مسافران کانادایی یا افراد مقیم که حداقل ۱۴ روز قبل از ورود به کشور دو دوز واکسن مورد تایید کانادا را زده باشند می‌توانند از ماه آینده تقریبا از قرنطینه رفتن معاف شوند
دولت کانادا امروز چهارشنبه اعلام کرد که از اوایل ماه آینده شهروندان و نیز ساکنان دائمی (افراد مقیم) کانادا اگر هر دو دوز واکسن خود را زده باشند (کاملاً واکسینه شده باشند) و آزمایش کرونای آنها نیز منفی باشد، پس از بازگشت به کانادا از قرنطینه اجباری دو هفته‌ای، به شکلی، معاف می‌شوند. این خبر در حالی اعلان شد که شرکت مُدرنا امروز گفت بزودی میلیون‌ها دوز واکسن به کانادا تحویل خواهد داد.
از سوی دیگر تقریبا همه شرکت‌های هواپیمایی کانادایی پروازهای داخلی خود را حراج کرده‌اند که باعث وسوسه شدن مردم به مسافرت شده است. آمریکا هم علاوه بر فشار کلامی، امروز لایحه‌ای را به مجلس برد تا کانادا را برای بازگشایی مرزهایش تحت فشار قرار دهد.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیاChatr best sale discounted plan Toronto
 
حذف تقریبی قرنطینه ۱۴ روزه مسافرت، پروازهای ارزان و فشار آمریکا برای بازگشایی مرز؛ مسافرت می‌روید؟
طبق اعلان امروز "پتی هاجدو" وزیر بهداشت فدرال کانادا، مسافران کانادایی یا افراد مقیم که حداقل ۱۴ روز قبل از ورود به کشور دو دوز واکسن مورد تایید کانادا را زده باشند می‌توانند از ماه آینده تقریبا از قرنطینه رفتن معاف شوند. او گفت این گروه از افراد دیگر نیازی به اقامت در هتل مورد تأیید دولت ندارند، اما تا زمان رسیدن جواب تست منفی کرونا به قرنطینه در خانه‌هایشان خواهند رفت و در صورتیکه تست کرونا منفی باشد از همان زمان می‌توانند از قرنطینه خارج گردند. در حال حاضر کلیه مسافران هوایی ورودی باید پس از دادن تست کرونا در فرودگاه ۳ روز را بصورت قرنطینه اجباری در هتل ۲,۰۰۰ دلاری بگذرانند و اگر تست کرونای آنها منفی باشد باید ۱۱ روز دیگر را نیز در خانه قرنطینه شوند. آنها باید در روز هشتم پس از ورود نیز آزمایش دوم خود را انجام دهند، که این بند دیگر برای افراد واکسینه شده لازم نیست.
Han Dong Toronto Canada MP
"آنیتا آناند" وزیر تدارکات همچنین امروز گفت که ۷ میلیون دوز واکسن مُدرنا قرار است در این ماه وارد کانادا شود که برای اولین بار ساخت آمریکاست. او افزود طبق این برنامه کانادا تا پایان ماه ژوئیه حداقل ۵۵ میلیون دوز واکسن گرفته که برای واکسیناسیون ۸۰ درصد کانادایی‌های کافی‌ست. این در حالی‌ست که تا امروز ۶۳ درصد کانادایی‌ها حداقل یک دوز واکسن زده‌اند و موج سوم کرونا در حال تمام شدن است.
دکتر "ترزا تام" با اشاره به اینکه میزان بستری‌ها نصف و فوتی‌ها ۴۰ درصد کاهش یافته گفت که مردم باید برای مقابله با کرونای دلتا (هندی) حتما دوز دوم واکسن را هم بزنند زیرا "یک دوز برای محافظت آنها کافی نیست". تام همچنین گفت قبل از اینکه وی بتواند به دولت توصیه کند که محدودیت‌های مرزی برای مسافرت‌ها کاهش یابد باید اطمینان حاصل نماید که حداقل ۷۵ درصد کانادایی‌ها هر دو دوز واکسن خود را زده‌اند.
Car Home Low rate insurance بیمه
در عین حال امروز انتاریو فقط ۴۱۱ مورد ابتلای جدید روزانه به کرونا را همراه با ۳۳ مرگ گزارش کرده و کبک نیز ۱۷۸ مورد ابتلای جدید و ۸ مرگ را ثبت کرده است. بدترین وضعیت در مانیتوباست که دولت امروز برای تشویق مردم به واکسیناسیون گفت در طی دو قرعه‌کشی با جایزه نقدی هر یک با هفت برنده به مبلغ ۱۰۰,۰۰۰ دلار؛ و به افراد ۱۲ تا ۱۷ ساله دو قرعه‌کشی با جایزه بورس تحصیلی هر یک با ده برنده به ارزش ۲۵,۰۰۰ دلار خواهد داد. هرکسی که واکسن بزند بطور اتوماتیک وارد این قرعه‌کشی خواهد شد.
 
