افزایش تبلیغات فروش واکسن احتمالاً ناشی از افزایش بی‌صبری و ناامیدی در دریافت واکسن در دنیا و به ویژه در آمریکاست
بر اساس گزارشی‌های منتشر شده از شرکت‌های امنیت سایبری در ماه ژانویه، فروشندگان آنلاین در فضای "تاریک وب" (فضایی که در آن فروشنده و خریدار و ترافیک اینترنتی ناشناس است) تبلیغات فروش واکسن کرونا را به راه انداخته‌اند که در آن برای هر دوز واکسن معادل ۱,۰۰۰ دلار آمریکا، بیت کوین، درخواست کرده‌اند.
در حالی که از زمان تایید چند نوع واکسن کرونا در ماه دسامبر، کلاهبرداری فروش واکسن در فضای تاریک وب بالا گرفته بود، تا همین چند روز پیش اطلاع دقیقی از نوع و میزان تبلیغات، و نیز قیمت دوزهای آن در دست نبود.
Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
 
تبلیغ فروش واکسن کرونا در بازار آزاد جهانی با نرخ‌های کلان
شرکت "چک پوینت" می‌گوید در هفته پیش توانسته بیش از ۳۴۰ تبلیغ واکسن کرونا را در ۳۴ صفحه پیدا کند، در حالی که در یک ماه پیش فقط در ۸ صفحه تبلیغاتی در مورد این واکسن وجود داشته است. البته در تبلیغات هنوز مشخص نیست که واکسن ارائه شده محصول شرکت "مدرنا" می‌باشد یا "فایزر". در چندین صفحه فروش اطلاعات معیوبی از دوزهای واکسن ارائه شده و یک تبلیغ نیز ادعا کرده که یک فرد احتیاج به دریافت ۱۴ دوز واکسن زدن دارد، در حالیکه پروتکل رسمی و پزشکی این دو واکسن، زدن دو نوبت واکسن را تجویز کرده است.
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
افزایش تبلیغات فروش واکسن احتمالاً ناشی از افزایش بی‌صبری و ناامیدی در دریافت واکسن در دنیا و به ویژه در آمریکاست، زیرا در ایالات متحده عملیات واکسیناسیون نتوانسته به اهداف از پیش تعیین شده خود برسد. شرکت چک پوینت در گزارش خود نوشته که آنها معتقدند کلاهبرداران صرفاً در حال مانور روی استیصال مردم در دریافت واکسن هستند، به ویژه کسانی که قرار نیست به زودی واکسن دریافت کنند. این شرکت افزوده: "ما معتقدیم که چنین وضعیتی به دلیل افزایش تقاضا از سوی افرادی است که نمی‌خواهند {یا نمی‌توانند} هفته‌ها یا ماه‌ها منتظر بمانند تا دولت‌هایشان آنها را واکسینه کنند".
بر اساس این گزارش، پس از تماس یک نفر از این شرکت از طریق نرم‌افزار "تلگرام" و به شکل ارسال یک پیام رمزگذاری شده، پیشنهاد ۷۵۰ دلار به شکل بیت کوین را به فروشنده داد. فروشنده پس از دریافت وجه به شکل بیت کوین، حساب خود در تلگرام را پاک کرد و شرکت نیز واکسنی دریافت نکرد. برخی از این فروشندگان کلاهبردار ادعا کرده‌اند که می‌توانند دوزهای واکسن را به صورت عمده ارائه دهند. یک فروشنده گفته که ۱۰,۰۰۰ دوز از یک نوع واکسن، که آنرا مشخص نکرده را به مبلغ ۳۰,۰۰۰ دلار می‌فروشد.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
insurance بیمه
با افزایش کلاهبرداری، مقامات کشورها بدنبال بستن سایت‌ها و حساب‌های کاربری از این دست هستند. در یک مورد در ۱۳ ژانویه سایتی با بیش از ۵۰۰,۰۰۰ كاربر بسته شد. یوروپول (پلیس اروپا) نیز در بیانیه‌ای گفت: "مقیاس عملیات این نیرو در بستن این سایت تعهد جهانی برای مقابله با استفاده از شبکه تاریک برای ارتکاب جرم را ثابت می‌کند".
کلاهبرداران وب پرداخت‌ها را به شکل بیت کوین می‌پذیرند زیرا ردیابی آنها دشوار است. در ماه جولای گذشته، هکرها موفق شده بودند که ده‌ها حساب کاربری افراد مشهور را هک کنند و با استفاده از آنها ده‌ها هزار دلار پول به شکل بیت کوین به جیب زدند. بیت کوین از زمان بروز شیوع کرونا افزایش چشمگیری داشته بطوریکه اکنون آنرا با طلا مقایسه می‌کنند.
Date: Thursday, January 21, 2021 - 19:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به