پدر یاسین گفت که جامعه پناهندگان سوری گرد هم آمده و هزینه‌های تشییع جنازه را تامین کرده‌اند
امروز اعلان شد نوجوان انتاریویی که دیروز مرگش در اثر کوید-۱۹ ثبت شده، پناهنده‌ای بوده که به عنوان نظافت‌چی در خانه‌های سالمندان منطقه شهر لندن واقع در غرب تورنتو کار می‌کرده است.
محمد فکیح، تاجر و کارآفرین سرشناس لبنانی‌کانادایی (متولد لبنان و مقیم کنونی تورنتو) که اسپانسر خانواده این جوان بوده می‌گوید مدتی بوده که وی در یک خانه مراقبت طولانی (سالمندان) مشغول به کار شده و اخیرا پس از تشخیص کرونا درگذشته است. او یک پناهنده سوری بود که در سال ۲۰۱۶ با خانواده‌اش که شامل ۵ خواهر و برادر می‌شود به کانادا آمده است. برنامه پذیرش خانواده‌های سوری توسط کانادا شامل خانواده‌هایی می‌شد که حداقل یک عضو خانواده از مشکلات شدید جسمی یا روحی جنگ رنج می‌بردند بطوریکه "استفن دیون" وزیر خارجه وقت کانادا گفته بود این برنامه برای پذیرش آسیب‌دیده‌ترین‌ها از میان هزاران آسیب‌دیده پناهنده سوریه در کشورهای مجاور است.
Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
 
یاسین دابه، جوانترین قربانی کرونا در تورنتو پناهنده سوری نظافت‌چی خانه سالمندان است
"یاسین دابه"، ۱۹ ساله، ساکن لندن انتاریو مدتی بود که برای "میدلکس تراس، که خانه سالمندانی در نزدیکی شهر کوچک "دلاور" از توابع شهر لندن در غرب تورنتوست، کار می‌کرد. محمد فکیح، که سابقه نیکوکاری و جمع‌آوری بیش از ۲ میلیون کمک مالی مردمی به خانواده‌های جانباخته پرواز اوکراینی را نیز در کارنامه دارد، با ابراز همدردی با پدر یاسین گفت: "این خانواده چهار پسر و یک دختر داشت و اکنون آنها یاسین خود را از دست داده‌اند". وی توضیح داد: "{یاسین} می‌خواست درس بخواند، به همین دلیل برای كار {و جمع کردن پول برای درس خواندن} به شركت نظافت "ال‌تی‌سی" پیوسته بود". فکیح توضیح داد که وی می‌خواسته برای تأمین هزینه‌های مراسم تشییع جنازه یاسین پیشنهاد جمع‌آوری کمک مالی مردمی را بدهد دارد اما پدر یاسین که بسیار احساساتی شده بود به فکیح گفته که جامعه پناهندگان سوری گرد هم آمده و هزینه‌های تشییع جنازه را تامین کرده‌اند و وی از كمک‌های آنان بسیار سپاسگزار است.
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
واحد بهداشتی میدلکس‌لندن روز یکشنبه در یک ایمیل به رسانه‌ها گفت که اکنون این سرای سالمندان با ۱۵۰ مورد کرونا شامل ۷۸ کارمند و ۷۲ سالمند ساکن در این خانه مواجه است. این واحد بهداشتی افزوده که تاکنون یک کارمند و ۱۴ نفر از ساکنان این خانه در ارتباط با شیوع بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند.
 
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
insurance بیمه
یاسین جوانترین قربانی کرونا در منطقه
روز شنبه، "الکس سامرز"، معاون بهداشتی واحد بهداشتی درمانی میدلکس‌لندن در مصاحبه‌ای گفته بود که جوانی که امروز درگذشته، جوانترین فرد قربانی کرونا در منطقه است، و افزوده بود: "مطمئناً {امروز} روزی بسیار ناراحت کننده در جنگ با شیوع کروناست". این واحد بهداشتی هویت یا محل کار یاسین را اعلان و یا تأیید نکرده، و تا کنون فقط به این موضوع که او یک پسر جوان و از کارکنان یک خانه مراقبت طولانی مدت بود، بسنده کرده است.
سامرز گفت که تشخیص کرونا در یاسین مربوط به چهار هفته پیش می‌شود و دوره عفونی این جوان در واقع تمام شده بود. او با اشاره به اینکه نمی‌تواند بگوید که شرایط مرگ یاسین چگونه بوده، توضیح داد که یاسین مدت کوتاهی بوده که مشغول به کار شده بود، از زمان تشخیص بیماری دیگر در این مرکز کار نکرده و به قرنطینه رفته بود؛ اکنون نیز تحقیقات در مورد مرگ وی در حال انجام است. در همین روز یک مرد حدودا ۶۰ ساله و یک زن حدودا ۸۰ ساله از خانه‌های سالمندان همین منطقه جزو درگذشتگان دیگر بوده‌اند.
"مری رایتبی"، مدیرعامل "اپنس هیلت سرویس"، شرکت مادر میددلسکس تراس، در بیانیه‌ای گفت که "ما ابراز همدردی عمیق خود را به خانواده و دوستان یاسین تقدیم می‌داریم. ما به احترام درگذشت عزیز آنها، در حال حاضر از ارائه هرگونه اظهار نظری خودداری می‌کنیم". بنا به گفته اتحادیه، یاسین عضو اتحادیه نبوده است.
فکیح گفت که یاسین روز جمعه به خاک سپرده شد و در آمار فوتی‌های روز شنبه کرونا ثبت شده است. وی همچنین گفت: "به دلیل اینکه یاسین هر روز پس از کار به خانه بر‌می‌گذشت، اکنون همه افراد خانواده کرونایی هستند". فکیح افزوده که او و برخی دوستانش در حال پختن ۵۰۰ وعده غذا برای پخش در میان نیازمندان جامعه به احترام یاسین هستند زیرا در وضعیت کنونی نمی‌توانند مجلس ختم برای یاسین بگیرند. فکیح در انتها گفت: "این سنت اسلامی ماست، وقتی کسی درمی‌گذرد، غذا و هدایا به افراد نیازمند می‌دهیم. ما معتقدیم که این امر به روح او و برکت جامعه کمک می‌کند".
Date: Sunday, January 24, 2021 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به