بنا به دلایل ناشناخته جوانان، نوجوانان و کودکان در مقابل کرونا بیشتر از دیگر رده‌های سنی مقاومند
امروز صبح اداره بهداشت کانادا اعلان کرد که واکسن فایزر کوید-۱۹ را برای کانادایی‌های ۱۲ سال به بالا تأیید می‌کند. بدین ترتیب كانادا اولین كشور جهان شد که یک واکسن را برای نوجوانان تایید کرد و به همین علت این خبر بسرعت تبدیل به یکی از مهمترین اخبار دنیا شد.
تاكنون اداره بهداشت کانادا، مانند دیگر نقاط دنیا واکسن‌ها را فقط برای افراد بالای ۱۶ سال تأیید کرده بود اما اکنون و با این تائیدیه، واکسن فایزر قابل تزریق به افراد ۱۲ سال به بالا در کاناداست. اما فایزر به همینجا بسنده نکرد و امروز اعلان کرد که طی چند ماه آینده درخواست تایید واکسنش روی کودکان ۵ تا ۱۱ سال را ارائه خواهد داد.
Han Dong Toronto Canada MP
Chatr best sale discounted plan Toronto
 
تایید واکسن فایزر برای نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ سال در کانادا؛ فایزر بدنبال مجوز کودکان ۵ تا ۱۱ سال
دکتر "سوپریا شارما"، مشاور ارشد پزشکی اداره بهداشت کانادا گفت: "این اولین واکسنی است که در کانادا برای جلوگیری از کوید-۱۹ در نوجوانان مجاز اعلان می‌شود و یک نقطه عطف مهم در مبارزه کانادا با شیوع کروناست". این اعلامیه پس از آن صورت گرفت که سازندگان این دارو اعلام کردند واکسن آنها در آزمایش بالینی در اواخر ماه گذشته پاسخ‌های قوی پادتنی در نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ ساله ایجاد کرده و برای آنها بی‌خطر و موثر است. فایزر می‌گوید آزمایش بالینی این شرکت شامل دو گروه ۱,۱۰۰ نفری نوجوانان بوده است: از گروه اول بدون دریافت واکسن مجموعا فقط ۱۸ نفر کرونا گرفتند و در گروه دوم که واکسن دریافت کرده بودند هیچ‌کسی کرونا نگرفته بود. لازم به ذکر است که بنا به دلایل ناشناخته جوانان، نوجوانان و کودکان در مقابل کرونا بیشتر از دیگر رده‌های سنی مقاومند بطوریکه بنا به این آمار فقط ۱.۶ درصد نوجوانان کرونا گرفته‌اند؛ ;و طبق آمار شارما، افراد زیر ۱۹ سال فقط ۲۰ درصد کل جمعیت کرونا گرفته کانادا را تشکیل می‌دهند، بعلاوه اینکه شدت بیماری در افراد زیر ۱۹ سال بسیار پایین‌تر از دیگر افراد است.
Insurance-best-rate-roya-saegh-Canada
Ontario COVID-19 Vaccine Farsi
در حال حاضر هیچ واکسنی برای کودکان زیر ۱۲ سال در کانادا تأیید نشده، اما امروز شارما گفت تحقیقات در مورد ایمنی واکسن کوید-۱۹ فایزر و مُدرنا روی کودکان هم اکنون در حال انجام است. وی گفت: "فایزر در گروه‌های سنی کودکان نیز در حال انجام آزمایشات مداومی است. آنها به ما گفته‌اند که ممکن است به زودی و در ماه سپتامبر نتایج آزمایشاتشان را روی کودکان بین ۵ تا ۱۱ سال ارائه دهند و از ما درخواست صدور مجوز نمایند". او افزود: "اداره بهداشت کانادا زمانبندی مشخصی درباره اینکه این نوجوانان و سپس کودکان واکسینه می‌شوند ندارد. استفاده از این واكسن‌ها به استان‌ها و قلمروهای کانادا بستگی دارد كه باید با توجه به مشخصه‌های جمعیتی خود، گروه‌های اولویت‌دار و نحوه استفاده از این واکسن‌ها را مشخص نمایند. اینکه روند واکسیناسیون و افتتاح مدارس چیست، یک مسئله کاملا استانی می‌باشد".
 
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
آمریکا در راه تایید مجوز استفاده از واکسن کرونای فایزر و مُدرنا روی نوجوانان
طبق گزارشات درز کرده از ایالات متحده، انتظار می‌رود "اف‌دی‌ای" آمریکا هفته آینده مجوز اضطراری تزریق واکسن فایزر را همانند کانادا برای استفاده روی نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ ساله صادر نماید. آمریکا می‌گوید ۲۲٪ کل موارد کرونای این کشور در این گروه سنی روی داده است. فایزر که درخواست تایید واکسنش روی نوجوانان در آمریکا را زودتر از کانادا ارسال کرده بود می‌گوید که آزمایشات فاز ۳ آنها روی این گروه سنی "۱۰۰٪ اثربخش بود است.
این اخبار در حالی منتشر می‌شود که فایزر و مدرنا می‌گویند در حال ادامه دادن آزمایشات واکسن خود روی کودکان ۶ ماهه تا ۱۱ ساله هستند. فایزر اولین واکسنی در ایالات متحده آمریکا بود که مجوز اضطراری تزریق را در ماه دسامبر دریافت کرد. مجوز اضطراری به این معنی‌ست که بعلت شرایط مجوز موقتی دریافت کرده است و با پایان یافتن وضعیت اضطراری امکان دارد مجوز واکسن آن لغو شود. کلیه واکسن‌های تایید شده در آمریکا و کانادا دارای مجوز اضطراری هستند. تصویب کامل یک واکسن توسط اداره بهداشت به این معنی است که آنها می‌توانند واکسن را مستقیماً به مصرف‌کنندگان ارائه کنند و بستگی به شرایط ندارد، این روندی‌است که تأیید آن احتمالاً ماه‌ها طول می‌کشد.
Date: Wednesday, May 5, 2021 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه
Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به