والدین اجازه دارند تصمیم بگیرند که آیا فرزندشان در ماه سپتامبر به صورت حضوری به مدرسه برگردند یا خیر
امروز ۳۰ جولای، وزیر آموزش و پرورش رسما اعلان کرد که دانش‌آموزان مدارس ابتدایی و بسیاری از دانش‌آموزان دبیرستان‌ها به طور تمام وقت از ماه سپتامبر به مدارس خواهند رفت. "داگ فورد" نخست وزیر و "استفان لچه"، وزیر آموزش و پرورش فقط شش هفته مانده به آغاز سال تحصیلی این موضع جدید استان را اعلان کردند.
 
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیاChatr best sale discounted plan Toronto
بازگشایی مدارس انتاریو از سپتامبر
از ماه مارس هنگامی که شیوع بیماری کوید-۱۹ استان انتاریو را در بر گرفت دو میلیون دانش‌آموز در ۴،۸۰۰ مدرسه عمومی انتاریو تعطیل شدند. فورد امروز گفت: "ما اولین استان بودیم که طی تصمیمی دشوار اما ضروری، مدارس را در ماه مارس تعطیل کردیم. این تصمیم خانواده‌ها را تحت‌الشعاع قرار داد اما اکنون وقتی به عقب نگاه می‌کنم می‌بینم که تصمیم صحیحی اتخاذ شده است". در اینجا نگاهی به برنامه دولت برای ماه سپتامبر می‌اندازیم:
 
Insurance-best-rate-roya-saegh-CanadaHan Dong Toronto Canada MP
مدارس ابتدایی:
کودکان از مقطع مهدکودک تا کلاس ۸، پنج روز هفته بصورت تمام وقت شامل کلاس و ناهار، و بدون هیچ تغییری در اندازه کلاس‌ها به مدرسه خواهند رفت. آنها در تمام مدت بصورت یک گروه خواهند بود، پروتکل‌های بهداشتی و ایمنی لازم برای هر گروه پیاده خواهد شد و برخی تغییرات لازم در زمان ناهار و دستشویی اعمال خواهد شد. زدن ماسک‌های غیر پزشکی برای دانش‌آموزان کلاس‌های ۴ تا ۱۲ الزامی خواهد بود. زدن ماسک برای دانش‌آموزان مهدکودک تا کلاس ۳ در فضاهای مشترک ترغیبی بوده اما اجباری نیست.
Car Home Low rate insurance بیمه
دولت گفت که معلمان وظیفه دارند کلیه مطالب برنامه‌های درسی پایه را تدریس کنند. معلمان تخصصی مانند معلمان زبان فرانسه هنوز هم می‌توانند برای تدریس وارد گروه دانش‌آموزان در کلاس‌ها شوند.
 
مدارس متوسطه:
مدارس متوسطه در کلاس‌های تقریبا ۱۵ دانش‌آموزی تشکیل خواهند شد. دانش‌آموزان در روزهای متناوب یا برنامه‌های متناوب سر کلاس‌ها خواهند رفت بطوریکه حداقل ۵۰ درصد از روزهای آموزشی را در مدرسه حضور داشته باشد. لیست مشخص شده ۲۴ ناحیه آموزشی به شرح ذیل است:
Toronto, Toronto Catholic, Peel, Dufferin-Peel Catholic, York, York Catholic, Durham, Durham Catholic, Halton, Halton Catholic, Waterloo, Waterloo Catholic, Thames Valley, London District Catholic, Ottawa-Carleton, Ottawa Catholic, Hamilton-Wentworth, Hamilton-Wentworth Catholic, Niagara, Niagara Catholic, Greater Essex Country, Windsor-Essex Catholic, Conseil des écoles catholiques du Centre-Est and Conseil des écoles publiques de l’Est de l'Ontario.
 
باقی ناحیه‌های آموزشی استان مجاز خواهند بود برای پنج روز در هفته با حضور کامل کلیه دانش‌آموزان، دوباره کلاس‌ها را تشکیل دهند. این استان خاطرنشان كرد كه مدارس متوسطه در این ناحیه‌ها "معمولاً تعداد دانش‌آموزان کمی دارند". دولت گفت که آنها همچنان  روندهای بهداشت عمومی در مدارس را زیر نظر داشته و در صورت لزوم برخی از نواحی را از لیست حذف یا اضافه خواهند کرد.
کلیه نواحی آموزشی مکلفند روش‌هایی را برنامه‌ریزی و اجرا کنند که طی آنها دانش‌آموزان "حداقل مواجه با یکدیگر" را داشته باشند.
 
