آنتی‌بادی‌هایی که علیه ویروس کرونا و در طی موج اول بوجود آمده بود به سرعت در طول تابستان کاهش یافته است
دانشمندان می‌گویند با گذشت زمان، میزان آنتی‌بادی ایمن کننده نسبت به ویروس کوید-۱۹ در میان انگلیسی‌ها کاهش یافته است. طبق مقاله منتشر شده امروز سه‌شنبه، دانشمندان توضیح دادند که آنتی‌بادی‌هایی که علیه ویروس کرونا و در طی موج اول آن در افراد ساکن در انگلستان بوجود آمده بود به سرعت در طول تابستان کاهش یافته؛ این امر نشان می‌دهد که محافظت اجتماعی در مقابل کرونایی شدن دوباره پس از رهایی از بیماری طولانی مدت نیست.
به دنبال اولین موج شیوع کوید-۱۹ در مارس و آوریل، دانشمندان کالج امپریال لندن سطح آنتی‌بادی را در انگلیس ردیابی کرده و تا کنون مورد بررسی قرار داده‌اند. آنها می‌گویند در ۱۷,۵۶۵ تست انجام شده و وجود ۶۰ آنتی‌بادی در میان هزار نفر در ماه جولای، وقتی همان میزان تست در میان هزار نفر انجام شد، فقط ۴۴ نفر در ماه سپتامبر آنتی‌بادی داشتند.
Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
 
خبر بد کرونا: آنتی‌بادی کرونا با گذشت زمان افت می‌کند
مطالعات دانشمندان نشان داد که میزان آنتی‌بادی در انگلیس یک چهارم کاهش یافته و از شش درصد جمعیت در اواخر ژوئن به ۴.۴ درصد در سپتامبر رسیده است. این یافته نشان می‌دهد که احتمال کاهش ایمنی جمعی قبل از موج دوم و پس از برداشته شدن محدودیت‌ها، افزایش یافته است.
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
ایمنی در برابر ویروس کرونا پیچیده و مبهم است. ممکن است که این ایمنی توسط سلول‌های تی و همچنین سلول‌های بی بوجود آید که احتمالا در صورت مواجه مجدد با ویروس بتوانند بسرعت آنتی‌بادی‌های مختلفی را تولید کنند، اما محققانی که روی ویروس‌های کرونای جدید کار می‌کنند معتقدند که محتملا دیگر این ایمنی جدید تولید شده توسط این سلول‌ها خیلی موفق نباشد. بدین ترتیب با کرونا گرفتن و خوب شدن، احتمالا تا آخر عمر در مقابل این ویروس مقاوم نخواهیم شد.
"وندی بارکلی"، رئیس گروه بیماری‌های عفونی در کالج امپریال لندن ، به خبرنگاران گفت: "ما می‌توانیم آنتی‌بادی‌ها را ببینیم، قادریم کاهش آنها را مشاهده کنیم، و نیز می‌توانیم اثربخشی و ایمن‌سازی آنها را نیز روی مردم بررسی کنیم. با توجه به این مشاهدات می‌توانم بگویم با آنچه ما در مورد ویروس‌های مختلف کرونا می‌دانیم، به نظر می‌رسد که با کاهش آنتی‌بادی‌ها‌، میزان ایمنی بدن نیز به همان میزان کاهش می‌یابد و این نشانه‌ای از کاهش یافتن سطح ایمنی در جامعه است".
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Ontario COVID-19 Vaccine Farsi
"کریگ جن"، میکروبیولوژیست دانشگاه "کلگری" که در این تحقیقات دخیل نبوده است گفت که آنتی‌بادی‌ها در کمتر از هشت هفته شروع به محو شدن می‌کنند. وی افزود: "افرادی كه به طور خفیف بیمار می‌شوند چون بشدت بیمار نشده‌اند منابع زیادی را برای ایمنی طولانی مدت صرف نمی‌کنند و نتیجتا متأسفانه به نظر می‌رسد که در آن افراد ایمنی بسیار سریع‌تر محو می‌شود". اما کسانی که کوید-۱۹ آنها با آزمایش "استاندارد طلا" (موسوم به پکر) تأیید شده، در مقایسه با افرادی که بدون علائم بوده‌اند، کاهش آنتی‌بادی کمتری را تجربه کرده‌اند. و در کارکنان مراقبت‌های بهداشتی، ، احتمالاً به دلیل تماس مکرر با ویروس، هیچ تغییری در سطح آنتی‌بادی‌هایشان دیده نشده است.
 
واکسن ممکن است محافظ بهتری از گرفتن بیماری باشد
نتایج ذکر شده این مطالعه که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته، مشابهات زیادی با یافته‌ها در آلمان دارد. محققان آلمانی نیز قبلا دریافته بودند که اکثریت قریب به اتفاق مردم حتی در نقاط با شیوع بالای کرونا آنتی‌بادی کوید-۱۹ را ندارند، و حتی آنهایی که این بیماری را گرفته‌اند ممکن است آنتی‌بادیشان محو شود.
سخنگوی سازمان بهداشت جهانی "طاریک جاسارویچ" گفت: عدم اطمینان در مورد دوام مصونیت و این واقعیت که اکثر مردم هرگز از ابتدا آنتی‌بادی علیه ویروس کرونا نداشته‌اند ، نشان‌دهنده لزوم شکستن زنجیره انتقال است. وی در جلسه توجیهی سازمان ملل در ژنو گفت: "دستیابی به مصونیت جمعی با اجازه دادن به شیوع ویروس در میان مردم و سپس ایمن شدن آنها در مقابل بیماری، واقعاً گزینه صحیحی نیست (مانند آنچه سوئد در حال انجامش است)".
مطالعه کالج امپریال بر اساس بررسی تصادفی ۳۶۵,۰۰۰ بزرگسال تهیه شده است.
کاهش سریع آنتی‌بادی‌ها لزوماً تاثیری در ساخت واکسن‌های در حال بررسی کنونی ندارد. "بارکلی امپریال" در این زمینه گفت: " یک واکسن خوب ممکن است از ایمنی طبیعی بهتر باشد". "جن گومرمن"، استاد ایمونولوژی دانشگاه تورنتو نیز که در حال بررسی سطح آنتی‌بادی در پاسخ به پروتئین "سالیوا"ست گفت: "اگر بتوانیم آنتی‌بادی خوبی برای ویروس بیابیم، باید بتوانیم آنتی‌بادی خوبی را نیز بعنوان واكسن درست کنیم و که از دوام مناسبی برخوردار باشد". البته او گفت که اطلاعات کنونی ما محدود به شش ماه می‌شود که به اندازه کافی نیست.
Date: Tuesday, October 27, 2020 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه
Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به