله دیگری از این شیوع بیماری تاکنون".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
insurance بیمه
دکتر لو ریاست منطقه بهداشتی و پزشکی پلی نیز گفت اگرچه شیوع روزانه کرونا کاهش یافته است، اما حفظ محدودیت‌های فعلی برای مدتی دیگر به مقامات اجازه خواهد داد تا درک بهتری از روندهای شیوع کنونی و مقابله با آن داشته باشند. وی روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: "حفظ وضع موجود فقط برای یک دوره بیشتر برای ۱۴ روز به ما این امکان را می‌دهد که بهتر ببینیم که روندهای کنونی مختلف شیوع کرونا به کدام طرف می‌روند و هرگونه تأثیر ممکنه مانند بازگشایی مدارس را نیز بررسی کنیم".
"جان توری" شهردار تورنتو نیز از موضع رئیس بهداشت منطقه خود دفاع کرد و گفت اگر چه وی بشدت نگران بیزینس‌های محلی است اما بیشتر از همه نگران جان مردم است و افزود که خودش به توصیه‌های دو ویلا عمل خواهد کرد. به گفته دو ویلا و توری، اکنون رشد و شیوع نسخه انگلیسی کرونا که تا سه برابر بیشتر از نسخه اصلی‌ست و گمان می‌رود کُشنده‌تر نیز باشد، در حال گسترش در این مناطق است که همین امر موجب نگرانی عمیق وی و پزشکان می‌باشد.
"کریستین الیوت"، وزیر بهداشت گفت که دولت اطلاعات اولیه مربوط به مناطق را از پزشکان استان دریافت کرده و گزارش و توصیه‌های بیشتری را نیز مجددا روز پنجشنبه دریافت خواهد کرد. وی افزود که هیچ تصمیمی در مورد اینکه آیا نقاط پُرشیوع کنونی همچنان بسته بمانند یا خیر، اتخاذ نشده است. او مشخصا تاکید کرد: "این مسئله پس از بررسی شواهد مشخص خواهد شد".
انتاریو امروز ۸۴۷ مورد ابتلای جدید روزانه کوید-۱۹ را در روز چهارشنبه همراه با ۱۰ مورد مرگ ناشی از آنرا گزارش کرده است. حدود یک ماه پیش آمار روزانه شیوع کرونای انتاریو ۳,۵۰۰ مورد در روز بود. پیشتر دکتر "ویلیامز" رئیس ارشد بهداشتی انتاریو گفته بود در صورتیکه آمار ابتلاهای روزانه استان به زیر هزار نفر برسد، استان بازگشایی خواهد شد. کانادا در مجموع موج دوم شیوع کرونا را پُشت سر گذاشته اما پزشکان معتقدند احتمالا موج سوم با نسخه‌های انگلیسی، برزیلی و آفریقای جنوبی کرونا در راه است.
Date: Wednesday, February 17, 2021 - 21:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به