روز جمعه ۱۱ ژوئن و ۳ روز زودتر از تاریخ پیش‌بینی شده، بازگشایی مرحله اول انتاریو آغاز می‌شود
روز جمعه ۱۱ ژوئن و ۳ روز زودتر از تاریخ پیش‌بینی شده، بازگشایی مرحله اول انتاریو آغاز می‌شود. تاریخ این بازگشایی را فورد روز دوشنبه گذشته اعلان کرده بود. مرحله اول بازگشایی قرار بود زمانی آغاز گردد که ۶۰٪ از بزرگسالان اولین دوز واکسن کوید-۱۹ خود را دریافت کرده‌اند، و پس از آن اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود، در بازه‌های ۲۱ روزه بازگشایی‌های دوم و نهایتا سوم رخ دهد.
طبق برنامه، مرحله دوم زمانی اتفاق می‌افتد که ۷۰٪ بزرگسالان اولین دوز واکسن را زده باشند و ۲۰٪ نیز هر دو دوز خود را دریافت کرده باشند و شامل گردهمایی ۲۵ نفره در فضای باز و ۵ نفره در داخل خواهد بود؛ رستوران‌ها، لیگ‌های ورزشی، مکان‌های اجتماعات و رویدادها در فضای باز، خدمات مراقبت شخصی که بتوان در آن ماسک زد، سینماهای فضای باز و کتابخانه‌های عمومی می‌شود. و مرحله سوم مرحله آخر زمانی انجام خواهد شد که حدود ۸۰٪ بزرگسالان اولین دوز واکسن را دریافت کرده و ۲۵٪ آنها نیز هر دو دوز خود را زده باشند و شامل بازگشایی کازینوها، سالن‌های ورزشی داخلی، ورزش‌های سرپوشیده، سینماهای داخلی، موزه‌ها، گالری‌ها، کلیه خدمات شخصی، رستوران‌ها، مجالس، خدمات مذهبی و غیره می‌گردد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Minister Mary Ng Nowruz Canada, مری نگی نوروز
 
مرحله اول بازگشایی انتاریو پس از موج سوم کرونا در ۱۱ ژوئن دقیقا شامل چیست؟
قرار بود در چارچوب این بازگشایی اجتماعات بیرونی حداکثر ۱۰ نفره، رستوران‌ها در فضای باز با چهار نفر روی هر میز، کمپ‌ها (اردوگاه‌های تابستانی)، فروشگاه‌های غیر ضروری با ظرفیت ۱۵٪، خُرده‌فروشی‌های ضروری با ۲۵٪ ظرفیت، پارک‌ها، استخرهای روباز، خدمات و مراسم مذهبی در فضاهای باز، باغ وحش‌های بیرونی و باغ‌های گیاهان با محدودیت ظرفیت مجاز به باز کردن باشند. اما این لیست اعلان شده نیز طبق معمول می‌تواند درست پیش از بازگشایی ۱۱ ژوئن، کم و زیاد شود ولی در مجموع از این تاریخ انتاریو وارد مرحله ۱ طرح بازگشایی اقتصادی با تمرکز روی از سرگیری فعالیت‌های فضای باز و افتتاح مشاغل کوچک خواهد بود.
لطفا فیلم زیر را نگاه کنید

قابل ذکر است که با لغو دستور "در خانه ماندن" از ۲۲ مه، بسیاری از محدودیت‌های فضاهای باز کاهش یافتند، برای مثال پارک‌ها، انواع زمین‌های ورزشی، همراه با زمین‌های بازی کودکان باز شده و محدودیت‌های فضای باز از شرایط "صفر یا یک نفر تنها"، به پنج نفر افزایش می‌یافته بود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Shayda شیدا Film-Movie-Persian-Iranian-Shayda-Canada-AmirEbrahimi-Toronto
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Lumiere-Exchange-Nowruz-صرافی-لومیر-هناره
لیست کامل موارد مجاز بازگشایی مرحله اول انتاریو:
 • اجتماعات فضای باز و برنامه‌های عمومی با حداکثر ۱۰ نفر
 • انواع مراسم و مراسم‌های مذهبی در فضای باز، از جمله مراسم عروسی و تشییع جنازه، بسته به تعداد افرادی که می‌توانند فاصله فیزیکی دو متری را حفظ کنند.
 • مراسم مذهبی داخل سالن، از جمله عروسی و تشییع جنازه با ظرفیت حداکثر ۱۵ درصد.
 • خُرده‌فروشی‌های غیر ضروری با ظرفیت ۱۵ درصدی، بدون محدودیت کالاهای قابل فروش.
 • خُرده‌فروشی ضروری و سایر کالاهای مجاز با ظرفیت ۲۵ درصدی، بدون محدودیت کالاهای قابل فروش.
 • رستوران‌ها در فضای باز با حداکثر چهار نفر روی هر میز، به استثنای خانواده‌های پُر جمعیت که معادل کل یا کمتر از از کل جمعیت آنست.
 • کلاس‌های ورزشی و تناسب اندام در فضای باز، گروه‌های تمرینی شخصی و ورزش‌های فردی / تیمی در فضای باز با حداکثر ۱۰ نفر.
 • اردوهای روزانه کودکان و نوجوانان با رعایت کامل دستورالعمل‌های ایمنی کرونا مشخص شده توسط دفتر رئیس ارشد پزشکی.
 • کمپینگ‌های شبانه در اردوگاه‌ها، از جمله پارک‌های انتاریو، و اجاره‌های کوتاه مدت.
 • سالن‌های کنسرت، تئاترها و سینماها به منظور تمرین یا اجرای کنسرت برای ضبط یا پخش آنلاین، رویداد هنری از جمله تئاتر با کمتر از ۱۰ هنرمند اجرا کننده و بدون تماشاگر، با رعایت همه محدودیت‌ها و فقط در فضای باز.
 • پیست‌های اتومبیلرانی و اسب‌دوانی در فضای باز و بدون تماشاگر.
 • جاذبه‌های توریستی سیاحتی در فضای باز مانند باغ وحش‌ها، مکان‌های دیدنی، اماکن تاریخی، باغ‌های گل و گیاه با ظرفیت محدود و رعایت کلیه محدودیت‌ها.
 
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Leah-Taylor-Roy-MP-Aurora-Oak-ridges-Richmond-Hill-Nowruz

در خبر تکمیلی امروز دولت انتاریو آمده است که لیست اعلانی فوق قطعی و جامع نبوده و می‌تواند به حسب مورد بیشتر یا کمتر گردد. دولت می‌گوید در طول بازگشایی، مقامات بهداشتی وضعیت را زیر نظر داشته و دولت مطابق وضعیت و آمار تصمیم‌گیری خواهد کرد. در انتهای اطلاعیه نیز آمده که "قبل از رفتن به مرحله ۲ طرح بازگشایی، انتاریو حداقل ۲۱ روز در مرحله ۱ باقی خواهد ماند" و از مردم درخواست کرده که در اولین فرصت ممکنه هر دو دوز واکسن‌‌های خود را بزنند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Mjid-Jowhari-MP-RichmondHill-Nowruz

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, June 9, 2021 - 23:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به