داگ فورد نخست وزیر انتاریو و جان توری شهردار تورنتو هر دو واکسن آسترازنکا زدند و گفتند که ۱۸ ساله به بالاهای مناطق پُرشیوع واکسن بزنند
رئیس پلیس تورنتو از مردم خواست که دستورات استانی در خانه ماندن را رعایت کنند. این دستور که از روز چهارشنبه گذشته لازم الاجرا شد، برای چهار هفته آینده به قوت خود باقی خواهد بود تا شاید انتاریو بتواند از موج سوم کرونا که اکنون کرونای انگلیسی ترویجش کرده عبور کند.
این در حالیست که داگ فورد نخست وزیر انتاریو و جان توری شهردار تورنتو هر دو واکسن آسترازنکا زدند و گفتند که اکنون در محله‌های پُرشیوع استان و شهر به همه افرادی که بالای سن ۱۸ سال دارند واکسن می‌زنند. انتاریو بدین ترتیب اولین استان کانادا شده که روش واکسیناسیون بر اساس سن را تبدیل به واکسیناسیون بر اساس نقاط پُرشیوع کرده است.
Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
 
پلیس تورنتو دستور در خانه ماندن را اجرا می‌کند؛ واکسیناسیون ۱۸ سال به بالاها در چه مناطقی آغاز شده است؟
"جیمز رامر" رئیس پلیس تورنتو در نشست خبری روز شنبه خود گفت: "من از همه تورنتونی‌ها می‌خواهم که به دستور در خانه ماندن عمل کنند. از خانه خود بیرون نروید مگر اینکه نیاز به مایحتاج اساسی داشته باشید". او گفت پلیس تورنتو مجاز به متوقف کردن اتومبیل‌ها یا ورود به منازل برای بررسی اینکه آیا شخصی این دستور را رعایت می‌کند نیست، و نیز نمی‌تواند از شخصی در خارج خانه، برای ترک خانه توضیح بخواهد اما بلافاصله افزود: "با این حال، اگر افسران زمینه‌های احتمالی مشکوکی در نقض دستورات بهداشت عمومی را بیابند، مجاز به درخواست شناسایی هستند و اگر شخصی از پاسخگویی خودداری کند می‌تواند دستگیر شود یا به اتهام ممانعت از دستور یک افسر پلیس متهم شود".
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
 
انتاریو و تورنتو ۱۸ سال به بالاهای نقاط پُرشیوع کرونا را واکسن می‌زنند
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Ontario COVID-19 Vaccine Farsi
تلاش‌های استان انتاریو برای گسترش واکسیناسیون بزرگسالان در هر سنی، بخصوص نقاط پُرشیوع که از روز شنبه آغاز شده، منجر به صف‌های بلند گشته است. طبق این روند ضربتی، یک واحد سیار با اعلان قبلی وارد یکی از محله‌های پُرشیوع شده و افراد ساکن را واکسن می‌زنند.
این محله‌ها که پیشتر با کُد پستی شناخته شده‌اند عبارتند از:
محله‌های اسکاربورو جنوبی:
M1B, M1C, M1E, M1G, M1H, M1J, M1K, M1M, M1P, M1R, M1X
محله‌های مرکزی نورت یورک:
M2J, M2M, M2R, M3A
در انتهای شرقی تورنتو، بیمارستان "مایکل گارون" امیدوار است که بتواند روزانه ۱,۰۰۰ دوز واکسن کرونای مُدرنا را به ساکنان دو محله "تورنکلیف" پارک و "فلمینگدون" پارک تزریق کند. صدها نفر ساعت‌ها پیش از آغاز واکسیناسیون در محله تورنکلیف پارک تورنتو صف کشیده بودند، برخی از آنها از ساعت ۵ صبح به محل آمده و با خود صندلی آورده بودند تا اولین دوز واکسن‌ خود را دریافت کنند. طبق این برنامه تیم‌های سیار نه تنها در مناطق خاصی مانند مکان‌های مذهبی و پارکینگ‌های بزرگ و ورودی‌های پارک‌ها مردم را واکسینه می‌کنند بلکه در مواردی وارد ساختمان‌های مسکونی و کارخانه‌های بزرگ نیز می‌شوند تا هرکسی که بیشتر از ۱۸ سال سن دارد و ساکن نقاط پُرشیوع است را واکسن بزنند. در طی این چند روز و همکاری بیمارستان‌ها، واحدهای سیار، واحدهای موقتی و داروخانه‌ها تورنتو توانسته ۷۱۰,۸۵۲ دوز واکسن کرونا تزریق کند.
مقامات گفته اند كه اجرای این طرح مدتی به طول می انجامد، اما به گفته كارشناسان این رویكرد، رویكرد خوبی است كه به كاهش تأثیر موج سوم، كه عمدتا افراد جوانتر شاغل در تولید را به بیمارستان می‌فرستد، كمک می‌كند. دکتر "سومن چکربرتی"، پزشک بیماری عفونی در "تریللیوم" می‌سی‌ساگا گفت: "کاهش محدوده سنی مجاز به ۱۸ سال در نقاط پُرشیوع برای شکستن زنجیره انتقال بیماری در محله‌هایی که کارگران معمولاً ویروس را به خانواده خود می‌آورند حیاتی است".
روز شنبه، شهردار جان توری اولین دوز واکسن آسترزنکا را در داروخانه‌ای در خیابان غربی "کوئین" زد و گفت: "واکسن من آسترزنکا بود و من کاملا به آن اطمینان دارم زیرا توسط سیستم بهداشتی کانادا تأیید شده و به میلیونها نفر در سراسر جهان نیز داده شده است. آنچه واقعاً مهم است اینست که واکسن بزنید، مهم نیست کدامیک، فقط واکسن بزنید اگر واجد شرایط هستید".
داگ فورد که یک روز قبل و در روز جمعه واکسن زده بود گفت: "واکسن بزنید! امروز صبح واکسن آسترزنکا خودم را زدم. همه افراد بالای ۶۰ سال و یا در برخی مناطق بالای ۵۰ و ۵۵ انتاریو که واجد شرایط واکسیناسیون هستید، لطفا از طریق وب‌سایت یا شماره تلفن زیر در یک بیمارستان یا داروخانه یا هرکجایی که می‌توانید واکسن بزنید:
1-888-999-6488
covid-19.ontario.ca/book-vaccine
covid-19.ontario.ca/vaccine-locations
 
آخرین آمار نگران کننده
انتاریو در روز شنبه نیز ۳,۸۱۳ مورد کرونا را که ۹۷۳ مورد در تورنتو، ۶۶۹ مورد در پیل، ۴۴۲ مورد در یورک، ۲۸۹ مورد در اتاوا و ۲۸۱ مورد در دورهام داشت را همراه با ۳,۰۴۴,۹۴۹ دوز واکسن زده، ثبت کرده است.
روز جمعه، انتاریو باثبت ۴,۲۲۷ مورد ابتلای روزانه کرونا دومین رکورد سرایت بیماری را ثبت کرده بود بطوریکه ۱,۲۱۸ مورد در تورنتو، ۷۶۲ مورد در پیل، ۵۳۲ مورد در یورک، ۲۴۷ مورد در دورهام و ۲۴۶ مورد در اتاوا گزارش شده بود.
Date: Sunday, April 11, 2021 - 08:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه
Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به