کانادا در اینباره تاکنون اظهار نظر نکرده است
پلیس فدرال آمریکا پس از توقیف محموله پزشکی کانادا، آنها را نیویورک فرستاد. انتقال وسایل پزشکی میان کانادا و آمریکا این روزها تبدیل به موضوع روز شده، آمریکا معتقد است که یک محموله کانادایی شامل حدود 200،000 ماسک جراحی که توسط "براچ فلدهایم" 43 ساله در راه فروش به یک آمریکایی برای سودآوری بود را مصادره کرده و در اختیار گروه‌های پزشکی بهداشتی نیویورک گذاشته است.
مقامات آمریكا برای جلوگیری از افزایش قیمت برخی از کالاها به علت بحران کرونا، قوانین اضطراری را تصویب و ببه اجرا گذاشته‌اند که مشابه آنها در کانادا نیز وجود دارد که کانادا هنوز آنها را به دلیل ترس از کمبود تجهیزات پزشکی اجرایی نکرده است.
Sarafi Arz Taheri Exchange Toronto Canada
insurance بیمه
براچ که اهل بروکلین آمریکاست با وثیقه 50،000 دلاری آزاد شده و قول داده که تا زمان محاکمه خود تجهیزات پزشکی نخرد. وی متهم شده که در مورد ماهیت تجارت خود به ماموران فدرال دروغگو گفته است؛ او همچنین به دلیل سرفه‌کردن روی کارآگاهان اف‌بی‌آی در هنگام دستگیری، متهم به حمله به آنها شده است. طبق شهادت ماموران اف‌بی‌آی که مخفیانه براچ را چند روز تعقیب می‌کرده‌اند او در اواخر ماه مارس وسایل محافظت شخصی را از مغازه تعمیر اتومبیل خود و نیز خانه‌اش بیرون کشیده و فروخته است.
شواهد نشان می‌دهد مقداری از این کالاها از کانادا به آنجا فرستاده شده بوده اگرچه مقامات دقیقاً نمی‌گویند چه کسی آنها را حمل کرده و چقدر کالاها بوده است. براساس سوابق گمرک مرزهای آمریکا، در تاریخ 25 مارس 2020، شرکت فلدهایم تقریباً هشت "اسكید" ماسک صورت جراحی را با كامیون از كانادا دریافت كرده است.
پلیس و دادستان‌ها می‌گویند که یک پزشک نیویورکی با حدود 100 کارمندش دنبال خرید چنین کالاهایی بود و فلدهایم موافقت كرد كه تقریباً 1000 عدد از این ماسک‌های "ان 95" و برخی وسایل دیگر را به قیمت12000 دلار و با 700 درصد سود به آن پزشک بفروشد. ذخایر فلدهایم شامل 192،000 ماسک تنفسی "ان 95" 598000 دستكش پزشکی، و بیش از 100000 قطعه تجهیزات دیگر بود.
ماسک‌های "ان 95" برای جلوگیری از ورود ویروس‌های ریزی که در هوا هستند طراحی شده‌اند تا وارد بینی و دهان نشوند. طبق قوانین تصویبی جدید آمریكا دولت می‌تواند با قیمت عادلانه قبل از بحران کرونا، کالاهای اینچنینی را از صاحبانش خریداری و به گروه‌های پزشکی بهداشتی تحویل دهد. "جیمز موریارتی" وکیل فلدهایم در مصاحبه‌ای خاطرنشان كرد كه موكل وی متهم به گرانفروشی نشده با این وجود مقامات آمریكا به طور علنی فلدهایم را متهم به احتکار کالاهای اضطراری ممنوع شده توسط دولت برای فروش آنها به قیمت بالاتر کرده‌اند.
 
کانادا اظهار نظر نمی‌کند
"مایکل نسبیت"، استاد حقوق دانشگاه کالگری گفت: کانادا قانون دفاعی خاص خودش را برای محتکران و گرانفروشان دارد که می‌تواند از آنها برای محدود کردن حمل و نقل مرزی یا مهار افزایش قیمت‌ها استفاده کند اما هنوز آنها را مورد استفاده قرار نداده است.
Date: Thursday, April 2, 2020 - 20:00

به فیس‌بوک اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید به اینستاگرام اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید به توئیتر اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید به تلگرام اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignClassico Roma Luxtury

Share this with: ارسال این مطلب به