ایران استار: یک زن ۹۷ ساله در مونتریال که در فاز اول واکسیناسیون کرونا واکسن مُدرنا را دریافت کرده بود در فاز دوم به اشتباه واکسن فایزر را دریافت کرده است. این اشتباه همچنین باعث شده که اولین نفری در کانادا باشد که دوز دوم واکسن خود را هم دریافت کرده است.
"پاتریسیا دی بیاز" دختر این خانم ۹۷ گفته است که مادرش به زوال عقل مبتلاست و اصلا متوجه نبوده چه واکسنی را دریافت می‌کند و افزوده که از این اتفاق بسیار ناراحت است ;و این یک اشتباه کوچک نیست.
Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
 
داستان عجیب تزریق اشتباهی دوز دوم واکسن کرونا به یک پیرزن ۹۷ ساله در مونتریال
دی بیاز گفته که مادرش "آنتونیتا پولیس" ۹۷ ساله واکسن مُدرنا را در ۷ ژانویه در یک خانه سالمندان خصوصی به نام "چسلد هورن" دریافت کرده است و با تصمیم صاحبان این خانه سالمندان خصوصی برای بستن این مرکز خانم پولیس ۱۱ ژانویه به طور موقت به به جای دیگری منتقل شده است. وی گفته است که کارکنان چسلد روز جمعه با او تماس گرفتند تا به وی اطلاع دهند که "به طور تصادفی" به خانم پولیس واکسن فایزر تزریق شده است. دی بیاز گفت: "این غیرقابل قبول است. آنها باید کاری در این باره انجام دهند".

حالا خانواده خانم پولیس نگرانند که دریافت توامان واکسن فایزر و مُدرنا چه تاثیری بر او خواهد گذاشت. دی بیاز گفته کارشناسان بهداشت عمومی می‌گویند اطلاعات کافی درباره این تاثیر وجود ندارد اما خانواده نباید وحشت کنند.

Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
پیشتر "فرانسوا لوگو" نخست وزیر کبک در اوایل این ماه تصمیم گرفت که تمام دوزهای دوم واکسن را به تأخیر بیندازد تا به جای آن افراد بیشتری را با دوز اول واکسینه کند. این تصمیم پس از آنی گرفته شد که مشخص شد دوز دوم کافی در مدت زمان مشخص در دسترس نخواهد بود و در عین حال تعداد کشته‌ها و ابتلاهای کرونا در حال افزایش بود. بنا به اعلان دو شرکت فایزر و مدرنا دوز اول واکسن تا حدود حداکثر ۶۰ درصد فرد را محافظت می‌کند. دولت گفته است هرکسی که تاکنون دوز اول را دریافت کرده باشد بعد از ۹۰ روز دوز دوم را دریافت می‌کند.
در عین حال "ژوزف فرانسوا پرو" سخنگوی مرجع بهداشت منطقه‌ای که "چسلد" در آن واقع شده گفته است که این اتفاق در حال بررسی است. آژانس بهداشت عمومی کانادا می‌گوید که بجز در موارد خاص، کانادایی‌ها باید واکسن یکسانی دریافت کنند. هر دو مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده و بهداشت عمومی انگلیس همین توصیه را دارند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
insurance بیمه
دکتر "دونالد وین"، متخصص بیماری‌های عفونی و میکروبیولوژیست که همچنین مشاور گروه ویژه دولت فدرال است گفت که وضعیت هر فرد متفاوت است اما هیئت منصفه هنوز در مورد مخلوط کردن واکسن‌ها نظری ندارد. وی گفت: "پاسخ کوتاه این است که ما چیزی نمی‌دانیم". در عین حال یورگ فریتز، دانشیار گروه میکروب‌شناسی و ایمونولوژی در دانشگاه "مک گیل" مونترال در مجموع معتقد است که دلایل زیادی برای نگرانی در این باره وجود ندارد زیرا هنوز هم علی‌رغم کمبود داده‌ها مخلوط کردن دو واکسن نباید دلیل فوری برای هشدار یا نگرانی باشد. فریتز گفت: "من خیلی نگران نخواهم بود زیرا هر دو واکسن تأیید شده‌اند، آنها آزمایشات دقیق را انجام داده‌اند. چنین اتفاقی نباید رخ دهد، اما فکر نمی‌کنم عواقب منفی داشته باشد. هیچ دلیل علمی وجود این نتیجه را ندارد که نتیجه منفی داشته باشد".
علی رغم این اظهار نظرات اما همچنان خانواده پولیس نگران عواقب این ماجرا هستند.
Date: Sunday, January 24, 2021 - 20:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به