حراج پروازهای داخلی کانادا
شرکت‌های هواپیمایی کانادایی پروازهای داخلی خود را بسیار ارزان کردند تا کانادایی‌ها را مجاب کنند به مسافرت هوایی روی آورند. برای مثال با کمتر از ۱۱۷ دلار می‌شود از تورنتو به ونکوور، با ۸۶ دلار از مونترال به هالیفاکس، و با کمتر از ۹۰ دلار از وینیپگ به کلگری پرواز کرد! "ایر کانادا" و "وستجت" در حال حاضر حراج ۲۰ درصدی و تخفیفات زیادی را برای پروازهای داخلی تا پایان دسامبر اعلان کرده‌اند. اما مشتریان باید تا قبل از دوشنبه جای خود را رزرو کنند. این درحالی‌ست که هنوز با وجود محدودیت‌های کرونا مسافرت در چندین استان راه‌اندازی نشده است. ایر کانادا، وستجت و ایر ترنست می‌گویند مسافرانی که مجبور به لغو پرواز خود شوند اگر تا قبل از ۱ جولای پروازشان را رزرو کرده باشند می‌توانند یکبار بطور رایگان تاریخ پرواز خود را عوض کنند.
 
فشار آمریکا برای بازگشایی مرز با کانادا
در حالیکه ایالت واشنگتن آمریکا اخیراً گفته که به افرادی که واکسن بزنند "ماری جوانا" رایگان اهدا می‌کند، دیترویت می‌گوید ۵۰ دلار نقد می‌دهد و مریلند می‌گوید ۱۰۰ دلار پرداخت می‌کند و نیوجرسی آبجو سرو می‌نماید! تاکنون ۵۳ درصد بزرگسالان آمریکا کاملاً واکسینه شده‌اند (هر دو دوز را زده‌اند) و فعالیت‌های عادی مانند ورزشگاه‌ها، بارها، رستوران‌ها و کنسرت‌ها در حال از سرگیری هستند. به همین واسطه اکنون آمریکا در پی بازگشایی مرز خود با کانادا نیز هست.
امروز لایحه‌ای در کنگره ایالات متحده معرفی شد تا برای بازگشایی مرز به کانادا فشار آورد. این لایحه می‌گوید ظرف ۳۰ روز پس از تصویب، وزارت امور خارجه و مراکز کنترل بیماری این کشور باید گزارش دهند که برای بازگشایی مرز با کانادا چه کرده‌اند و وضعیت مرزی مانند تعداد معافیت‌های خانواده‌ها، صاحبان املاک و قایقرانان در عبور از مرز چگونه بوده است. و در صورت امتناع کانادا از شرکت در بازگشایی مرزش، آمریکا مرز را یک طرفه باز کند زیرا "بسته بودن خودسرانه شانزده ماهه مرز تا تاریخی نامشخص از نظر آمریکا قابل قبول نیست".

کانادا قدم به قدم مرز آمریکا را باز می‌کند
همانطور که اوایل هفته جاری گزارش شد، کانادا در حال تنظیم برنامه چند مرحله‌ای بازگشایی مرز با آمریکاست که قرار است آنرا بزودی اعلام کند. این تصمیم را کانادا زمانی اتخاذ کرده که تعداد افراد واکسینه شده در کشور افزایش یافته و نیز کشور در شرف حذف قرنطینه ورود به کانادا نیز هست. اما آنچه که مشخص است، اینست که این قوانین مسافرتی و مرزها حداقل برای چند هفته تا چند ماه دیگر برای "غیر کانادایی‌ها" تغییری نخواهد کرد. این جزئیات هنوز تأیید نشده است.

پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, June 9, 2021 - 19:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignOntario COVID-19 Vaccine Farsi

Share this with: ارسال این مطلب به