اقدامات ایمنی مدارس
به گفته دولت ، برای اطمینان از "محیط‌های سالم و ایمن" برای دانش‌آموزان و کارمندان در مدارس، چندین استراتژی استفاده خواهد شد:
ماسک‌های غیر پزشکی برای دانش‌آموزان کلاس‌های ۴ تا ۱۲ الزامی خواهد بود. دانش‌آموزان مهد کودک تا کلاس ۳ نیازی به زدن ماسک در فضاهای مشترک ندارند اما به زدن آن ترغیب می‌شوند. ماسک‌های پزشکی برای معلمان و سایر کارمندان مدرسه ارائه خواهد شد.
مدارس موظف به اجرای موارد بهداشتی اضافه بر سازمانی مانند شستن دست‌ها، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از برخورد مستقیم هستند. آنها همچنین بازدیدکنندگان از مدارس را ملزم می‌کنند تا از پیش ثبت نام کرده و مکان و مدت محدودی را در مدرسه سپری کنند. مدارس همچنین هر روز به والدین دانش‌آموزان این امکان را می‌دهند تا فرزندانشان را در مدارس از طریق صفحه نمایش ببینند. اگر دانش‌آموز یا کارمندی علائم کوید-۱۹ داشته باشد باید در خانه بماند.
والدین اجازه دارند تصمیم بگیرند که آیا فرزندشان در ماه سپتامبر به صورت حضوری به مدرسه برگردند یا خیر. دانش‌آموزان گزینه یادگیری از راه دور توسط هیئت مدیره مدرسه را نیز دارند. دولت گفت هیئت مدیره مدارس موظف به اجرای مدل‌های یادگیری از راه دور هستند. دانش‌آموزانی که سطح بالایی از نیازهای ویژه آموزش و پرورشی دارند و قادر به یادگیری از راه دور نیستند، می‌توانند هر روز مدرسه بروند.
 
اگر یک دانش‌آموز یا کارمند کرونا بگیرد چه می‌شود؟
طبق گفته دولت، هر دانش‌آموز یا کارمندی که علائم کوید-۱۹ را داشته باشد باید فوراً از دیگران جدا شده؛ دانش‌آموزان با والدینشان، و کارمندان به شخصه برای انجام آزمایش کرونا با مراکز آزمایش تماس بگیرند.
افرادی که تست کرونایشان مثبت شود تا زمانی که توسط متخصص بهداشت عمومی "سالم" اعلان نشود اجازه بازگشت به مدرسه نخواهند داشت. هرکسی که نتیجه تست کرونایش منفی باشد می‌تواند ۲۴ ساعت پس از جواب منفی و در صورتیکه علائم کرونا را از خود بروز ندهد، به مدرسه برگردد. هر مورد مشکوک یا تأیید شده کوید-۱۹ باید گزارش داده شود و کارمندان مدارس برای برخورد با کلیه موارد آموزش می‌بینند.
 
بودجه جدید مدارس
دولت انتاریو گفت که ۳۰۹ میلیون دلار بودجه جدید برای کمک به بازگشایی ایمن مدارس اختصاص داده است. دولت ۶۰ میلیون دلار برای ماسک و تجهیزات محافظ شخصی، ۸۰ میلیون دلار برای بودجه کارمندان اضافی، ۲۵ میلیون دلار برای تمیز کردن وسایل و ۱۰ میلیون دلار نیز برای آموزش بهداشت و ایمنی اختصاص داده است.
 
اتوبوس مدرسه و ورزش
طبق گفته دولت دانش‌آموزان باید در اتوبوس مدرسه صندلی خاص خودشان را داشته باشند و باید کنار افرادی از خانه یا کلاس خود بنشینند. وسایل حفاظت شخصی در اختیار رانندگان اتوبوس مدرسه قرار می‌گیرد، صندلی پشت راننده باید همیشه خالی باشد و اتوبوس‌ها باید بطور مرتب تمیز شوند. پنجره‌های اتوبوس‌های مدرسه باید در صورت امکان باز باشد تا گردش بیشتر هوا انجام گیرد.
امکان ورزش گروهی و باشگاهی در صورت حفظ فاصله اجتماعی و تمیز کردن مرتب تجهیزات ورزشی، لازمه فعالیت ورزشی در مدارس است.
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, July 30, 2020 - 16:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignOntario COVID-19 Vaccine Farsi

Share this with: ارسال این مطلب به